DACHSER významně posiluje své působení na jihu Čech

DACHSER Czech Republic zahájil provoz v nové skladové hale v průmyslové zóně Světlík v Českých Budějovicích. Budova o velikosti 14.000 m2 je postavená na míru potřebám lokálních zákazníků a umožňuje skladování 25.000 palet. Společnost DACHSER bude v této své nejrychleji rostoucí české pobočce poskytovat služby kontraktní logistiky včetně přeprav sběrnou službou. Nově zde také vznikne 35 pracovních míst.

DACHSER Czech Republic zahájil provoz v nové skladové hale v průmyslové zóně Světlík v Českých Budějovicích.
DACHSER Czech Republic zahájil provoz v nové skladové hale v průmyslové zóně Světlík v Českých Budějovicích.

Společnost DACHSER Czech Republic přestěhovala v loňském roce svoji českobudějovickou pobočku do nově vznikající průmyslové zóny – VGP Parku České Budějovice. Od developerské společnosti a vlastníka semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP si pronajala logistické a administrativní prostory o velikosti 7.000 metrů čtverečních. Již po šesti měsících, na podzim roku 2022, rozšířila pronájem o dalších téměř 2.500 m2. Díky novým akvizicím a rostoucí poptávce po kontraktní logistice od stávajících zákazníků se DACHSER s VGP na začátku tohoto roku dohodl na výstavbě další skladové haly na míru.

Nový sklad poskytuje na 14.000 m2 místo pro uskladnění 25.000 palet a má 10 nakládacích a 2 nájezdové rampy. Je vybaven výškovými regály se speciální technologií regálových sprinklerů pro zajištění profesionálního skladování produktů například s lithium-iontovými bateriemi. Budova využívá technologie pro úsporu zdrojů, které zahrnují například rekuperaci tepla, LED osvětlení, zařízení pro úsporu pitné vody a další. Sklad také poskytuje velkorysé balicí a vychystávací zóny a pro zaměstnance je připravené komfortní zázemí včetně vnitřních i venkovních relaxačních zón. Obě budovy společnosti DACHSER ve VGP Parku v Českých Budějovicích usilují o certifikaci BREEAM Excellent.

 

Pobočka v Českých Budějovicích zaměstnává 80 lidí nejrůznějších logistických profesí. Je napojená na naši hustou síť sběrné služby, v rámci které jen z České republiky každý den vyjíždí 102 přímých linek do 45 destinací v Evropě.

 

Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic a.s.

„Pobočka v Českých Budějovicích zaměstnává 80 lidí nejrůznějších logistických profesí. Je napojená na naši hustou síť sběrné služby, v rámci které jen z České republiky každý den vyjíždí 102 přímých linek do 45 destinací v Evropě,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a doplňuje, „náš tým, kterému se daří uspokojovat i náročné požadavky zákazníků na rychlou expanzi, je tak nedílnou součástí „rodiny DACHSER“ a sdílí stejné hodnoty a cíle s našimi ostatními kolegy po celém světě – poskytovat inteligentní logistické služby a pomáhat našim zákazníkům zlepšovat jejich logistickou bilanci.“

„V Českých Budějovicích se nám daří rozšiřovat portfolio zákazníků kontraktní logistiky včetně sběrných přeprav a skladování,“ říká Peter Papan, Branch Manager DACHSER České Budějovice, a doplňuje, „zejména nás těší, že můžeme dále růst společně s našimi zákazníky. Takový rozvoj, jakým pobočka v Českých Budějovicích v posledních dvou letech prochází, je pro nás příležitostí ukázat, že jsme dostatečně flexibilní a umíme poskytovat vysoce kvalitní služby.“

Pobočka DACHSER České Budějovice

Pobočka DACHSER České Budějovice nyní disponuje celkem 24.000 m2 skladových a administrativních ploch. Logistické provozy v obou skladech jsou napojeny na vlastní skladové a přepravní IT systémy společnosti. Vzhledem k podpoře udržitelného rozvoje, včetně alternativních pohonů nákladních i osobních firemních vozidel, společnost v blízkosti svých provozů investovala do dobíjecí stanici pro elektromobily. S kapacitou 50 kW je dostatečná pro stávající potřeby, s ohledem na další rozvoj bezemisních konceptů plánuje DACHSER instalaci druhé dobíjecí stanice o kapacitě 184 kW.

VGP Park České Budějovice se nachází na okraji města v komerční zóně Světlík. Má dobré dopravní spojení do centra města a přímý nájezd na dálnici D3, která propojuje Prahu a rakouský Linz. Na 37hektarovém pozemku postupně vyroste areál se sedmi halami a více než 126.000 metry čtverečními pronajímatelných ploch. Součástí výstavby parku je i rekonstrukce cyklostezky a revitalizace přilehlého rybníka pro podporu zdejší biodiverzity a zadržování vody v krajině.

 

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova