Doporučené články

27.03.2023
DACHSER zaznamenal další skokový růst

Mezinárodní logistický provider DACHSER docílil v roce 2022 obratu ve výši 8,1 miliardy eur (+14,9 procenta) a již druhý rok po sobě tak ukončil s dvouciferným růstem.

Číst
17.03.2023
Akvizice společnosti DACHSER v Austrálii a na Novém Zélandu

DACHSER získal akvizicí společnost ACA International se sídlem v australském Melbourne. Díky této akvizici zahrnuje vlastní síť leteckých a námořních přeprav společnosti DACHSER od nynějška také Austrálii a Nový Zéland, země, které jsou nejen ekonomicky silné, ale také úzce propojené s Asií, Evropou a Severní Amerikou.

Číst
09.03.2023
O 30 procent méně emisí skleníkových plynů v leteckých přepravách

Zákazníci letecké nákladní dopravy společnosti DACHSER mohou nově využít rezervaci letů nazvanou „Udržitelné palivo“. S využitím udržitelného leteckého paliva „Sustainable Aviation Fuel – SAF“ lze letecké nákladní zásilky přepravovat s o 30 procent nižšími emisemi skleníkových plynů. Tato nová služba bude dostupná zákazníkům společnosti DACHSER na všech letových trasách po celém světě.

Číst
18.01.2023
Mercedes-Benz Trucks a DACHSER podepsali Letter of Intent k objednávce 50 elektrických nákladních vozidel eActros LongHaul

Podpisem Letter of Intent se DACHSER rozhodl pro dálkové nákladní vozidlo s elektrickým pohonem od společnosti Mercedes-Benz Trucks. Elektrokamion s dojezdem kolem 500 km bude připraven k sériové výrobě do roku 2024. eActros LongHaul jako vozidlo s výměnnou nástavbou s nakládací výškou 1 120 mm je další součástí strategie společnosti DACHSER na ochranu klimatu.

Číst

DACHSER Česká republika

21.03.2023
DACHSER nabízí denní letecké spojení z Číny a Hongkongu do Frankfurtu

DACHSER i v letošním roce nabízí svým zákazníkům spolehlivé každodenní spojení letecké nákladní přepravy ze Šanghaje a Hongkongu do své gateway v německém Frankfurtu. Tyto pravidelné a přímé služby jsou vhodné zejména pro časově citlivé zásilky.

Číst
27.02.2023
DACHSER podporuje humanitární pomoc v oblastech ničivého zemětřesení

Mezinárodní logistický provider DACHSER věnoval dar ve výši 50.000 eur dětské charitativní organizaci terre des hommes na okamžitou humanitární pomoc v Turecku a Sýrii, v oblastech postižených živelní katastrofou.

Číst
24.02.2023
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 03/2023

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc březen 2023 palivový příplatek ve výši 17 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of March 2023 at 17 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

21.02.2023
DACHSER bodoval v zákaznické spokojenosti

DACHSER provádí průzkumy spokojenosti u svých zákazníků ve spolupráci s nezávislým institutem pro průzkum trhu více než deset let. Poslední průzkum provedený v létě loňského roku potvrdil dobré výsledky předchozích let. Zejména pak ukázal vysokou emoční loajalitu zákazníků k této rodinné společnosti.

Číst
01.02.2023
DACHSER získal 100% podíl v joint venture v Maďarsku

Mezinárodní logistický provider DACHSER získal na konci roku 2022 zbývajících padesát procent akcií ve svých maďarských joint venture a stává se tak 100procentním vlastníkem společností „Liegl & DACHSER Szállítmányozási és Logisztikai Kft“ (přeprava a skladování průmyslového zboží a potravinářských výrobků) a „Liegl & DACHSER ASL Hungary Kft“ (letecké a námořní přepravy).

Číst
5+
31.01.2023
Rozdávat radost ve válce

V nejtěžších podmínkách se DACHSER a terre des hommes podílejí na překonávání traumatu u dětí, mladých lidí a jejich rodičů na Ukrajině.

Číst
30.01.2023
Profesionalita a přístup lidí je naší konkurenční výhodou

Jakub Lukas je zkušeným manažerem námořních přeprav s dvacetiletou praxí v tomto zajímavém logistickém oboru. Ve společnosti DACHSER Czech Republic, v její pobočce leteckých a námořních přeprav v Praze, pracuje od roku 2016 na pozici Sea Freight Manager. Povídali jsme si s ním o jeho cestě k mezikontinentálním přepravám a výzvách, kterým jeho obor čelí v posledních letech.

Číst
2
30.01.2023
Let bez emisí – pohled na technologie budoucnosti

Udržitelné letecké palivo (Sustainable aviation fuel – SAF) je v současnosti největší nadějí leteckého odvětví na dosažení významného snížení emisí CO a dalších skleníkových plynů. Každý se nyní může stát součástí této slibné technologie prostřednictvím přístupu Book & Claim.

