Mediaroom

DACHSER Česká republika

Vítejte na webových stránkách společnosti DACHSER Česká republika.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Tiskové zprávy 03.06.2020
DACHSER posiluje v segmentu DIY

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zaznamenal v prvním kvartále tohoto roku nárůst logistických služeb pro segment DIY. Dodávky do hobby marketů a prodejen pro kutily a zahrádkáře v meziročním srovnání vzrostly o 30 procent.

Market Information 01.06.2020
Palivový příplatek 06/2020

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc červen 2020 palivový příplatek ve výši 6 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Postup výpočtu palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

Tiskové zprávy 19.05.2020
DACHSER rozšiřuje spolupráci s e-shopem Notino

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic už čtvrtým rokem zajišťuje importní přepravy zásilek pro Notino, významného online prodejce parfémů a kosmetiky v Evropě. V minulém roce byla spolupráce rozšířena i na distribuční logistiku.

Novinky 14.05.2020
DACHSER zorganizoval třicátý charterový let

Od začátku koronavirové krize na konci února zorganizoval mezinárodní logistický provider DACHSER již třicet charterových letů, kterými pro své zákazníky přepravil přes 60 milionů respirátorů a lékařského vybavení, jako jsou osobní ochranné pomůcky a ochranné rukavice. Na konci dubna DACHSER zorganizoval poprvé ve své historii osm charterových letů v jednom týdnu, tři z toho na trase Hong Kong – Los Angeles.

Market Information 11.05.2020
Přepravní síť DACHSER je připravena na dynamické změny

Společnost DACHSER děkuje svým zákazníkům, kteří nás v posledních několika týdnech včas informovali o svých aktuálních přepravních požadavcích a zahrnuli nás do plánování svých logistických potřeb. To nám umožnilo rychle přizpůsobit naše kapacity skutečné poptávce. Vzhledem k prudkému poklesu objemů přeprav v posledních týdnech jsme dočasně snížili přepravní kapacity a nastavili speciální plány.

Mnoho opatření přijatých k omezení šíření koronaviru mělo v posledních dnech v mnoha evropských zemích pozitivní účinek. Počáteční uvolňování opatření, například částečné opětovné otevření maloobchodních prodejen, lidem usnadňuje každodenní život. Protože mnoho průmyslových společností také obnovuje výrobu, i když většinou na nižší úrovni produkce, očekáváme, že objemy přeprav zůstanou nestálé, ale v zásadě se budou navyšovat.

S aktivní podporou našich zákazníků jsme velmi dobře připraveni na nadcházející období a budeme moci opět zvládnout rostoucí objemy přeprav s dobře známou kvalitou společnosti DACHSER. I v budoucnu bude pro nás velmi cenné, pokud nám naši zákazníci i nadále budou poskytovat veškeré informace o svém plánování, které nám umožní přizpůsobit přepravní kapacity a plánovat v souladu s poptávkou.

Rádi bychom vám poděkovali za vaši aktivní spolupráci v tomto velmi náročném období a těšíme se na její úspěšné pokračování, v rámci kterého se i nadále můžete spolehnout na společnost DACHSER.

Novinky 05.05.2020
DACHSER znovu mezi nejúspěšnějšími logistickými značkami v Německu

Německý magazín Logistik Heute a BVL ocenily rodinnou společnost DACHSER druhým místem v kategorii “Služby kontraktní logistiky.”

Market Information 04.05.2020
Palivový příplatek 05/2020

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc květen 2020 palivový příplatek ve výši 9 %. Postup výpočtu palivového příplatku si můžete prohlédnout v souboru níže.

Tiskové zprávy 22.04.2020
DACHSER organizuje přepravy po Nové hedvábné stezce uceleným vlakem

Společnost BASF svěřila svému dlouholetému logistickému providerovi společnosti DACHSER organizaci svého prvního uceleného vlaku do Číny. Vlak se 42 kontejnery s produkty BASF měl svůj cíl v čínském městě Xi´an. DACHSER se postaral o všechny organizační aspekty, a to včetně koordinace se železničním operátorem, vyřízení celních formalit a distribuce zboží v Číně.

Market Information 21.04.2020
Brexit: Význam celní plné moci

Ačkoli COVID-19 ovlivňuje vyjednávání o Brexitu, od dnešního dne se jednání mezi EU a Velkou Británií opět vedou, a to  prostřednictvím videokonference. Plánují se tři kola vyjednávání s cílem zlepšit podmínky obchodních dohod, každé kolo bude trvat jeden týden v dubnu, květnu a červnu. Doposud je konec přechodné fáze pro Brexit plánován na 31. prosince 2020 a společnost DACHSER se nadále připravuje na toto datum.

Při přípravě na Brexit je třeba vzít v úvahu řadu důležitých bodů, například pro nakládání se zásilkami do a z Velké Británie je nezbytná celní plná moc od příslušných příjemců. Žádáme proto naše zákazníky, aby i nadále radili svým příjemcům, aby nám poskytli nezbytnou celní plnou moc.

Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se prosím na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

Novinky 08.04.2020
Logistika zůstává v pohybu

Michal Křižan začíná druhý rok svého působení na pozici General Managera DACHSER Kladno. Má za sebou dlouholeté zkušenosti v logistice a také důkladný DACHSER on-boarding. Na situaci, jaká nyní nastala v souvislosti se šířením nového koronaviru, ale připravený nemohl být nikdo na celém světě. Povídali jsme si s ním nejen o tom, jak dobře pobočka zvládá současné náročné podmínky v logistice, ale také o jeho plánech pro DACHSER Kladno na následující období.

Nejnovější zprávy týkající se koronaviru

Všechny zprávy a novinky týkající se koronaviru.

Použijte náš odkaz a zjistěte vše o opatřeních ve společnosti DACHSER. Budeme vás také informovat o možných dopadech na naše provozní činnosti.

Dozvědět se více

Fakta země (za rok 2019):

3085333000
Roční obrat (CZK)
8
Počet poboček
1117600
Počet zásilek
Více