Doporučené články

05.12.2022
DACHSER Czech Republic: Jiří Mencl novým managerem controllingu

DACHSER Czech Republic má nové vedení controllingu. Do jeho čela nastupuje Jiří Mencl, který působící ve společnosti jedenáctým rokem. Na své nové pozici bude zodpovědný za vyhodnocování finančních a provozních dat společnosti. Kromě toho bude připravovat relevantní statistiky a analyzovat nové controllingové nástroje pro zvýšení efektivity logistických i administrativních úkonů společnosti.

Číst
2
24.11.2022
Digitální dvojče: DACHSER a Fraunhoferův IML institut zvyšují transparentnost manipulace ve sběrné službě

DACHSER ve spolupráci s Fraunhoferovým IML institutem vyvinul inovaci ve sběrné službě a implementoval ji do své logistické praxe. V takzvaném terminálu @ILO se plně automaticky a v reálném čase vytváří kompletní digitální obraz všech zásilek v překládkovém terminálu, celého prostředí a všech procesů – tedy dokonalé “digitální dvojče”. Digitální dvojče zrychluje procesy na příjmu a výdeji zásilek a poskytuje průběžně aktualizované informace o poloze každé zásilky. Je přínosem nejen pro pracovníky v logistickém provozu a řidiče, ale také pro zaměstnance společnosti  v oddělení plánování a zákaznickém servisu.

Číst
02.11.2022
Dokonale monitorované dálkové přepravy

Od začátku roku vybavil DACHSER 8 500 výměnných nástaveb, které používá pro přepravu zboží na dlouhé vzdálenosti mezi svými evropskými pobočkami, inteligentními sledovacími zařízeními. Jednotlivé výměnné nástavby lze tedy sledovat v reálném čase a pomocí internetu věcí přesně kalkulovat časy příjezdu. Nyní DACHSER spustil i centrální platformu pro vizualizaci a analýzu všech těchto údajů o poloze přepravních jednotek – včetně údajů z návěsů a tahačů – a „páruje“ je s údaji o zásilkách ve svém systému řízení přepravy (TMS). Z této inovace, která přispívá k větší transparentnosti dodavatelského řetězce, těží především zákazníci společnosti DACHSER.

Číst
01.09.2022
Branch Managerem pobočky DACHSER v Hradci Králové byl jmenován Ondřej Dvořák

DACHSER Czech Republic má nového vedoucího pobočky v Hradci Králové – na pozici Branch Managera byl 1. července 2022 jmenován Ondřej Dvořák. Ve vedení královéhradecké pobočky zúročí své patnáctileté působení ve společnosti. Jeho úkolem bude upevňování pozice společnosti DACHSER v regionu a další rozvoj pobočky.

Číst

DACHSER Česká republika

01.12.2022
DACHSER Czech Republic znovu obhájil osvědčení Responsible Care

DACHSER Czech Republic obhájil osvědčení Responsible Care – odpovědné chování v chemii, které potvrzuje dodržování principů bezpečného a odpovědného zacházení s chemickými výrobky ve všech provozních krocích. Mezinárodně platné osvědčení udělil společnosti Svaz chemického průmyslu ČR.

Číst
30.11.2022
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 12/2022

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc prosinec 2022 palivový příplatek ve výši 24 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of December 2022 at 24 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

28.11.2022
DACHSER dodal obří jeřáb pro vesmírnou misi

Již v září 2021 začaly týmy DACHSER Air & Sea Logistics v Bostonu a Kolíně nad Rýnem pečlivě plánovat přepravu obřího, velmi dlouhého jeřábu. V plánu bylo nalodit jeřáb včetně podvozku z Německa do USA tak, aby pak mohl absolvovat poslední část cesty po silnici. Účel jeřábu nebyl nic menšího než výstavba vesmírné rakety v Houstonu. 

Číst
14.11.2022
DACHSER získává poskytovatele logistického softwaru společnost kasasi

Mezinárodní logistický provider DACHSER získal majoritní podíl v softwarové společnosti kasasi GmbH se sídlem v německém Kemptenu. kasasi zaměstnává 50 lidí a společnosti se dohodly na tom, že nezveřejní kupní cenu.

