Kariéra Mediaroom

Vítejte na našem webu!

Na těchto stránkách najdete vše o našich službách a nejnovější zprávy o společnosti.

Track & Trace
Okamžité informace o zásilce

DACHSER News

05.12.2022
DACHSER Czech Republic: Jiří Mencl novým managerem controllingu

DACHSER Czech Republic má nové vedení controllingu. Do jeho čela nastupuje Jiří Mencl, který působící ve společnosti jedenáctým rokem. Na své nové pozici bude zodpovědný za vyhodnocování finančních a provozních dat společnosti. Kromě toho bude připravovat relevantní statistiky a analyzovat nové controllingové nástroje pro zvýšení efektivity logistických i administrativních úkonů společnosti.

01.12.2022
DACHSER Czech Republic znovu obhájil osvědčení Responsible Care

DACHSER Czech Republic obhájil osvědčení Responsible Care – odpovědné chování v chemii, které potvrzuje dodržování principů bezpečného a odpovědného zacházení s chemickými výrobky ve všech provozních krocích. Mezinárodně platné osvědčení udělil společnosti Svaz chemického průmyslu ČR.

30.11.2022
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 12/2022

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc prosinec 2022 palivový příplatek ve výši 24 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of December 2022 at 24 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

28.11.2022
DACHSER dodal obří jeřáb pro vesmírnou misi

Již v září 2021 začaly týmy DACHSER Air & Sea Logistics v Bostonu a Kolíně nad Rýnem pečlivě plánovat přepravu obřího, velmi dlouhého jeřábu. V plánu bylo nalodit jeřáb včetně podvozku z Německa do USA tak, aby pak mohl absolvovat poslední část cesty po silnici. Účel jeřábu nebyl nic menšího než výstavba vesmírné rakety v Houstonu. 

2
24.11.2022
Digitální dvojče: DACHSER a Fraunhoferův IML institut zvyšují transparentnost manipulace ve sběrné službě

DACHSER ve spolupráci s Fraunhoferovým IML institutem vyvinul inovaci ve sběrné službě a implementoval ji do své logistické praxe. V takzvaném terminálu @ILO se plně automaticky a v reálném čase vytváří kompletní digitální obraz všech zásilek v překládkovém terminálu, celého prostředí a všech procesů – tedy dokonalé “digitální dvojče”. Digitální dvojče zrychluje procesy na příjmu a výdeji zásilek a poskytuje průběžně aktualizované informace o poloze každé zásilky. Je přínosem nejen pro pracovníky v logistickém provozu a řidiče, ale také pro zaměstnance společnosti  v oddělení plánování a zákaznickém servisu.

14.11.2022
DACHSER získává poskytovatele logistického softwaru společnost kasasi

Mezinárodní logistický provider DACHSER získal majoritní podíl v softwarové společnosti kasasi GmbH se sídlem v německém Kemptenu. kasasi zaměstnává 50 lidí a společnosti se dohodly na tom, že nezveřejní kupní cenu.

02.11.2022
Dokonale monitorované dálkové přepravy

Od začátku roku vybavil DACHSER 8 500 výměnných nástaveb, které používá pro přepravu zboží na dlouhé vzdálenosti mezi svými evropskými pobočkami, inteligentními sledovacími zařízeními. Jednotlivé výměnné nástavby lze tedy sledovat v reálném čase a pomocí internetu věcí přesně kalkulovat časy příjezdu. Nyní DACHSER spustil i centrální platformu pro vizualizaci a analýzu všech těchto údajů o poloze přepravních jednotek – včetně údajů z návěsů a tahačů – a „páruje“ je s údaji o zásilkách ve svém systému řízení přepravy (TMS). Z této inovace, která přispívá k větší transparentnosti dodavatelského řetězce, těží především zákazníci společnosti DACHSER.

26.10.2022
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 11/2022

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc listopad 2022 palivový příplatek ve výši 24 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of November 2022 at 24 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

21.10.2022
Průmyslová řešení: Zákazníci oceňují naši spolehlivost a kvalitu

Petr Chalupný pracuje ve společnosti DACHSER Czech Republic již jedenáctým rokem a zastává pozice Project Manager DACHSER Chem Logistics a Project Manager DACHSER DIY Logistics. Pro logistiku chemického zboží a výrobků pro segment pro kutily a zahrádkáře označovaný jako DIY (z anglického Do-It-Yourself) nabízí DACHSER jedinečná řešení přímo na míru. S Petrem Chalupným jsme si povídali o tom, jaká jsou specifika těchto řešení a jak se jim v současné době daří.

18.10.2022
Nové číslo DACHSER magazínu je tady!

Logistika je plná inovací, které se dnes stále rychleji stávají součástí každodenní práce – ať už jde o alternativní pohony, různé digitální aplikace a chytré využití dat nebo nové autonomní pomocníky při manipulaci v tranzitních terminálech a skladech.

DACHSER Mediaroom

NABÍDKA VOLNÝCH SKLADOVÝCH PROSTOR

Lokálně, regionálně, globálně: hledáte volné skladové prostory?

DACHSER Contract Logistics vám nabízí volné skladové kapacity. Naše komplexní portfolio služeb poskytuje spolehlivá logistická řešení, které lze individuálně přizpůsobit vašim konkrétním potřebám.

Dozvědět se více

Fakta země (za rok 2021):

4200000000
Roční obrat v CZK (Netto, nekonsolidované)
8
Počet poboček
1200000
Počet zásilek
Více

Pobočky celosvětově

Kontaktní údaje našich poboček

Máte dotaz nebo přání? Zde najdete kontaktní informace na naše pobočky po celém světě.

Umístění vyhledávání