Mediaroom

DACHSER Česká republika

Vítejte na webových stránkách společnosti DACHSER Česká republika.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Market Information 18.02.2020
Další operativní informace společnosti DACHSER v Číně

Celkový stav

Provoz v továrnách a podnicích se postupně obnovuje, ale zatím velmi pomalu. Úřady se snaží omezit šíření nového koronaviru, nyní známého jako COVID-19. Aby se předešlo šíření viru na pracovišti, musí společnosti před návratem svých zaměstnanců zpět do práce podat žádost místním úřadům. Žadatelé musí prokázat, že splňují přísné hygienické požadavky a jsou schopni poskytnout zaměstnancům adekvátní hygienické potřeby.

 

Pobočky DACHSER

 

Všechny pobočky společnosti DACHSER jsou v provozu. Některé pobočky jsou v procesu podávání žádostí o obnovení provozu ještě uzavřeny, přesto většina zaměstnanců pracuje z domova. Omlouváme se za zpoždění některých procesů, protože většina jednotek dodavatelského řetězce v Číně dosud není plně využívána.

 • Všechny pobočky DACHSER s výjimkou Nanjing, Kunshan a Wu-chan pokračují v provozu s ohledem na místní karanténní postupy a preventivní opatření
 • Pobočka Nanjing a sklad Kunshan budou pokračovat v činnosti, jakmile jim budou udělena potřebná povolení
 • Wu-chan je uzavřen a jeho opětovné otevření je naplánováno na 24. února 2020, změny mohou nastat v závislosti na aktuální situaci
 • Většina našich zaměstnanců v současné době pracuje z domova
 • Hongkongská pobočka je plném v provozu

Přepravní logistika v Číně

Přestože se snažíme, aby byl váš dodavatelský řetězec co nejplynulejší, nemůžeme ovlivnit všechny jednotky v dodavatelském řetězci, které dosud nedosáhly plné kapacity. Očekává se proto zpoždění

Pozemní přeprava:

 

 • Potýkáme se s nedostatkem řidičů nákladních automobilů, existuje pouze omezený počet přepravních společností, které obdržely povolení k obnovení provozu
 • Situace pro vnitrostátní kamionovou dopravu je náročná kvůli přísnějším předpisům v silniční dopravě
 • Přístupové cesty do Šanghaje jsou přísně kontrolovány, což může ovlivnit doručování zásilek do přístavu a na letiště Šanghaj Pudong
 • Pro vjezd a výjezd nákladních vozidel do a z provincii Hubei je vyžadován přepravní certifikát

Letecká přeprava:

 • Letecké společnosti pokračují v letecké nákladní přepravě do a z Číny
 • Potýkají se ale s nedostatkem kapacit, protože mnoho leteckých společností pozastavilo lety pro osobní dopravu
 • Našim zákazníkům jsou pro urgentní přepravy k dispozici charterové služby se zaručeným časem odletu a přepravy

Námořní přeprava:

 • Nákladní společnosti snížily počet odplutí do a z Číny
 • S výjimkou Wu-chanu jsou v provozu všechny oceánské terminály
 • Kontejnerová přeprava obnovila přibližně 50% normální kapacity
 • Spojené státy a Vietnam vyžadují karanténu pro lodě opouštějící čínské přístavy

Společnosti DACHSER přijala nouzová opatření a nabídneme vám nejlepší alternativní řešení pro zachování kontinuity vašeho dodavatelského řetězce v případě jakýchkoli problémů s přepravou.

Našim zákazníkům neustále poskytujeme nejnovější informace o aktuální situaci. V případě jakýchkoli dotazů se prosím obraťte na vašeho obchodního zástupce společnosti DACHSER.

Tiskové zprávy 18.02.2020
DACHSER DIY-Logistics má nový management

Od začátku roku má oddělení pro oborové řešení DIY-Logistics nové vedení. Ralf Meistes, který řešení pro tento významný a specifický segment založil, rozvíjel a vedl po více než dvacet let, na konci roku 2019 odešel do penze. Na pozici Department Head DACHSER DIY-Logistics ho nahradil Jens Wollmann.

Market Information 13.02.2020
Koronavirus: aktuální provozní informace společnosti DACHSER v Číně

Přinášíme další informace o současné situaci v Číně. Aby se podařilo nový koronavirus udržet pod kontrolou, přijaly místní orgány v Číně několik opatření, aby zabránily shromažďování osob a minimalizovalo se riziko nákazy.

Mnoho poboček společnosti DACHSER bylo znovu otevřeno v pondělí 10. února 2020, ale kvůli bezpečnostním opatřením a zákazu cestování ze strany úřadů pracujeme pouze v omezeném režimu. Bohužel lze očekávat zpoždění a provozní komplikace jako je nedostatek nákladních vozidel a omezená kapacita.

 • Pobočky DACHSER v Čcheng-tu, Nanjingu, Ningbo, Shenzhenu, Su-čou a Zhongshanu jsou v současné době stále uzavřené; naši zaměstnanci však pracují z domova
 • V krátkodobém horizontu by mohlo dojít k dalším změnám v otevření těchto poboček, o kterém vás budeme informovat
 • Pobočka v Hongkongu je opět plně funkční

Prostřednictvím našich webových stránek vás budeme i nadále informovat o aktuálním dění a dopadu na váš dodavatelský řetězec. V případě jakýchkoli dotazů se prosím obraťte na vašeho obchodního zástupce společnosti DACHSER.

