Kariéra Mediaroom

DACHSER Česká republika

Vítejte na webových stránkách společnosti DACHSER Česká republika.

Track & Trace
Objevte svět online aplikací eLogistics zde

DACHSER News

Novinky 21.01.2021
DACHSER opět jedničkou ve sběrné službě v Německu

Mezinárodní logistický provider DACHSER obhájil svoji přední pozici na německém logistickém trhu. Uvedl to žebříček TOP 100 v logistice 2020/2021, který zveřejňuje Fraunhoferův institut a jeho Centrum pro aplikovaný výzkum v oblasti Supply Chain Services ve spolupráci s oborovým magazínem DVZ a Německou logistickou asociací (BVL).

Market Information 15.01.2021
Čínský Nový rok: Dopad na logistiku

V roce 2021 připadá čínský Nový rok na 12. února. Jedná se o nejvýznamnější z tradičních čínských svátků, také označovaný jako jarní festival, kde lidé oslavují začátek nového roku se svými rodinami. Týdenní státní svátek má dopady na globální dodavatelské řetězce.

Následující informace poskytují přehled některých klíčových faktů o festivalu a jeho možných dopadech na logistiku.

Data a klíčová fakta

  • 12. února 2021 je začátkem čínského nového roku (rok buvola).
  • Čínský státní svátek začíná 11. února a končí 17. února, což znamená, že většina firem, včetně poboček DACHSER v Číně, bude uzavřena do 18. února.
  • Továrny a výrobní závody bývají uzavřeny delší dobu. Výroba se může pozastavit již týden před čínským Novým rokem, některé továrny obnoví výrobu až měsíc poté.
  • Dlouhá dovolená umožňuje pracovníkům v metropolích cestovat do svého rodného města za svými příbuznými, i když letos to kvůli pandemii nemusí být pravidlem.

Dopad na dodavatelský řetězec

  • Prodloužená dovolená v Číně může vést ke zpoždění vašich zásilek až o jeden měsíc.
  • Kvůli výše uvedenému uzavření výrobních závodů nebude po dobu alespoň jednoho týdne v Číny žádná produkce. I když se továrny postupně znovu rozběhnou, plný provoz nebude okamžitě obnoven.
  • Rovněž bude ovlivněna produkce v jiných asijských zemích, protože některé výrobní díly pocházejí z Číny nebo tam probíhají montážní procesy.
  • Většina přepravců se snaží zajistit dostatečné zásoby před jarním festivalem, což vede k velkým objemům přeprav před svátky; i po skončení festivalu bude nějakou dobu trvat, než se podmínky na trhu normalizují.

Abyste se vyhnuli zpožděním, velmi doporučujeme, abyste rezervace provedli v dostatečném předstihu. Ve společnosti DACHSER vám naši logističtí odborníci mohou pomoci při společném plánování. Proberte s námi vaše potřeby a my zjistíme, co je nejlepší pro udržení chodu vašeho dodavatelského řetězce během čínského Nového roku.

Market Information 07.01.2021
Německo zavedlo uhlíkovou daň

Nový zákon o obchodování s emisemi pohonných hmot (BEHG) vstoupil v Německu v platnost 1. ledna 2021. Společně s novým národním systémem obchodování s emisemi (nEHS) jsou hlavními složkami balíčku opatření na ochranu klimatu německé spolkové vlády. Nový zákon sebou přináší zvýšení cen emisí oxidu uhličitého (CO2) vypuštěného do ovzduší nad rámec systému obchodování s emisemi v EU s cílem dosáhnout změn v chování spotřebitelů, které povedou ke snížení emisí skleníkových plynů.

Benzín, nafta, topný olej a plyn jsou od nového roku zdaněny poplatkem za CO2 a tyto náklady jsou přeneseny na spotřebitele. Od 1. ledna 2021 činí dopad na náklady za litr nafty 0,07 EUR (netto) a v příštích letech se bude nadále zvyšovat. To sebou přináší i zvýšené náklady pro společnost DACHSER. Přesto se budeme snažit pomocí inteligentní logistiky udržet náklady našich zákazníků na co nejnižší úrovni.

