DACHSER rozšiřuje spolupráci s e-shopem Notino

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic už čtvrtým rokem zajišťuje importní přepravy zásilek pro Notino, významného online prodejce parfémů a kosmetiky v Evropě. V minulém roce byla spolupráce rozšířena i na distribuční logistiku.

DACHSER rozšiřuje spolupráci s e-shopem Notino
DACHSER rozšiřuje spolupráci s e-shopem Notino

Zahájení spolupráce se datuje do roku 2016, kdy začal DACHSER Brno pro Notino zajišťovat přepravy zásilek sběrnou službou. „S DACHSEREM jsme začali spolupracovat v době, kdy jsme hledali řešení pro přepravy z náročně obslužného regionu jižní Itálie,“ vysvětluje Tomáš Hofer, Logistic Director společnosti Notino, a dodává, „navíc bylo zapotřebí reagovat na vzrůstající poptávku německých dodavatelů po hydraulické přepravní technice, a to často i tehdy, když se jednalo o nakládku jedné palety.“ DACHSER dokázal pro Notino nabídnout spolehlivé řešení a spolupráce se postupně rozšiřovala. DACHSER disponuje hustou logistickou sítí, která čítá 332 vlastních a 68 partnerských poboček v celé Evropě, které jsou propojeny množstvím přímých linek sběrné služby. Nespornou výhodou je jednotný přepravní IT systém. Za čtyři roky spolupráce se realizované objemy přeprav osmkrát zvýšily. DACHSER Brno dnes importuje zboží z Německa, Itálie, Velké Británie a dalších zemí. Některé zásilky pro Notino jsou navíc klasifikovány jako nebezpečné zboží dle dohody ADR.

Abychom mohli uspokojovat potřeby našich zákazníků je pro nás prioritou bezpečnost a spolehlivost logistického partnera a stejně jako naši zákazníci i my vyžadujeme individuální přístup.To všechno nám DACHSER dokázal nabídnout.

Tomáš Hofer, Logistic Director společnosti Notino

V roce 2019 byla spolupráce rozšířena i o export zásilek. V minulém roce jsme poprvé expedovali zásilky z Notina do Německa, Polska, Slovinska a na Slovensko. Stejně jako v případě importů, i u exportních zásilek využívá Notino naší sběrné služby,“ popisuje Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic.

Zásilky pro Notino představují především kosmetiku a parfémy, tedy výrobky citlivé na výkyvy teplot a charakteristické svojí vysokou hodnotou. „Proto je skutečnou výhodou vysoký standard kvality DACHSERU zahrnující high-tech kamerové systémy a především bezpečnostní opatření ve skladech i na cestách, z důvodu vyšší bezpečnosti jsou přepravy realizovány ve skříňových výměnných nástavbách namísto plachtových,“ vysvětluje Jan Polter.

Kvalitní výměna dat

Předpokladem pro včasné a bezpečné zpracování zásilek sběrné služby je podle DACHSERU i kvalitní výměna dat. „Bez chytrých IT technologií si už dnes nelze logistiku představit. Spolupráci s Notinem usnadňuje naše vlastní IT aplikace eLogistics pro zadávání a správu zakázek on-line,“ komentuje Jan Polter a Tomáš Hofer k tomu uvádí: „S aplikací eLogistics jsme velmi spokojeni. Je přehledná a intuitivní. Umožňuje rychle objednat opakující se přepravy díky uložené historii, velice komfortní je také možnost sledování pohybu zásilky on-line.“ eLogistics zahrnuje i datový archiv, fotobanku a další dodatkové funkce pro statistiky a vyhodnocování přeprav.

Úspěšnost e-shopů spočívá v kvalitní nabídce a schopnosti rychle a pružně reagovat na měnící se nároky spotřebitelů. Nákupní logistika a distribuční logistika jsou potom velkou přidanou hodnotou v náročném konkurenčním prostředí. „Abychom mohli uspokojovat potřeby našich zákazníků je pro nás prioritou bezpečnost a spolehlivost logistického partnera a stejně jako naši zákazníci i my vyžadujeme individuální přístup. To všechno nám DACHSER dokázal nabídnout,“ uzavírá Tomáš Hofer.

Kontakt Lenka Demlova