Market Information 31.01.2020
Koronavirus: operativní informace společnosti DACHSER v Číně

Nový koronavirus (2019-nCoV) se v Číně v krátké době rychle rozšířil a mnoho měst a provincií potvrdilo případy nakažených osob. Aby byla epidemie udržena pod kontrolou, ústřední čínská vláda oznámila prodloužení lunárního nového roku do 2. února 2020. Úřady v provincii Chu-pej, která je centrem epidemie, však požádaly firmy v tomto regionu, aby svým zaměstnancům prodloužili dovolenou, většinou do 10. února.

Pobočky společnosti DACHSER

Většina poboček společnosti DACHSER v Číně bude oficiálně znovu otevřena 10. února 2020. Od pondělí 3. února 2020 bude v závislosti na dané lokalitě a povoleních místních úřadů pracovat jen nezbytně nutné množství zaměstnanců, kteří zajistí zpracování kritických zásilek a minimalizují nežádoucí situace, jako je zadržení či poplatek za zdržení zásilek, vydání TLX atd. Omlouváme se, že nedokážeme zajistit všechny logistické operace, ale budeme se snažit co nejlépe udržovat základní provoz.

Datum znovuotevření poboček se mění každý den v závislosti na situaci. K dnešnímu dni 31. ledna 2020 jsou data znovuotevření poboček následující:

 • Peking: 3. února 2020
 • Čcheng-tu: 3. února 2020
 • Dalian: 10. února 2020
 • Dongguan: 10. února 2020
 • Guangzhou: 10. února 2020
 • Nanjing: 10. února 2020
 • Ningbo: 10. února 2020
 • Qingdao: 10. února 2020
 • Šanghaj: 10. února 2020
 • Shenzhen: 10. února 2020
 • Suzhou: 10. února 2020
 • Tianjin: 3. února 2020
 • Wu-chan: 14. února 2020
 • Xiamen: 10. února 2020
 • Zhongshan: 10. února 2020

Logistické operace ve Wu-chanu

Zaměstnanci DACHSER z pobočky Wu-chan budou pracovat z domova a některé logistické operace bude zajišťovat náš tým v Šanghaji. Úřady v provincii Chu-pej oznámily, že zákazníci budou muset použít přepravní certifikát od místní vlády a certifikát předat logistické společnosti, pokud si chtějí pro zásilky z nebo do této provincie poslat kamiony.

Situace v Číně

I když se snažíme, abychom udrželi provoz co nejplynulejší, je většina továren v Číně stále uzavřená, přepravní služby, letový provoz a terminály fungují na minimální servisní úrovni.

Lze očekávat zpoždění a další provozní problémy.

Market Information 31.01.2020
Palivový příplatek

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc únor 2020 palivový příplatek ve výši 11 %. Postup výpočtu palivového příplatku si můžete prohlédnout v souboru níže.

Market Information 29.01.2020
Brexit: Od 31. ledna 2020 začne přechodné období

Británie opustí Evropskou unii 31. ledna 2020. Za současné situace nedochází ke změně v přepravě zboží mezi zeměmi Evropské unie a Velkou Británií až do konce tohoto roku. Poté by měla vstoupit v platnost dohoda o volném obchodu mezi zeměmi EU a Velkou Británií. Stále však není jasné, zda taková dohoda o volném obchodu může být sjednána a schválena do konce roku.

V Brexit checklistu (ke stažení níže) proto stále poskytuje přehled nezbytných přípravných opatření. Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte prosím svou kontaktní osobu v příslušné pobočce společnosti DACHSER.

2
Novinky 28.01.2020
Síla dat

Rychlejší a lepší data v konečném důsledku prospívají celému dodavatelskému řetězci. Jak zvýšit předvídatelnost, účinnost a udržitelnost toků zboží a informací v časech omezených zdrojů.

Novinky 28.01.2020
In-house logistika potřebuje inteligentní řešení

DACHSER v České republice poskytuje služby interní logistiky společnosti OEZ ze skupiny Siemens. To zahrnuje skladování, interní přepravy, včasné dodávky do výroby a služby s přidanou hodnotou, jako je například vzorkování apod. Kratší vzdálenosti, rychlejší reakční časy a nižší náklady na logistiku přináší tato spolupráce společnosti OEZ.

2
Novinky 27.01.2020
Ty správné šrouby pro úspěšnou logistiku

Šrouby, nářadí, montážní a instalační materiál vyžadují dodání přesně v termínu. Společně s DACHSEREM vyvinul celosvětový lídr v distribuci montážního a instalačního materiálu, společnost Adolf Würth GmbH & Co. KG komplexní koncept přímé distribuce, jež šetří skladové kapacity i náklady na logistiku. DACHSER má na starosti distribuční logistiku.

Novinky 27.01.2020
Budeme se soustředit na efektivitu logistických procesů

Maďarská ekonomika zažívá silný růst. Vysoká soukromá spotřeba ve spojení s nadprůměrným růstem investic je hnací silou domácí poptávky. Ale jsou zde také rizika, včetně nedostatku kvalifikovaných pracovních sil a nejistoty na důležitých exportních trzích. Zeptali jsme se Romana Stoličného, Country Managera společnosti Liegl & DACHSER, jak se Maďarsku daří a jaké jsou zde výzvy a příležitosti.

DACHSER Interlocking

Začněte spolupracovat se společností DACHSER nyní a udělejte první krok směrem k cílové čáře!

Vylepšete svůj celosvětový dodavatelský řetězec: komplexním integrováním naší logistické sítě divizí Road Logistics a Air & Sea Logistics nabízíme výhody optimalizovaných procesů mezi jednotlivými dopravci a systémy.

Dozvědět se více

Fakta země (za rok 2018):

2900000000
Roční obrat (CZK)
8
Počet poboček
1101400
Počet zásilek
Více