zpět
Informace z trhu Novinky

DACHSER zabezpečuje logistiku vakcín v Berlíně

Mezinárodní logistický provider DACHSER začal se spuštěním vakcinace proti onemocnění COVID-19 v Německu organizovat v Berlíně logistiku vakcín. Na základě pověření berlínského senátu DACHSER zabezpečuje skladování chladicích boxů s vakcínami a jejich distribuci do vakcinačních center, nemocničních lékáren a k mobilním vakcinačním týmům.

DACHSER zabezpečuje logistiku vakcín v Berlíně

Na základě pověření berlínského senátu spravuje DACHSER zásoby vakcín od jejich dodání do centrálního skladu vakcín a denně je za dodržení všech bezpečnostních a kvalitativních standardů dodává do šesti berlínských očkovacích center, jedenácti nemocničních lékáren a až k šedesáti mobilním očkovacím týmům. Distribuce potřebného příslušenství pro očkování pak probíhá ze skladu společnosti DACHSER.

Logistické know-how

„S berlínským senátem úzce spolupracujeme od července minulého roku, kdy jsme začali skladovat osobní ochranné prostředky a rychlotesty na koronavirus a distribuovat je do zdravotnických zařízení ve městě,“ říká Olaf Schmidt, General Manager logistického centra DACHSER Berlín-Brandenburg v německém Schönefeldu, a dodává, „velmi rádi poskytujeme naše logistické know-how k podpoře tohoto pro společnost tak důležitého dodavatelského řetězce.“

Kontakt Lenka Demlova