zpět
Informace z trhu Novinky

Burkhard Eling se ujímá pozice CEO skupiny DACHSER

Generační výměna dokončena: s novým představenstvem do nového roku

S účinností od 1. ledna 2021 se Burkhard Eling stal Chief Executive Officerem (CEO) a tiskovým mluvčím představenstva mezinárodní logistické skupiny DACHSER. Povede oddělení Corporate Strategy, Human Resources a Marketing, které také zahrnuje Corporate Key Account Management a Corporate Governance & Compliance. Burkhard Eling přebírá pozici po Bernhardu Simonovi, který se stane předsedou dozorčí rady této rodinné společnosti v polovině roku 2021.

S účinností od 1. ledna 2021 se Burkhard Eling stal Chief Executive Officerem (CEO) a tiskovým mluvčím představenstva mezinárodní logistické skupiny DACHSER.
S účinností od 1. ledna 2021 se Burkhard Eling stal Chief Executive Officerem (CEO) a tiskovým mluvčím představenstva mezinárodní logistické skupiny DACHSER.

Michael Schilling, bývalý Chief Operations Officer (COO) obchodní oblasti Road Logistics se společně s Bernhardem Simonem přesune do dozorčí rady. V souvislosti s tím učinil k 1. lednu 2021 DACHSER ještě další změny v představenstvu společnosti. Dva dlouholetí přední manažeři byli povýšeni do tohoto výkonného orgánu společnosti:  Stefan Hohm jako Chief Development Officer (CDO) a Alexander Tonn na pozici COO Road Logistics. K představenstvu se také připojuje Robert Erni, který přišel do DACHSERU ze společnosti DSV Panalpina na začátku září 2020, a to jako Chief Financial Officer (CFO). Pětičlenné představenstvo doplňuje Edoardo Podestà, který působí na pozici COO obchodní oblasti Air & Sea Logistics od října 2019.

Burkhard Eling (49) nastoupil do společnosti DACHSER jako zástupce vedoucího oddělení Finance, Legal and Tax v roce 2012, o rok později se stal členem představenstva jako CFO (Chief Financial Officer). Od té doby byl také zodpovědný za strategický a inovační program společnosti DACHSER. Burkhard Eling vystudoval průmyslové inženýrství. Svoji kariéru zahájil ve stavebních společnostech Hochtief AG a Philipp Holzmann AG. Do společnosti DACHSER nastoupil po působení ve strojírenské a servisní skupině Bilfinger SE, kde vedl oddělení kontrolingu a interního auditu a zastával pozici CFO americké dceřiné společnosti.

Spolu s mými kolegy v představenstvu přebíráme řízení extrémně stabilní a rychle se rozvíjející společnosti, kterou od jejích plánů a kurzu neodradily ani změny způsobené koronavirovou krizí. Lidem z DACHSERU s jejich hlubokým know-how a oddaností logistice se podařilo udržet dodavatelské řetězce našich globálních zákazníků v chodu i v těchto náročných podmínkách,“ říká Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER.

Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER

„S důvěrou a podporou rodiny, která založila naši společnost, budeme jako tým představenstva uchovávat jedinečnou a na lidi orientovanou kulturu rodinné společnosti DACHSER. Zároveň budeme pokračovat aktivně a se spolehlivým úsudkem v rozvoji společnosti na její cestě k nejintegrovanějšímu logistickému providerovi na světě,“ dodává Burkhard Eling.

Nový tým představenstva s dlouholetými zkušenostmi

Alexander Tonn (47) je novým členem představenstva skupiny DACHSER od 1. ledna 2021. Jako COO Road Logistics bude zodpovědný za evropskou síť pozemních přeprav společnosti pro průmyslové zboží a potraviny. K tomu bude pokračovat ve vedení divize European Logistics Německo. Alexander Tonn působí ve společnosti přes 20 let a pracoval na manažerských pozicích například v logistickém centru společnosti DACHSER v německém Memmingenu či na centrále společnosti, kde byl řadu let zodpovědný za oblast služeb kontraktní logistiky společnosti po celém světě.

Stefan Hohm (48) povede jako Chief Development Officer (CDO) nově vytvořenou divizi IT & Development. Stefan Hohm pracuje ve společnosti DACHSER již 27 let, během kterých kromě jiného řídil například pobočky v německém Erfurtu (Durynsko) a Hofu (Horní Franky). Na novou pozici přichází jako bývalý Corporate Director pro oblast výzkumu a vývoje a korporátní řešení. Kromě dalšího rozvoje IT přebírá také zodpovědnost za oblast kontraktní logistiky.

Nástupcem Burkharda Elinga na pozici CFO je Robert Erni (54), logistický finanční manager s mezinárodními zkušenostmi, který se pozice CFO ujal 1. ledna 2021 po absolvování čtyřměsíční fáze zapracování a převedení kompetencí. Do DACHSERU přišel Švýcar Robert Erni z logistické společnosti Panalpina, kde téměř sedm let působil na pozici Group CFO.

V oblasti leteckých a námořních přeprav společnosti DACHSER nedošlo k žádným změnám, od října 2019 je vede Edoardo Podestà (58), COO Air & Sea Logistics. Edoardo Podestà je vysoce zkušený manažer italské národnosti a působí z Hong Kongu. Do společnosti nastoupil v roce 2003 v rámci akvizice z joint venture se Züst Ambrosetti Far East Ltd. V roce 2014 se stal Managing Directorem společnosti DACHSER v asijsko-tichomořském regionu.

Kontakt Lenka Demlova