DACHSER Czech Republic rozšiřuje kapacity pro kontraktní logistiku

DACHSER Czech Republic otevře novou provozovnu v Týništi nad Orlicí nedaleko Hradce Králové. V nových prostorách koncipovaných jako multi-user sklad o velikosti 8 000 m2 s kapacitou 14 500 paletových míst bude poskytovat služby kontraktní logistiky. Nové působiště společnosti vytvoří 25 nových pracovních míst. Zahájení provozu je naplánované na září 2022.

DACHSER Czech Republic otevře novou provozovnu v Týništi nad Orlicí nedaleko Hradce Králové

Nová budova skladu se nachází v Panattoni Parku Týniště nad Orlicí, je postavená podle nejnovějších standardů a cílí na splnění certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) v kategorii Very Good, která komplexně posuzuje ekonomickou, sociální a environmentální udržitelnost budovy. V budově budou instalovány nejmodernější skladové technologie a počítá se s využitím manipulační techniky na lithium-iontové baterie. Stejně jako v ostatních pobočkách a provozovnách společnosti DACHSER zde bude využíván vlastní skladový systém (WMS) Mikado.

Nový sklad nabídne celkem 10 nakládací ramp, 8 000 m2 skladové plochy a 144 m2 kanceláří. „Jsme rádi, že jsme našli prostory, které vyhovují našim vysokým standardům,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic a.s. , a dodává, „Týniště nad Orlicí disponuje pro nás výhodnou polohou poblíž naší pobočky v Hradci Králové a další provozovny v Letohradu a těchto synergií plánujeme v budoucnu pro poskytování služeb kontraktní logistiky využívat.“

Kontraktní logistika společnosti DACHSER

Kontraktní logistika společnosti DACHSER kombinuje vlastní globální přepravní síť s efektivním skladováním a individuálním poradenstvím. Součástí jsou také specifické služby s přidanou hodnotou dle požadavků zákazníka, jako je etiketování, speciální balení, ale i drobná předmontáž a další. Pro tyto speciální logistické služby bude mít Dachser v nových prostorách v Týništi nad Orlicí vyhrazené logistické zóny. Takové komplexní služby kontraktní logistiky pak umožňují nabídnout logistická řešení na míru pro velké a střední průmyslové a obchodní společnosti.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova