Doporučené články

06.02.2024
DACHSER nasadil první e-Truck na přeshraniční přepravy

Mezinárodní logistický provider DACHSER poprvé nasadil plně elektrický nákladní automobil na přeshraniční přepravy. Vozidlo eActros od Mercedes-Benz jezdí pětkrát týdně tam a zpět z logistického centra v německém Hofu do pobočky v Kladně, vzdálené více než 200 kilometrů.

Číst
2
08.01.2024
DACHSER koupil švédského poskytovatele logistiky potravin Frigoscandia AB

Společnost DACHSER akvizicí získala předního poskytovatele komplexních služeb v oblasti logistiky potravin s řízenou teplotou a mražených potravin v severském regionu, společnost Frigoscandia AB se sídlem ve švédském Helsingborgu. Akvizice podléhá schválení evropských orgánů pro hospodářskou soutěž.

Číst
2
28.08.2023
DACHSER a FERCAM posilují oblast sběrné služby a kontraktní logistiky v Itálii 

Společnost FERCAM se chystá převést svoje divize Distribution (sběrná služba) a Logistics (kontraktní logistika) do joint venture se společností DACHSER s názvem DACHSER & FERCAM Italia S.r.l. Podíl společnosti DACHSER v novém joint venture ve výši 80 procent posílí a zdokonalí její evropskou logistickou síť. Převod práv ještě musí odsouhlasit příslušné orgány pro hospodářskou soutěž.

Číst
2
24.07.2023
DACHSER Czech Republic zavádí elektrické nákladní vozidlo ve vnitrostátní dálkové dopravě

DACHSER Czech Republic nasadil na svoji linku Kladno – Hradec Králové a zpět nové vozidlo Volvo FH Electric. Plně elektrický tahač Volvo bude používán jako tandemová souprava se dvěma výměnnými nástavbami a trasu tam a zpět o délce přibližně 330 kilometrů absolvuje zcela bezemisně. DACHSER kromě toho také na obou pobočkách investuje do své vlastní dobíjecí infrastruktury s cílem zajistit si nezávislost na veřejných dobíjecích stanicích.

Číst

DACHSER Česká republika

14.02.2024
DACHSER rozšiřuje portfolio služeb pro B2C zásilky 

Mezinárodní logistický provider DACHSER uvedl na trh nový doručovací produkt – targo on-site fix. Ten umožňuje sjednat pevný termín dodání hned při objednání přeprav sběrnou službou. Je určený pro firemní klientelu, která obsluhuje B2C segment. Nový produkt společnost nabízí v celé Evropě.

Číst
01.02.2024
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 02/2024

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc únor 2024 palivový příplatek ve výši 16 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickým úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of February 2024 at 16 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

3
23.01.2024
Cesta k větší udržitelnosti

Společně udržitelní: Společnosti Ricola a DACHSER postupně snižují emise CO₂ v celém globálním dodavatelském řetězci tohoto švýcarského výrobce bylinných bonbónů. Tady je reportáž o změně myšlení směrem k orientaci na hodnoty.

Číst
2
23.01.2024
Digitální dvojník

„Digitální dvojče“ je jednou z klíčových inovací pro dodavatelské řetězce zítřka. Na jakých technologiích je založena? A co to znamená pro každodenní přepravu a manipulaci nákladu v logistice? Odpovědi na tyto otázky jsou slibné.

Číst
23.01.2024
Růst založený na hodnotách

Logistika je a zůstane rostoucím trhem. A to zvyšuje nároky na poskytovatele logistických služeb a jejich sítě. Jak si stojí divize DACHSER Road Logistics a jakými principy se bude řídit do budoucna? Nejen tyto otázky jsme položili Alexanderu Tonnovi, COO Road Logistics skupiny DACHSER.

Číst
23.01.2024
Logistika je živý organizmus

Pozice vedoucího kontraktní logistiky vyžaduje dobrou koncentraci na stanovené cíle, maximální flexibilitu a také velkou trpělivost. Když na této pozici řídíte dva zcela rozdílné sklady, násobí se tyto požadavky rovnou dvěma. V následujícím rozhovoru se dozvíte, jak se to daří Filipu Hrdinovi, vedoucímu kontraktní logistiky pobočky DACHSER Hradec Králové, který má na starosti provozovny v Letohradu a Týništi nad Orlicí.

Číst
15.01.2024
Tobias Burger se stal COO Air & Sea Logistics skupiny DACHSER

Tobias Burger (46) nastoupil od ledna 2024 na pozici Chief Operations Officer (COO) Air & Sea Logistics a stal se členem představenstva mezinárodní logistické společnosti DACHSER. Tento dosavadní zástupce ředitele obchodní oblasti Air & Sea Logistics tak nahradí Edoarda Podestu (61), který po více než dvacetileté kariéře ve společnosti DACHSER, z nichž poslední čtyři roky strávil vedením oddělení letecké a námořní přepravy, odešel do penze.

