Tiskové středisko

Profil DACHSER Czech Republic

Příběh společnosti DACHSER krásně ukazuje, jak se dynamická společnost může vyvinout a přizpůsobit v souladu s technologickým pokrokem a vlivem globalizace na logistiku. Společnost DACHSER včas rozpoznala nové příležitosti a pevně se jich chopila - dokázala se přeměnit z lokálního přepravce na přední logistickou společnost.     

Dnes představujeme špičková, efektivní a na technologiích založená logistická řešení. Spoléháme se přitom na integraci našich globálních přepravních a skladovacích sítí, dlouhodobých partnerství a konzistentního digitálního propojení do světové sítě. Díky využití vícekanálového přístupu se všemi úspěšně propojenými distribučními kanály nabízíme zákazníkům zabezpečený a spolehlivý systém pro jejich nejnáročnější logistické požadavky.   

Od počátku byla strategie společnosti DACHSER zaměřena na dosažení udržitelného růstu vlastní sítě. Nové regiony a trhy jsme vždy rozvíjeli prostřednictvím zakládání poboček a lokálních organizací nebo akvizic společností, které bylo možné bezproblémově integrovat do naší stávající sítě. Naší nejvyšší prioritou je konzistentní podpora firemní strategie a hodnot.

Důležité milníky v historii naší společnosti

2015 - Společnost DACHSER mění svou právní formu na Societas Europaea (SE), čímž pokládá základy své budoucnosti. Nejsou stanoveny žádné plány na veřejný prodej akcií rodinného podniku. Celosvětová struktura managementu je přizpůsobena velikosti společnosti.

2014 - Společnost DACHSER vytváří evropský uzel pro logistiku potravin v Erlensee v Hesensku.

2013 - Dvanáct evropských přepravců potravin vytváří síť European Food Network: Asociace partnerů od té doby vytvořila příklad sítě s bezproblémovými procesy řízenými podle jednotných standardů.

2011 - Společnost DACHSER vytváří další evropské uzly ve francouzském městě Clermont-Ferrand a slovenském hlavním městě Bratislavě.

2002 - Společnost DACHSER vytváří další evropský uzel v sárském městě Überherrn.

1990 - Jako iniciátor standardizace čárových kódů v oblasti logistiky formou globálního identifikačního systému EAN/NVE tato společnost opět prokázala, že je průkopníkem a inovátorem logistické branže.

1982 - Je zavedena služba DACHSER Food Logistics, přeprava čerstvých potravin vysoce citlivých na teplotu.

1980 - Společnost DACHSER začíná vývoj interních IT aplikací pomocí moderních komunikačních technologií.

1971 - S převodem celého vozového parku na výměnné nástavby a přizpůsobením provozních procesů se ze společnosti DACHSER stává lídr v inovacích v tomto průmyslovém oboru.

1951 - Thomas Dachser zřizuje jako vůbec první přepravce kancelář pro leteckou dopravu na mnichovském letišti.

1934 - Vznikají první pobočky v Německu – rodinný podnik se rozšiřuje.

1930 - Thomas Dachser zakládá v Kemptenu přepravní firmu provozovanou jediným člověkem.

To je však pouze stručný výňatek z historie společnosti DACHSER. Všechny důležité milníky naleznete na našich firemních webových stránkách.

Dodržování předpisů

Vše o dodržování předpisů společnosti naleznete na našich webových stránkách.

Kodex jednání společnosti

Tento Kodex jednání platí celosvětově pro všechny zaměstnance a organizační jednotky ve společnosti Dachser.

Download

Kodex chování společnosti DACHSER pro obchodní partnery

„Kodex chování společnosti DACHSER pro obchodní partnery“, který je možné si zde prohlédnout, představuje orientační pomůcku pro všechny firmy, které mají v úmyslu vstoupit do obchodních kontaktů se společností DACHSER.

Download

Přečtěte si více o společnosti DACHSER Česká republika

Fakta pro jednotlivé země
Více
Vedení společnosti v ČR
Více