zpět
Novinky Tiskové zprávy

DACHSER v Praze zaváží elektrokoly i paletové zásilky

V rámci pilotního projektu doručuje mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zboží do městských částí Prahy nákladními elektrokoly. Díky novému modelu elektrokola zahájil jako první logistický provider v České republice i distribuci paletizovaného zboží.

DACHSER v Praze zaváží elektrokoly i paletové zásilky

City logistika v podání společnosti DACHSER dokáže být bezemisní. Ukazují to zkušenosti z pilotního projektu distribuce zásilek pomocí nákladního elektrokola v centru Prahy, který společnost spustila koncem minulého roku. Nyní DACHSER zaváží své zákazníky i celými paletami. „Po úspěšném startu projektu jsme hned po prvních týdnech distribuce zboží koncovým zákazníkům v centru Prahy zaznamenali poptávku i po logistice paletizovaného zboží,“ vysvětluje Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává, „otestovali jsme proto s naším partnerem společností 4AVs.eu několik typů elektrokol a vybrali pro naše potřeby to nejvhodnější.“

Nový model nákladního elektrokola je osazený dvěma boxy pro kusové zásilky a přívěsným zařízením pro převoz europalety s výškou až 1,6 metru.  Elektrokolo uveze náklad o váze až 300 kg. Výchozím bodem pro nakládku a následnou dodávku zásilek elektrokolem je mikrohub Depot.Bike na pražském Těšnově, který provozuje ekolo.cz ve spolupráci s Technickou správou komunikací Praha a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Koncept DACHSER Emission-Free Delivery

Do konce letošního roku plánuje DACHSER Czech Republic zahájit bezemisní doručování zásilek do definované oblasti v Praze pomocí optimalizované kombinace elektrických vozidel. Tento projekt je součástí celkového korporátního cíle společnosti DACHSER realizovat v příštích dvou letech koncept tzv. DACHSER Emission-Free Delivery v nejméně 11 vybraných evropských metropolích.

Kontakt Lenka Demlova