Číst
27.01.2023
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 02/2023

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc únor 2023 palivový příplatek ve výši 17 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of February 2023 at 17 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

2
25.01.2023
Spolupráce na propojování světa

Cestovní adaptéry zajišťují lidem možnost napájet svá zařízení kdekoli na světě. Švýcarský výrobce WorldConnect AG chtěl zvýšit rychlost dodávek těchto produktů a přiblížit se svým zákazníkům, proto navázal spolupráci se společností DACHSER, aby reorganizoval své logistické procesy.

Číst
Ukázat více

DACHSER Corporate

29.03.2023
The new DACHSER magazine is here!

Peak fitness, technical proficiency, cognitive strength, experience, risk awareness, collaboration, and respect for nature—these are many of the qualities generally associated with a top mountaineer. But they are also good traits for companies and their leadership to have if they want to traverse treacherous terrain and remain successful in times of uncertainty.

23.03.2023
DACHSER sees another leap in growth

For the 2022 financial year, logistics provider DACHSER reports revenue of EUR 8.1 billion (+14.9 percent), marking the second consecutive year of double-digit growth.

Číst
17.03.2023
DACHSER expands presence in Southeast Asia

In mid-March, DACHSER opened two sales offices in Southeast Asia: In Chiang Mai, Thailand, and in Da Nang, Vietnam. The new offices strengthen the company's position in the region.  DACHSER can thus meet the increasing demand, especially from customers in the electronics, fashion and sports industries.

Číst
16.03.2023
DACHSER at LogiPharma 2023 in Lyon

This is the second time the logistics provider is exhibiting at LogiPharma, the world’s leading trade fair for the life sciences supply chain. DACHSER will be presenting the service portfolio for its Life Science and Healthcare Logistics business field solution to customers in the medical technology and pharmaceutical industries at Booth 96 from April 25 to 27.

Číst
Jdi na

Číst více

17.10.2019
Incoterms 2020

Nová verze Incoterms nabude účinnosti 1. ledna 2020 a bude zahrnovat řadu změn. Dodací podmínky vydané Mezinárodní obchodní komorou upravují základní povinnosti kupujícího a prodávajícího v mezinárodním obchodu, jako je přechod vlastnictví mezi prodávajícím a kupujícím, dělba přepravních nákladů a přechod rizika ve smyslu odpovědnosti za ztrátu a poškození zboží a náklady na pojištění.

Incoterms 2020 se ještě více přizpůsobí současným globálním obchodním praktikám, proto je nová verze  viditelně orientovaná na praktickou stránku mezinárodního obchodu. Cílem revize bylo, aby byla ustanovení Incoterms uživatelsky přívětivější. Jejich prezentace byla revidována, aby uživatelům usnadnila výběr příslušné podmínky. Kromě toho se změnilo pořadí podmínek a ke každé podmínce byly přidány uživatelské pokyny.

Pokud jde o obsah, došlo k významným změnám oproti Incoterms 2010, zejména v následujících bodech:

  • Různé úrovně pojistného krytí u CIF a CIP: Stejně jako v minulosti je prodávající i nadále povinen v Incoterms 2020 uzavřít pojištění dopravy na vlastní náklady v podmínce CIF (Cost Insurance Freight) a CIP (Carriage Insurance Paid). Na rozdíl od Incoterms 2010 však obě podmínky nyní stanovují různé minimální úrovně krytí cargo pojištění dle klasifikace ICC (Institute Cargo Clauses). Minimální krytí, které je třeba dodržet při dohodnutí podmínky CIF zůstává nezměněno. Cargo pojištění, které má prodávající uzavřít, musí nadále odpovídat alespoň krytí v souladu s klauzulí ICC (C) nebo podobnými doložkami (krytí vyjmenovaných rizik). Je-li dohodnuta podmínka CIP, musí nyní prodávající poskytnout pojistné krytí v souladu s klauzulí ICC (A) (krytí všech rizik). Podmínky CIF i CIP umožňují smluvním stranám dohodnout se na pojistném krytí, které se od tohoto liší.
  • Zahrnutí požadavků souvisejících s bezpečností: Požadavky týkající se bezpečnosti přepravy zboží byly nyní zahrnuty do pravidel A 4 a A 7 každé doložky Incoterms 2020. Stejně jako u jiných podmínek Incoterms je třeba poznamenat, že podmínky Incoterms se přímo vztahují pouze na smluvní strany kupní smlouvy a nejsou předmětem přepravní smlouvy.
  • Incoterms 2020 obsahuje ustanovení pro přepravu vlastními dopravními prostředky u podmínek Free Carrier (FCA), Delivery at Place (DAP), Delivery at Place Unloaded (DPU), and Delivered Duty Paid (DDP).
  • Pro zboží prodávané na základě podmínky FCA (Free Carrier) a určené k námořní kontejnerové dopravě stanovuje FCA do budoucna novou možnost. Kupující a prodávající se mohou dohodnout, že kupující dá pokyn svému přepravci, aby po naložení zboží vydal prodávajícímu konosament (Bill of Lading). Zároveň je prodávající povinen předat tento konosament kupujícímu. To se obvykle provádí prostřednictvím zúčastněných bank.
  • Přejmenování DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded). Podle podmínky DAT Incoterms 2010 prodávající dodal zboží, jakmile bylo vyloženo z dopravního prostředku na „terminálu“. Podle poznámek k Incoterms 2010 však termín „terminál“ neměl být chápán z technického hlediska, ale znamenalo to jakékoli místo vykládky. Tato skutečnost byla v Incoterms 2020 zohledněna přejmenováním předchozí podmínky DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded) pro větší přehlednost. To znamená, že v budoucnu může být jakékoli dohodnuté místo místem určení.

