DACHSER zahájil provoz nové pobočky ve Finsku

Pobočka zabezpečuje přepravy na první a poslední míli a obsluhuje celý region v okolí hlavního města

DACHSER před nedávnem spustil provoz nového logistického terminálu ve Finsku. Otevřením prvního překládkového skladu ve městě Kerava poblíž Helsinek rozšířil DACHSER své služby na finském trhu.

Nová pobočka v Keravě nedaleko Helsinek
Nová pobočka v Keravě nedaleko Helsinek

Nová pobočka ve Finsku, která zahrnuje 4 000 m2 skladových a přibližně 600 m2 kancelářských prostor, zahájila svůj provoz v srpnu tohoto roku. DACHSER Finsko bude nový terminál využívat pro zpracování všech exportních a importních zásilek a distribuovat zboží do celého regionu hlavního města Helsinky. V této největší městské aglomeraci sídlí mnoho finských společností. Nová pobočka se nachází poblíž dálnice E75, námořního přístavu Vuosaari i nedaleko letiště, a disponuje tak excelentním dopravním napojením.

Naše nová prostorná pobočka s vlastní realizací rozvozových přeprav nám umožňuje poskytovat našim zákazníkům ve Finsku standardní, vysokou kvalitu DACHSER služeb. Zároveň se nachází v perfektní destinaci, která umožňuje napojení Finska na hustou logistickou síť společnosti DACHSER v Evropě.

Tuomas Leimio, Managing Director European Logistics, DACHSER Finland Oy

„Naše nová prostorná pobočka s vlastní realizací rozvozových přeprav nám umožňuje poskytovat našim zákazníkům ve Finsku standardní, vysokou kvalitu DACHSER služeb. Zároveň se nachází v perfektní destinaci, která umožňuje napojení Finska na hustou logistickou síť společnosti DACHSER v Evropě,“ uvádí Tuomas Leimio, Managing Director European Logistics společnosti DACHSER Finland Oy.

Udržovat dodávky v chodu

Ve Finsku stejně jako v ostatních zemích posílila pandemie koronaviru veřejný zájem na logistickém sektoru. „Krize nám skutečně dala příležitost ukázat, jak spolehlivé jsou naše služby a jak pomáháme zabezpečovat plynulé zásobování Finska,“ vysvětluje Tuomas Leimio, a dodává, „díky úzké spolupráci s našimi kolegy z celého světa jsme brzy měli jasno v tom, jaký dopad by krize mohla mít na dodavatelské řetězce. To se stalo naší velkou výhodou, protože jsme se uměli nové výzvě rychle přizpůsobit a po celou dobu zachovat stabilitu našich logistických provozů. A z toho potom mohli profitovat všichni naši zákazníci ve Finsku.“

„Zásilky sběrné služby z České republiky do Finska proudí třemi způsoby: přes Dánsko pravidelnou přímou denní linkou z Kladna do dánského Hvidovre, přes Německo a od letošního roku nově také přes platformu v polském Strykówě,“ říká Ing. Jan Polter, MBA, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a upřesňuje, „spojení využívají naši zákazníci především z oblasti elektrotechniky a fashion, kteří oceňují možnost posílat i menší objemy zásilek na tak velké vzdálenosti čítající na dva tisíce kilometrů s doručením například  do oblasti Helsinek za 4 dny od vyzvednutí zásilky kdekoliv v České republice.

Společnost DACHSER Finland Oy byla založena v roce 2014 jako joint venture skupiny DACHSER a ACE Logistics Group. ACE Logistics Group se sídlem v estonském Talinu vlastní 50procentní podíl v joint venture a je dlouhodobým partnerem DACHSERU v oblasti pozemní logistiky v Pobaltí. Kromě toho ve Finsku působí i čtyři pobočky divize DACHSER Air & Sea Logistics.

Kontakt Lenka Demlova