Číst
02.01.2024
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 01/2024

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc leden 2024 palivový příplatek ve výši 16 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickým úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of January 2024 at 16 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

20.12.2023
Nový DACHSER magazine je tady!

Den co den více než 30 000 zaměstnanců společnosti DACHSER vynakládá maximální úsilí k udržování spolehlivých a bezpečných toků zboží našich zákazníků, poskytuje vysokou úroveň kvality a občas se doslova pokouší o nemožné.

12.12.2023
DACHSER obdržel Cenu udržitelného rozvoje od SCHP

Společnost DACHSER Czech Republic a.s. se v letošním roce stala laureátem Ceny udržitelného rozvoje, kterou uděluje představenstvo Svazu chemického průmyslu České republiky. Cena je uznáním pro členské organizace svazu, které dosahují výjimečných výsledků nejen v oblasti péče o zdraví, bezpečnost a životní prostředí, ale i v oblasti hospodářské a sociální a tím přispívají i k rozvoji regionu. 

Číst
Ukázat více

DACHSER Corporate

21.02.2024
DACHSER Food Logistics at the 2024 ProWein trade fair 

Under the motto "A first-class journey to the world of wine & spirits", DACHSER Food Logistics will be exhibiting at the 30th ProWein trade fair, which takes place in Düsseldorf from March 10 to 12. ProWein is regarded as the leading international trade fair for wine and spirits, covering the entire global market.

Číst
19.02.2024
DACHSER Sweden creates more space for growth

The logistics service provider is relocating its activities from Malmö in Sweden to the port and industrial city of Landskrona, one of Sweden's most important logistics locations, around 50 kilometers from Malmö. The move is planned for the end of the year.

Číst
15.02.2024
DACHSER honored for successful app community

DACHSER has been honored with the "Citizen Development Empowerment Award". With this award, smapOne AG honours the logistics service provider's success in building a global community of employees who build their own applications without programming knowledge and thus drive digitalization within the company. 

Číst
13.02.2024
The first customers are using the DACHSER Platform for their day-to-day business

The first customers have been working with the DACHSER Platform since the end of August. After several intensive test phases, real customer data is now flowing through the system. This way, we learn daily which of the platform’s features are working smoothly and where there is a need for individual adjustments. The feedback helps to improve the platform step by step.

Číst
Jdi na

Číst více

17.10.2019
Incoterms 2020

Nová verze Incoterms nabude účinnosti 1. ledna 2020 a bude zahrnovat řadu změn. Dodací podmínky vydané Mezinárodní obchodní komorou upravují základní povinnosti kupujícího a prodávajícího v mezinárodním obchodu, jako je přechod vlastnictví mezi prodávajícím a kupujícím, dělba přepravních nákladů a přechod rizika ve smyslu odpovědnosti za ztrátu a poškození zboží a náklady na pojištění.

Incoterms 2020 se ještě více přizpůsobí současným globálním obchodním praktikám, proto je nová verze  viditelně orientovaná na praktickou stránku mezinárodního obchodu. Cílem revize bylo, aby byla ustanovení Incoterms uživatelsky přívětivější. Jejich prezentace byla revidována, aby uživatelům usnadnila výběr příslušné podmínky. Kromě toho se změnilo pořadí podmínek a ke každé podmínce byly přidány uživatelské pokyny.

Pokud jde o obsah, došlo k významným změnám oproti Incoterms 2010, zejména v následujících bodech:

  • Různé úrovně pojistného krytí u CIF a CIP: Stejně jako v minulosti je prodávající i nadále povinen v Incoterms 2020 uzavřít pojištění dopravy na vlastní náklady v podmínce CIF (Cost Insurance Freight) a CIP (Carriage Insurance Paid). Na rozdíl od Incoterms 2010 však obě podmínky nyní stanovují různé minimální úrovně krytí cargo pojištění dle klasifikace ICC (Institute Cargo Clauses). Minimální krytí, které je třeba dodržet při dohodnutí podmínky CIF zůstává nezměněno. Cargo pojištění, které má prodávající uzavřít, musí nadále odpovídat alespoň krytí v souladu s klauzulí ICC (C) nebo podobnými doložkami (krytí vyjmenovaných rizik). Je-li dohodnuta podmínka CIP, musí nyní prodávající poskytnout pojistné krytí v souladu s klauzulí ICC (A) (krytí všech rizik). Podmínky CIF i CIP umožňují smluvním stranám dohodnout se na pojistném krytí, které se od tohoto liší.
  • Zahrnutí požadavků souvisejících s bezpečností: Požadavky týkající se bezpečnosti přepravy zboží byly nyní zahrnuty do pravidel A 4 a A 7 každé doložky Incoterms 2020. Stejně jako u jiných podmínek Incoterms je třeba poznamenat, že podmínky Incoterms se přímo vztahují pouze na smluvní strany kupní smlouvy a nejsou předmětem přepravní smlouvy.
  • Incoterms 2020 obsahuje ustanovení pro přepravu vlastními dopravními prostředky u podmínek Free Carrier (FCA), Delivery at Place (DAP), Delivery at Place Unloaded (DPU), and Delivered Duty Paid (DDP).
  • Pro zboží prodávané na základě podmínky FCA (Free Carrier) a určené k námořní kontejnerové dopravě stanovuje FCA do budoucna novou možnost. Kupující a prodávající se mohou dohodnout, že kupující dá pokyn svému přepravci, aby po naložení zboží vydal prodávajícímu konosament (Bill of Lading). Zároveň je prodávající povinen předat tento konosament kupujícímu. To se obvykle provádí prostřednictvím zúčastněných bank.
  • Přejmenování DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded). Podle podmínky DAT Incoterms 2010 prodávající dodal zboží, jakmile bylo vyloženo z dopravního prostředku na „terminálu“. Podle poznámek k Incoterms 2010 však termín „terminál“ neměl být chápán z technického hlediska, ale znamenalo to jakékoli místo vykládky. Tato skutečnost byla v Incoterms 2020 zohledněna přejmenováním předchozí podmínky DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded) pro větší přehlednost. To znamená, že v budoucnu může být jakékoli dohodnuté místo místem určení.