Číst
26.10.2022
DACHSER Czech Republic: Palivový příplatek 11/2022

DACHSER Czech Republic a.s. stanovuje pro měsíc listopad 2022 palivový příplatek ve výši 24 %. Výše palivového příplatku se přímo odvíjí od průměrných cen pohonných hmot uváděných Českým statistickém úřadem. Výpočet palivového příplatku naleznete v souboru níže.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na svého obchodního zástupce společnosti DACHSER.

DACHSER Czech Republic a.s. sets the fuel surcharge for the month of November 2022 at 24 %. The amount of the fuel surcharge is directly dependent on the average fuel prices reported by the Czech Statistical Office. The calculation of the fuel surcharge can be found in the file below.

If you have any questions, please contact your DACHSER sales representative.

21.10.2022
Průmyslová řešení: Zákazníci oceňují naši spolehlivost a kvalitu

Petr Chalupný pracuje ve společnosti DACHSER Czech Republic již jedenáctým rokem a zastává pozice Project Manager DACHSER Chem Logistics a Project Manager DACHSER DIY Logistics. Pro logistiku chemického zboží a výrobků pro segment pro kutily a zahrádkáře označovaný jako DIY (z anglického Do-It-Yourself) nabízí DACHSER jedinečná řešení přímo na míru. S Petrem Chalupným jsme si povídali o tom, jaká jsou specifika těchto řešení a jak se jim v současné době daří.

Číst
18.10.2022
Nové číslo DACHSER magazínu je tady!

Logistika je plná inovací, které se dnes stále rychleji stávají součástí každodenní práce – ať už jde o alternativní pohony, různé digitální aplikace a chytré využití dat nebo nové autonomní pomocníky při manipulaci v tranzitních terminálech a skladech.

3
17.10.2022
Výborně upečeno

Jakmile se oteplí, lidé začnou rozpalovat grily. Výrobky amerického výrobce grilů společnosti Char-Broil musí být v obchodech pro kutily nebo doručeny přímo do domovů zákazníků ještě před začátkem sezóny. Týmy společnosti DACHSER na pobočce v německém městě Malsch a jejich kolegové z DACHSER DIY Logistics tuto logistickou výzvu řeší společně.

Číst
2
17.10.2022
Open source – inovace jako filozofie

Software s volně přístupným zdrojovým kódem vede stále častěji k vytváření nových IT systémů a obchodních modelů. K trendu open source v oblasti digitalizace musí společnosti zaujmout své stanovisko.

Číst
17.10.2022
Výhody digitálních standardů

V říjnu 2021 spojila společnost DACHSER síly s dalšími společnostmi z logistického průmyslu a založila neziskovou nadaci Open Logistics Foundation. V tomto rozhovoru hovoří CEO skupiny DACHSER Burkhard Eling a její CDO Stefan Hohm o pozadí a cílech, stejně jako o limitech této iniciativy, která usiluje o zvýšení digitalizace a  standardizace v odvětví logistiky.

Číst
Ukázat více

DACHSER Corporate

01.12.2022
Increase in truck toll rates in Germany

The German government has decided to increase the toll rates for trucks with a permissible total weight of 7.5 metric tons or more as of 1 January, 2023. Accordingly the toll rates for motorways and federal roads will be adjusted and external costs, such as air and noise pollution caused by trucks, will also be taken into account. These adjustments will result in an increase in toll rates in all classes. This must be taken into account in the toll tables of DACHSER.

The parliamentary groups in the German parliament have also agreed on a toll reform to take effect on January 1, 2024. This is to include the extension of the truck toll to vehicles weighing 3.5 tons or more and a CO2 toll.

If you need further information or have any questions, please contact your usual DACHSER contact.

Číst
30.11.2022
DACHSER France expands in Salon de Provence

DACHSER France is expanding its warehouse capacity in Salon de Provence in response to continued high demand in the region. The site in the Bouches-du-Rhône department on the Mediterranean Sea began operations six years ago and has since developed successfully.

Číst
28.11.2022
Closely networked: DACHSER opens new general cargo lines between Germany and Spain

Despite the current economic challenges, DACHSER is constantly creating new direct general cargo lines between its locations in order to densify its European transport network and optimize supply chains. This includes daily departures from all regions of Germany to the Iberian Peninsula, Spain and Portugal.

