zpět
koronaviru
Novinky

DACHSER zorganizoval třicátý charterový let

Od začátku koronavirové krize na konci února zorganizoval mezinárodní logistický provider DACHSER již třicet charterových letů, kterými pro své zákazníky přepravil přes 60 milionů respirátorů a lékařského vybavení, jako jsou osobní ochranné pomůcky a ochranné rukavice. Na konci dubna DACHSER zorganizoval poprvé ve své historii osm charterových letů v jednom týdnu, tři z toho na trase Hong Kong – Los Angeles.

DACHSER zorganizoval poprvé ve své historii osm charterových letů v jednom týdnu, tři z toho na trase Hong Kong – Los Angeles.

„Díky těmto letům můžeme našim zákazníkům nabídnout přístup ke kapacitám ve všech DACHSER pobočkách v USA a také v mnoha destinacích v Latinské Americe,“ říká Timo Stroh, Head of Global Air Freight skupiny DACHSER. Podobné, takzvané mini letecké chartery DACHSER připravuje i pro spojení Šanghaj–Dallas, Šanghaj – Los Angeles a Hong Kong – Dallas.

Zřízením těchto charterových letů podporuje DACHSER své zákazníky v dodávkách důležitého lékařského materiálu. Zároveň tím kompenzuje snížení kapacit pro letecké cargo, které se propadly v důsledku globální pandemie a téměř úplného zastavení osobní letecké přepravy.

Přínos pro společnost

„Charterové lety se staly významnou činností divize DACHSER Air & Sea Logistics v současných velmi obtížných tržních podmínkách,“ říká Timo Stroh, a dodává, „zároveň nám to ale přináší jistou motivaci a uspokojení z toho, že současně s upevňováním pozice značky DACHSER na trhu s leteckými přepravami děláme něco relevantního a smysluplného pro společnost.“

Kontakt Lenka Demlova