Incoterms platí mezi smluvními stranami (národně i mezinárodně) kupní smlouvy, ale neomezují zvláštní práva a povinnosti v rámci tohoto smluvního vztahu. Na základě takto zaručené jednotné definice je třeba se vyhnout následným problémům s výkladem nebo nesrovnalostmi mezi smluvními stranami. Je třeba poznamenat, že Incoterms vzhledem ke své povaze jako ustanovení typu Všeobecných obchodních podmínek nepředstavují zákonná ustanovení, a proto se stávají právně závaznými pouze tehdy, pokud byly účinně dohodnuty mezi stranami kupní smlouvy prostřednictvím odpovídajícího odkazu (pro Incoterms 2020, to je možné i před 1.1 2020). Bez ohledu na to mají v jednotlivých případech protichůdná zákonná ustanovení stále přednost před podmínkami Incoterms.

Incoterms revidovalo 500 odborníků z více než 40 zemí.

Tyto doložky jsou uznávány po celém světě a používají se ve více než 30 různých jazycích.

05.11.2018
DACHSER Hradec Králové se přestěhoval do nových prostor

Mezinárodní logistický provider DACHSER se přestěhoval do nových skladových a administrativních prostor v Hradci Králové. Na celkové ploše 4 760 metrů čtverečních logistických a kancelářských ploch bude královéhradecká pobočka společnosti poskytovat široké spektrum logistických služeb včetně skladování, konsolidace zboží pro regionální a dálkové přepravy i kontraktní logistiky.

Číst
03.10.2019
Pobočka DACHSER Ostrava otevírá provoz v novém logistickém terminálu

Mezinárodní logistický provider DACHSER se v Ostravě přestěhoval do nových prostor. Nový logistický terminál pobočky DACHSER Ostrava v CTParku Ostrava Hrabová disponuje skladovými a administrativními prostorami o celkové rozloze 3 900 m2 a v současné době zaměstnává 25 lidí.

Číst
09.09.2019
Michal Křižan se stal novým General Managerem DACHSER Kladno

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic ohlásil personální změnu ve vedení své největší české pobočky – Michal Křižan se stal novým General Managerem DACHSER Kladno.

Číst
08.02.2019
DACHSER na prvním místě ve sběrné službě

V nejnovějším žebříčku „Top 100 in Logistics“ udržel mezinárodní logistický provider DACHSER svoji pozici na prvním místě ve sběrné službě v Německu a o jednu příčku se posunul v celkovém hodnocení německého trhu – nyní je logistickou společností se třetím největším obratem.

Číst
2
11.12.2018
Radost z jízdy

Společnost Puky dostává na svých kolech do pohybu děti všech věkových kategorií. Aby se nabídka jízdních kol dostala k dětem a jejich rodičům po celé Evropě, spoléhá tradiční výrobce dětských kol již 10 let na logistiku společnosti DACHSER.

Číst
2
11.12.2018
Hudební nástroje pod taktovkou DACHSERU

Obrovské tympány, harfa nebo kontrabasy. I to může tvořit obsah exportní zásilky. A pokud jede na koncert velký orchestr, zaplní hudební nástroje celý kamion. DACHSER Czech Republic takovou přepravu zrealizoval pro Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Na 80 hudebníku se vydalo z Prahy na koncert do německého Wiesbadenu a svoje nástroje svěřili do rukou zkušeného logistika.

Číst
23.05.2019
Dlouhodobé partnerství je jedna z největších hodnot

Radomír Němec vede pobočku DACHSER Ostrava od roku 2013. Podařilo se mu nastartovat její další rozvoj a dnes stojí pobočka na prahu stěhování do zcela nových prostor s větší skladovou i překládkovou kapacitou. Povídali jsme si s ním o tom, jaká k tomu vedla cesta a jak se žije a pracuje na severu Moravy.

Číst
04.04.2019
DACHSER v Ostravě se přestěhuje do nových prostor

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic podepsal smlouvu o výstavbě logistického centra na míru s developerskou společností CTP Invest. Ta pro DACHSER postaví v parku CTPark Ostrava v Hrabové novou skladovou a administrativní budovu o celkové rozloze 3 900 m2.

Číst