Číst
5+
28.11.2022
Giving joy in war

Under the most difficult conditions, DACHSER and terre des hommes are committed to helping children, young people and their parents in Ukraine overcome trauma.

Číst
Jdi na

Číst více

17.10.2019
Incoterms 2020

Nová verze Incoterms nabude účinnosti 1. ledna 2020 a bude zahrnovat řadu změn. Dodací podmínky vydané Mezinárodní obchodní komorou upravují základní povinnosti kupujícího a prodávajícího v mezinárodním obchodu, jako je přechod vlastnictví mezi prodávajícím a kupujícím, dělba přepravních nákladů a přechod rizika ve smyslu odpovědnosti za ztrátu a poškození zboží a náklady na pojištění.

Incoterms 2020 se ještě více přizpůsobí současným globálním obchodním praktikám, proto je nová verze  viditelně orientovaná na praktickou stránku mezinárodního obchodu. Cílem revize bylo, aby byla ustanovení Incoterms uživatelsky přívětivější. Jejich prezentace byla revidována, aby uživatelům usnadnila výběr příslušné podmínky. Kromě toho se změnilo pořadí podmínek a ke každé podmínce byly přidány uživatelské pokyny.

Pokud jde o obsah, došlo k významným změnám oproti Incoterms 2010, zejména v následujících bodech:

  • Různé úrovně pojistného krytí u CIF a CIP: Stejně jako v minulosti je prodávající i nadále povinen v Incoterms 2020 uzavřít pojištění dopravy na vlastní náklady v podmínce CIF (Cost Insurance Freight) a CIP (Carriage Insurance Paid). Na rozdíl od Incoterms 2010 však obě podmínky nyní stanovují různé minimální úrovně krytí cargo pojištění dle klasifikace ICC (Institute Cargo Clauses). Minimální krytí, které je třeba dodržet při dohodnutí podmínky CIF zůstává nezměněno. Cargo pojištění, které má prodávající uzavřít, musí nadále odpovídat alespoň krytí v souladu s klauzulí ICC (C) nebo podobnými doložkami (krytí vyjmenovaných rizik). Je-li dohodnuta podmínka CIP, musí nyní prodávající poskytnout pojistné krytí v souladu s klauzulí ICC (A) (krytí všech rizik). Podmínky CIF i CIP umožňují smluvním stranám dohodnout se na pojistném krytí, které se od tohoto liší.
  • Zahrnutí požadavků souvisejících s bezpečností: Požadavky týkající se bezpečnosti přepravy zboží byly nyní zahrnuty do pravidel A 4 a A 7 každé doložky Incoterms 2020. Stejně jako u jiných podmínek Incoterms je třeba poznamenat, že podmínky Incoterms se přímo vztahují pouze na smluvní strany kupní smlouvy a nejsou předmětem přepravní smlouvy.
  • Incoterms 2020 obsahuje ustanovení pro přepravu vlastními dopravními prostředky u podmínek Free Carrier (FCA), Delivery at Place (DAP), Delivery at Place Unloaded (DPU), and Delivered Duty Paid (DDP).
  • Pro zboží prodávané na základě podmínky FCA (Free Carrier) a určené k námořní kontejnerové dopravě stanovuje FCA do budoucna novou možnost. Kupující a prodávající se mohou dohodnout, že kupující dá pokyn svému přepravci, aby po naložení zboží vydal prodávajícímu konosament (Bill of Lading). Zároveň je prodávající povinen předat tento konosament kupujícímu. To se obvykle provádí prostřednictvím zúčastněných bank.
  • Přejmenování DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded). Podle podmínky DAT Incoterms 2010 prodávající dodal zboží, jakmile bylo vyloženo z dopravního prostředku na „terminálu“. Podle poznámek k Incoterms 2010 však termín „terminál“ neměl být chápán z technického hlediska, ale znamenalo to jakékoli místo vykládky. Tato skutečnost byla v Incoterms 2020 zohledněna přejmenováním předchozí podmínky DAT na DPU (Delivered at Place Unloaded) pro větší přehlednost. To znamená, že v budoucnu může být jakékoli dohodnuté místo místem určení.

