Marie Šedivcová vede Human Recources společnosti DACHSER Czech Republic

Marie Šedivcová posílila vedení mezinárodního logistického providera DACHSER Czech Republic. Na pozici HR manažera bude mít na starosti řízení lidských zdrojů  ve společnosti, modernizaci procesů, jejich zefektivnění a sjednocení napříč všemi pobočkami v České republice a zejména budoucí rozvoj této klíčové oblasti.

Marie Šedivcová
Marie Šedivcová

Marie Šedivcová vystudovala obor Provoz a ekonomika na České zemědělské univerzitě. Svoji profesní dráhu v personalistice zahájila již při studiích na vysoké škole, kdy pracovala v personální agentuře zabývající se head huntingem. Po úspěšném završení studia v roce 2005 nastoupila na pozici konzultanta do personální agentury ProfesKontakt. V letech 2007-2014 pak působila v logistické společnosti Schenker nejprve jako HR specialista, později na pozici HR Business Partner pro obchodní a logistický úsek. Do DACHSERU přichází Marie Šedivcová ze společnosti Panalpina Czech, kde byla součástí vedení společnosti jako Country Head of HR pro Českou republiku a Slovensko. Na této pozici byla zodpovědná za veškeré HR procesy ve společnosti a  implementaci regionálních projektů.

Věříme, že Marie Šedivcová u nás zúročí své dlouholeté zkušenosti v oblasti lidských zdrojů v logistice. Kromě lokálních projektů v rámci České republiky je pověřena také implementací našich globálních programů pro lidské zdroje.

Jan Pihar, Managing Director DACHSER Czech Republic

Na pozici HR manažera ve společnosti DACHSER bude mít na starosti řízení lidských zdrojů v celé České republice. „Mezi mé prioritní cíle v tomto prvním roce patří především nastavení jednotného adaptačního procesu nových zaměstnanců napříč celou společností, revize a optimalizace systému benefitů a digitalizace HR procesů,“ říká Marie Šedivcová.

„Věříme, že Marie Šedivcová u nás zúročí své dlouholeté zkušenosti v oblasti lidských zdrojů v logistice,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává, „kromě lokálních projektů v rámci České republiky je pověřena také implementací našich globálních programů pro lidské zdroje. Oblasti lidských zdrojů přikládáme vysokou prioritu, protože lidé v logistice jsou a i v budoucnu budou srdcem a páteří našich služeb.“

Marie Šedivcová hovoří anglicky a německy. Ve svém volném čase se věnuje rodině a svým dvěma dětem, ráda jezdí do hor na ferratové výstupy a účastní se překážkových závodů Spartan Race.

O DACHSER Czech Republic

Společnost DACHSER Czech Republic poskytuje  komplexní služby pozemní, letecké a námořní logistiky. DACHSER má v České republice celkem osm poboček rovnoměrně rozmístěných po celé republice. Pobočky v Kladně, Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Ostravě poskytují komplexní logistické služby divize European Logistics. Pobočka v Břeclavi se specializuje na kontraktní logistiku. V Praze na letišti Václava Havla sídlí pobočka Air & Sea Logistics. A pobočka DACHSER Cargoplus zajišťuje přepravu zásilek pro speciální trhy v SNS, zemích Maghrebu a Turecku.

DACHSER disponuje v České republice více než 60 500 m² skladovacích a překládkových ploch. Společnost DACHSER Czech Republic přepravila v roce 2019 1,12 milionů zásilek o celkové tonáži 648 tisíc tun. Ve všech svých pobočkách zaměstnává v současné době více než 600 lidí. 

Kontakt Lenka Demlova