Novinky 07.01.2021
DACHSER zabezpečuje logistiku vakcín v Berlíně

Mezinárodní logistický provider DACHSER začal se spuštěním vakcinace proti onemocnění COVID-19 v Německu organizovat v Berlíně logistiku vakcín. Na základě pověření berlínského senátu DACHSER zabezpečuje skladování chladicích boxů s vakcínami a jejich distribuci do vakcinačních center, nemocničních lékáren a k mobilním vakcinačním týmům.

Market Information 06.01.2021
Brexitová dohoda odsouhlasena – celní řízení od 1. ledna 2021

Dne 24. 12. 2020 bylo mezi EU a Velkou Británií dosaženo dohody o budoucí spolupráci a obchodu.  

Podstatným bodem je, že mezi EU a Spojeným královstvím se na dodávky zboží z obou oblastí nevybírají žádná cla. To však neznamená, že administrativní “celní odbavení” bude odstraněno. Znamená to, že všechny dokumenty a informace týkající se cel musí být zákazníkem předloženy předem a teprve po uvolnění zásilky celním týmem DACHSER, může být zásilka přijata k odeslání.

Vezměte, prosím, na vědomí, že od 1. ledna 2021 toto platí pro všechny zásilky mezi EU a Spojeným královstvím; netýká se pouze zásilek z EU do Severního Irska. Především by měl být předložen doklad  o preferenčním původu zboží. Nejdůležitější informace pro vývozce a dovozce naleznete níže v tomto dokumentu.

Tiskové zprávy 05.01.2021
Burkhard Eling se ujímá pozice CEO skupiny DACHSER

S účinností od 1. ledna 2021 se Burkhard Eling stal Chief Executive Officerem (CEO) a tiskovým mluvčím představenstva mezinárodní logistické skupiny DACHSER. Povede oddělení Corporate Strategy, Human Resources a Marketing, které také zahrnuje Corporate Key Account Management a Corporate Governance & Compliance. Burkhard Eling přebírá pozici po Bernhardu Simonovi, který se stane předsedou dozorčí rady této rodinné společnosti v polovině roku 2021.

Market Information 29.12.2020
Palivový příplatek 01/2021

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc leden 2021 palivový příplatek ve výši 7 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Postup výpočtu palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se prosím obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

Novinky 18.12.2020
„Pro nás je to nový začátek, ne rozloučení“

Od 1. ledna se do dozorčí rady rodinné společnosti DACHSER připojí CEO společnosti DACHSER Bernhard Simon a jeho zástupce Michael Schilling, COO Road Logistics. Novému týmu představenstva v čele s Burkhardem Elingem předávají vysoce stabilní a odolnou společnost. Níže Bernhard Simon hovoří o změnách na nejvyšší úrovni vedení společnosti DACHSER.

Novinky 17.12.2020
DACHSER odbavil 100. charterový let letošního roku

Na začátku prosince zorganizoval mezinárodní logistický provider DACHSER v rámci své divize Air & Sea Logistics svůj stý charterový let v tomto roce.  Nákladní letadlo obsloužilo trasu Frankfurt–Šanghaj jako součást dedikované charterové služby. Společnost tímto způsobem cíleně vytvořila kapacity pro letecké zásilky na nejdůležitějších leteckých trasách mezi Asií, Evropou a USA.

Novinky 16.12.2020
Nové číslo DACHSER magazínu je tady!

Blížící se konec roku mnozí z nás využívají k ohlédnutí a zamyšlení nad uplynulými dvanácti měsíci, ale také k přípravě na nové výzvy, které máme před sebou. A přesně takovým obsahem je naplněn i náš letos poslední DACHSER magazín.

Připraveni na Brexit

Náš projektový tým pro Brexit vytvořil základy pro dobře fungující a bezpečnou logistickou síť do a z Velké Británie.

Mnoho společností, které jsou závislé na hladkém průběhu přeprav jejich zboží, musí v otázkách Brexitu udělat potřebné kroky, aby se jejich zboží dostalo do pohybu: Kliknutím na odkaz níže naleznete všechny důležité informace o tom, jak se na Brexit připravit.

Dozvědět se více

Fakta země (za rok 2019):

3085333000
Roční obrat (CZK)
8
Počet poboček
1117600
Počet zásilek
Více