Mediaroom

DACHSER Česká republika

Vítejte na webových stránkách společnosti DACHSER Česká republika.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Novinky 02.04.2020
Nové číslo DACHSER magazínu je zde!

Šampaňské - na celém světě prakticky neexistuje žádný jiný nápoj, který by vyzařoval tolik šarmu, luxusu a radosti ze života. A není to jen výroba tohoto vznešeného nápoje, která vyžaduje velkou péči. Také přeprava z vinice až do regálů nebo na exkluzivní akce vyžaduje kvalitní logistiku.

Market Information 31.03.2020
Palivový příplatek 04/2020

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc duben 2020 palivový příplatek ve výši 11 %. Postup výpočtu palivového příplatku si můžete prohlédnout v souboru níže.

2
Tiskové zprávy 30.03.2020
Skupina DACHSER oznámila nové představenstvo pro budoucnost společnosti

Bernhard Simon, CEO, a jeho zástupce Michael Schilling, COO Road Logistics, po 31 letech úzké spolupráce na operativních řídicích pozicích ve společnosti DACHSER vstoupí v roce 2021 do dozorčí rady tohoto mezinárodního logistického providera. Bernhard Simon se pak stane předsedou této dozorčí rady. Novým CEO rodinné společnosti DACHSER bude od 1. ledna 2021 Burkhard Eling, který je členem představenstva již od roku 2013 jako CFO.

Tiskové zprávy 23.03.2020
Nový Branch Manager DACHSER České Budějovice

DACHSER Czech Republic oznámil personální změnu ve vedení své pobočky na jihu Čech. Na pozici vedoucího pobočky DACHSER České Budějovice byl jmenován Peter Papan. Je odpovědný za další rozvoj pobočky a zákaznického portfolia.

Novinky 18.03.2020
DACHSER rozšiřuje prémiový produkt charterových letů do a z Číny

Mezinárodní logistický provider DACHSER spustil další vlnu programu své prémiové služby leteckého spojení charterovými lety do Číny a zpět. Chartery jsou naplánované předběžně do konce března. Od 21. března přidá DACHSER USA ke stávajícímu charteru ještě nové spojení mezi Chicagem a Frankfurtem.

Market Information 01.03.2020
Palivový příplatek

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc březen 2020 palivový příplatek ve výši 11 %. Postup výpočtu palivového příplatku si můžete prohlédnout v souboru níže.

Novinky 24.02.2020
DACHSER organizuje speciální charterové lety do Číny

V reakci na omezenou kapacitu v letecké přepravě způsobenou šířením COVID-19 vypracoval DACHSER Air & Sea Logistics nouzový plán pro charterové lety. Jeho zákazníci mohou od nynějška pro své přepravy využít spolehlivou prémiovou leteckou službu z Frankfurtu do Číny.

Market Information 20.02.2020
Generální stávka ve Francii 20. , 27. února a 5. března 2020

Stávka ve Francii proti penzijní reformě, která trvá měsíce, ještě neskončila. Stávky se budou konat také v únoru a březnu. Chtěli bychom vás informovat o dopadech na váš dodavatelský řetězec.

Hlavní dopady na leteckou, námořní a železniční dopravu jsou následující:

  • Francouzské přístavy budou stávkovat 4 hodiny ve dnech 20. , 27. února  a 5. března 2020
  • Očekává se nedostatek řidičů a některé lodě budou mít v tuto dobu zpoždění
  • Alternativní možnosti, např. přístav Antverpy, jsou přetížené (speditéři a přepravní společnosti)
  • Je nedostatek speciální techniky, čelíme zpoždění 2 – 3 týdny
  • Železniční přeprava nebude ovlivněna
  • Letecká nákladní přeprava nebude ovlivněna

Naše operační týmy vám nabídnou nejlepší alternativní řešení a budou vás informovat o aktuálním vývoji.

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na vašeho obchodního zástupce společnosti DACHSER.

Tiskové zprávy 18.02.2020
DACHSER DIY-Logistics má nový management

Od začátku roku má oddělení pro oborové řešení DIY-Logistics nové vedení. Ralf Meistes, který řešení pro tento významný a specifický segment založil, rozvíjel a vedl po více než dvacet let, na konci roku 2019 odešel do penze. Na pozici Department Head DACHSER DIY-Logistics ho nahradil Jens Wollmann.

Market Information 29.01.2020
Brexit: Od 31. ledna 2020 začne přechodné období

Británie opustí Evropskou unii 31. ledna 2020. Za současné situace nedochází ke změně v přepravě zboží mezi zeměmi Evropské unie a Velkou Británií až do konce tohoto roku. Poté by měla vstoupit v platnost dohoda o volném obchodu mezi zeměmi EU a Velkou Británií. Stále však není jasné, zda taková dohoda o volném obchodu může být sjednána a schválena do konce roku.

V Brexit checklistu (ke stažení níže) proto stále poskytuje přehled nezbytných přípravných opatření. Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte prosím svou kontaktní osobu v příslušné pobočce společnosti DACHSER.

Nejnovější zprávy týkající se koronaviru

Všechny zprávy a novinky týkající se koronaviru.

Použijte náš odkaz a zjistěte vše o opatřeních ve společnosti DACHSER. Budeme vás také informovat o možných dopadech na naše provozní činnosti.

Dozvědět se více

Fakta země (za rok 2018):

2900000000
Roční obrat (CZK)
8
Počet poboček
1101400
Počet zásilek
Více