Incoterms platí mezi smluvními stranami (národně i mezinárodně) kupní smlouvy, ale neomezují zvláštní práva a povinnosti v rámci tohoto smluvního vztahu. Na základě takto zaručené jednotné definice je třeba se vyhnout následným problémům s výkladem nebo nesrovnalostmi mezi smluvními stranami. Je třeba poznamenat, že Incoterms vzhledem ke své povaze jako ustanovení typu Všeobecných obchodních podmínek nepředstavují zákonná ustanovení, a proto se stávají právně závaznými pouze tehdy, pokud byly účinně dohodnuty mezi stranami kupní smlouvy prostřednictvím odpovídajícího odkazu (pro Incoterms 2020, to je možné i před 1.1 2020). Bez ohledu na to mají v jednotlivých případech protichůdná zákonná ustanovení stále přednost před podmínkami Incoterms.

Incoterms revidovalo 500 odborníků z více než 40 zemí.

Tyto doložky jsou uznávány po celém světě a používají se ve více než 30 různých jazycích.

05.11.2018
DACHSER Hradec Králové se přestěhoval do nových prostor

Mezinárodní logistický provider DACHSER se přestěhoval do nových skladových a administrativních prostor v Hradci Králové. Na celkové ploše 4 760 metrů čtverečních logistických a kancelářských ploch bude královéhradecká pobočka společnosti poskytovat široké spektrum logistických služeb včetně skladování, konsolidace zboží pro regionální a dálkové přepravy i kontraktní logistiky.

Číst
03.10.2019
Pobočka DACHSER Ostrava otevírá provoz v novém logistickém terminálu

Mezinárodní logistický provider DACHSER se v Ostravě přestěhoval do nových prostor. Nový logistický terminál pobočky DACHSER Ostrava v CTParku Ostrava Hrabová disponuje skladovými a administrativními prostorami o celkové rozloze 3 900 m2 a v současné době zaměstnává 25 lidí.

Číst
09.09.2019
Michal Křižan se stal novým General Managerem DACHSER Kladno

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic ohlásil personální změnu ve vedení své největší české pobočky – Michal Křižan se stal novým General Managerem DACHSER Kladno.

Číst
08.02.2019
DACHSER na prvním místě ve sběrné službě

V nejnovějším žebříčku „Top 100 in Logistics“ udržel mezinárodní logistický provider DACHSER svoji pozici na prvním místě ve sběrné službě v Německu a o jednu příčku se posunul v celkovém hodnocení německého trhu – nyní je logistickou společností se třetím největším obratem.

Číst
2
11.12.2018
Radost z jízdy

Společnost Puky dostává na svých kolech do pohybu děti všech věkových kategorií. Aby se nabídka jízdních kol dostala k dětem a jejich rodičům po celé Evropě, spoléhá tradiční výrobce dětských kol již 10 let na logistiku společnosti DACHSER.

Číst
04.04.2019
DACHSER v Ostravě se přestěhuje do nových prostor

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic podepsal smlouvu o výstavbě logistického centra na míru s developerskou společností CTP Invest. Ta pro DACHSER postaví v parku CTPark Ostrava v Hrabové novou skladovou a administrativní budovu o celkové rozloze 3 900 m2.

Číst
2
11.12.2018
Hudební nástroje pod taktovkou DACHSERU

Obrovské tympány, harfa nebo kontrabasy. I to může tvořit obsah exportní zásilky. A pokud jede na koncert velký orchestr, zaplní hudební nástroje celý kamion. DACHSER Czech Republic takovou přepravu zrealizoval pro Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Na 80 hudebníku se vydalo z Prahy na koncert do německého Wiesbadenu a svoje nástroje svěřili do rukou zkušeného logistika.

Číst
23.05.2019
Dlouhodobé partnerství je jedna z největších hodnot

Radomír Němec vede pobočku DACHSER Ostrava od roku 2013. Podařilo se mu nastartovat její další rozvoj a dnes stojí pobočka na prahu stěhování do zcela nových prostor s větší skladovou i překládkovou kapacitou. Povídali jsme si s ním o tom, jaká k tomu vedla cesta a jak se žije a pracuje na severu Moravy.

Číst