Incoterms platí mezi smluvními stranami (národně i mezinárodně) kupní smlouvy, ale neomezují zvláštní práva a povinnosti v rámci tohoto smluvního vztahu. Na základě takto zaručené jednotné definice je třeba se vyhnout následným problémům s výkladem nebo nesrovnalostmi mezi smluvními stranami. Je třeba poznamenat, že Incoterms vzhledem ke své povaze jako ustanovení typu Všeobecných obchodních podmínek nepředstavují zákonná ustanovení, a proto se stávají právně závaznými pouze tehdy, pokud byly účinně dohodnuty mezi stranami kupní smlouvy prostřednictvím odpovídajícího odkazu (pro Incoterms 2020, to je možné i před 1.1 2020). Bez ohledu na to mají v jednotlivých případech protichůdná zákonná ustanovení stále přednost před podmínkami Incoterms.

Incoterms revidovalo 500 odborníků z více než 40 zemí.

Tyto doložky jsou uznávány po celém světě a používají se ve více než 30 různých jazycích.

05.11.2018
DACHSER Hradec Králové se přestěhoval do nových prostor

Mezinárodní logistický provider DACHSER se přestěhoval do nových skladových a administrativních prostor v Hradci Králové. Na celkové ploše 4 760 metrů čtverečních logistických a kancelářských ploch bude královéhradecká pobočka společnosti poskytovat široké spektrum logistických služeb včetně skladování, konsolidace zboží pro regionální a dálkové přepravy i kontraktní logistiky.

Číst
03.10.2019
Pobočka DACHSER Ostrava otevírá provoz v novém logistickém terminálu

Mezinárodní logistický provider DACHSER se v Ostravě přestěhoval do nových prostor. Nový logistický terminál pobočky DACHSER Ostrava v CTParku Ostrava Hrabová disponuje skladovými a administrativními prostorami o celkové rozloze 3 900 m2 a v současné době zaměstnává 25 lidí.

Číst
09.09.2019
Michal Křižan se stal novým General Managerem DACHSER Kladno

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic ohlásil personální změnu ve vedení své největší české pobočky – Michal Křižan se stal novým General Managerem DACHSER Kladno.

Číst
08.02.2019
DACHSER na prvním místě ve sběrné službě

V nejnovějším žebříčku „Top 100 in Logistics“ udržel mezinárodní logistický provider DACHSER svoji pozici na prvním místě ve sběrné službě v Německu a o jednu příčku se posunul v celkovém hodnocení německého trhu – nyní je logistickou společností se třetím největším obratem.

Číst
28.11.2018
DACHSER má nového generálního ředitele pro Českou republiku

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic opouští generální ředitel a předseda představenstva Petr Kozel. Po 12 letech aktivního působení ve společnosti a 26 letech v logistice odchází do penze. Od ledna 2019 převezme jeho roli Jan Pihar, který doposud úspěšně řídí největší pobočku společnosti v České republice – DACHSER Kladno.

Číst
23.03.2020
Nový Branch Manager DACHSER České Budějovice

DACHSER Czech Republic oznámil personální změnu ve vedení své pobočky na jihu Čech. Na pozici vedoucího pobočky DACHSER České Budějovice byl jmenován Peter Papan. Je odpovědný za další rozvoj pobočky a zákaznického portfolia.

Číst
23.05.2019
Dlouhodobé partnerství je jedna z největších hodnot

Radomír Němec vede pobočku DACHSER Ostrava od roku 2013. Podařilo se mu nastartovat její další rozvoj a dnes stojí pobočka na prahu stěhování do zcela nových prostor s větší skladovou i překládkovou kapacitou. Povídali jsme si s ním o tom, jaká k tomu vedla cesta a jak se žije a pracuje na severu Moravy.

Číst
2
11.12.2018
Radost z jízdy

Společnost Puky dostává na svých kolech do pohybu děti všech věkových kategorií. Aby se nabídka jízdních kol dostala k dětem a jejich rodičům po celé Evropě, spoléhá tradiční výrobce dětských kol již 10 let na logistiku společnosti DACHSER.

Číst