Kariéra Mediaroom

DACHSER Česká republika

Vítejte na webových stránkách společnosti DACHSER Česká republika.

Track & Trace
eLogistics

DACHSER News

Tiskové zprávy 09.07.2020
DACHSER otevírá nový sklad v Karlsruhe

DACHSER zahájil provoz nového skladu nebezpečného zboží o velikosti 21 800 m2 v německém městě Malsch nedaleko Karlsruhe. Speciálně vybavené prostory jsou uzpůsobené pro bezpečné skladování chemických výrobků a nebezpečného materiálu, jako jsou barvy, nátěrové hmoty a lepidla, nabízejí celkovou kapacitu 43 000 paletových míst. DACHSER do nového skladu investoval více než 20 milionů euro.

Market Information 02.07.2020
Rozšíření dostupnosti produktu targo on-site (doručení až k vašemu domu)

Změna chování spotřebitelů během koronavirového období ukazuje na silnou poptávku po dodávkách B2C v průběhu několika posledních týdnů. Tento trend bude jistě pokračovat. Z tohoto důvodu je produkt targo on-site (doručení až k vašemu domu) nyní zákazníkům k dispozici téměř ve všech evropských zemích v rámci logistické sítě DACHSER, a to i tam, kde dříve nebylo možné zásilky B2C objednat.

targo on-site zajišťuje jednotnou dostupnost produktů a služeb našim zákazníkům v síti DACHSER.

targo on-site je součástí produktové řady entargo a znamená doručení zásilek B2C k vašemu domu. V Evropě entargo znamená jednotnou škálu služeb a zajišťuje trvale vysoké standardy kvality na vnitrostátní i mezinárodní úrovni.

Vezměte prosím na vědomí, že v případě produktu targo on-site (doručení až k vašemu domu) nelze garantovat žádné dodací lhůty. Časová okna pro doručení jsou dohodnuta výhradně s daným příjemcem.

Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se prosím na svou kontaktní osobu na pobočce společnosti DACHSER.

Market Information 30.06.2020
Palivový příplatek 07/2020

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc červenec 2020 palivový příplatek ve výši 5 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Postup výpočtu palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

Tiskové zprávy 30.06.2020
Marie Šedivcová vede Human Recources společnosti DACHSER Czech Republic

Marie Šedivcová posílila vedení mezinárodního logistického providera DACHSER Czech Republic. Na pozici HR manažera bude mít na starosti řízení lidských zdrojů  ve společnosti, modernizaci procesů, jejich zefektivnění a sjednocení napříč všemi pobočkami v České republice a zejména budoucí rozvoj této klíčové oblasti.

Novinky 29.06.2020
„Věřím v týmového ducha a pozitivní náladu“

První rozhovor po mimořádné pandemické situaci jsme udělali s vedoucím pobočky DACHSER České Budějovice panem Petrem Papanem. Dozvíte se v něm, jak vypadá logistický trh v jižních Čechách, proč nabízí logistika atraktivní uplatnění pro mnoho různých odborníků a jak hudba pomáhá v boji proti nadměrnému pracovnímu vypětí.

2
Novinky 29.06.2020
Logistika pro bublinky

Průmyslový sektor s vínem a destiláty potřebuje logistická řešení na míru. Ze svých poboček v Norimberku v Německu a Hörschingu v Rakousku DACHSER zásobuje retaily, restaurace a eventy prémiovými produkty značky Moët Hennessy. Společnost také poskytuje komplexní nabídku služeb s přidanou hodnotou pro všechny aspekty obchodu s vínem a destiláty.

5+
Novinky 29.06.2020
Propojeni hodnotami

DACHSER podporuje úzké, rodině podobné vazby mezi zaměstnanci. Takzvanou DACHSER DNA tvoří soubor základních hodnot společnosti. A ty nejsou jen na papíře: DACHSER hodnoty jsou součástí každodenního života společnosti a jsou jejími zaměstnanci skutečně aplikovány do všedního pracovního dne. A to na celém světě.

Tiskové zprávy 25.06.2020
Robert Erni se stavá finančním ředitelem skupiny DACHSER

S Robertem Ernim jmenoval DACHSER zkušeného CFO pro logistiku, který nahradí Burkharda Elinga. Robert Erni začíná své působení již 1. září 2020 jako jeho zástupce.

Market Information 25.06.2020
Výpočty emisí s DACHSER Air & Sea Logistics

Již několik let DACHSER Air & Sea Logistics sestavuje tzv. výpočty uhlíkové stopy (výpočet CO) u nákladní přepravy a sumarizuje jednotlivé výpočty související s přepravou do zpráv o emisích. Příprava těchto zpráv je služba s přidanou hodnotou nabízená zákazníkům DACHSER Air & Sea Logistics po celém světě a je přizpůsobena individuálním potřebám zákazníka. Obecně lze na úrovni zásilky vypočítat spotřebu primární energie, emise skleníkových plynů a různých látek znečišťujících ovzduší. To lze také rozdělit na jednotlivé úseky přepravy. Tímto způsobem lze vypočítat uhlíkovou stopu související s přepravou pro celý přepravní řetězec, včetně svozu, hlavní přepravy a rozvozu.

DACHSER používá pro výpočty emisní kalkulačku, která splňuje všechny požadavky evropské normy pro výpočet emisí skleníkových plynů z osobní a nákladní přepravy (EN 16258). Další výhodou kalkulátoru emisí je, že procesy výpočtu jsou automatizovány přes rozhraní XML do našeho systému řízení přepravy Othello. To umožňuje automatické generování zpráv o emisích.

Obecně platí, že výpočet emisí v prvním kroku slouží ke stanovení spotřeby primární energie, emisí skleníkových plynů a látek znečišťujících ovzduší emitovaných přepravou. Tyto informace jsou však nutné pro odvození nezbytných opatření ke snížení emisí. Proto je kromě čistých výpočtů také důležité poskytnout našim zákazníkům další podklady pro rozhodování o snižování emisí. Z tohoto důvodu dostávají zákazníci simulované výpočty alternativních přepravních strategií na vyžádání.

Kromě srovnání leteckých a námořních přeprav je zákazníkům zdůrazňována i alternativa železniční přepravy (DACHSER Rail Services).

Máte-li jakékoliv dotazy týkající se našeho kalkulátoru emisí, obraťte se prosím svou kontaktní osobu DACHSER.

3
Novinky 23.06.2020
Dodavatelské řetězce pod tlakem

Celosvětové toky zboží zasáhla koronavirová pandemie obrovskou silou a způsobem, který jsme v minulosti nikdy nezažili. Celkový dopad ještě nelze předvídat, ale u společnosti DACHSER je jedna věc jistá: v době, kdy není možné předem plánovat, má robustní logistická síť vysokou hodnotu.

Nejnovější zprávy týkající se koronaviru

Všechny zprávy a novinky týkající se koronaviru.

Použijte náš odkaz a zjistěte vše o opatřeních ve společnosti DACHSER. Budeme vás také informovat o možných dopadech na naše provozní činnosti.

Dozvědět se více

Fakta země (za rok 2019):

3085333000
Roční obrat (CZK)
8
Počet poboček
1117600
Počet zásilek
Více