Nové sklo pro Big Ben

Z Německa do Londýna: Pro sklářskou manufakturu Glashütte Lamberts přepravuje společnost DACHSER ručně foukané skleněné tabule do Anglie. Cílovou destinací pro přepravu bezpečně zabalených skleněných tabulí není nic menšího než světoznámá věž Elizabeth Tower v Londýně.

Sklářská firma Glashütte Lamberts zhotovila skleněné tabule pro nově renovovaný ciferník Big Benu.</span>
Sklářská firma Glashütte Lamberts zhotovila skleněné tabule pro nově renovovaný ciferník Big Benu.</span>

Věž Elizabeth Tower, častěji nazývaná spíše jako Big Ben, je jeden z nejznámějších symbolů Londýna. Kvůli svým výrazným čtyřem hodinám o průměru sedm metrů dostala také jméno Clock Tower – Hodinová věž. V současnosti se slavné stavební dílo renovuje, do roku 2021 má znovu zazářit v celé své kráse. Renovují se i skleněné ciferníky – skleněnými deskami z německého Waldsassenu. Vyrábí je sklářská firma Glashütte Lamberts, která přesně dle originálu vytvořila reprodukce ciferníku pro Big Ben, ručně pro slavnou věž vyrobila 1 300 skleněných desek. „Je to jeden z nejznámějších symbolů planety.  A když víme, že to sklo je z naší sklárny, je to opravdu úchvatný pocit. Na to jsme pyšní,“ říká Robert Christ, vedoucí marketingu sklárny Glashütte Lamberts.

Používají se už i v Buckinghamském paláci

Přepravu z Horní Falce do Dartfordu u Londýna zajišťuje logistický partner DACHSER. Přeprava křehkého skleněného nákladu vyžaduje velkou dávku preciznosti a zkušenosti. Odborníci ze společnosti DACHSER se však postarají o to, aby šlo vše podle plánu a zásilka dorazila do cíle bez poškození.

„Je to jeden z nejznámějších symbolů planety. A když víme, že to sklo je z naší sklárny, je to opravdu úchvatný pocit. Na to jsme pyšní.“ Robert Christ, vedoucí marketingu sklárny Glashütte Lamberts.

Koneckonců již mají nezbytné zkušenosti: DACHSER Hof už sklo vyrobené touto tradiční společností do Velké Británie dodával přímo pro  Buckinghamský palác. „Se sklárnou Glashütte Lamberts spolupracujeme již od roku 2009 a pro zákazníka působíme i v ostatních evropských zemích,“ říká Angela Puchtler, Sales Executive z logistického centra DACHSER Hof.

Pro sklářskou manufakturu Glashütte Lamberts dováží společnost DACHSER ručně foukané ploché sklo do Anglie.</span>
Pro sklářskou manufakturu Glashütte Lamberts dováží společnost DACHSER ručně foukané ploché sklo do Anglie.</span>

Ze 342 skleněných desek se stane jeden ciferník

Dobře a bezpečně zabalené v dřevěných bednách a na paletách cestují skleněné desky celovozovou přepravou přímo do Anglie na slavné místo, kde mají být zabudovány, a kde je britská firma nařeže na přesné rozměry pro jejich umístění v ciferníku věže. Tak bude od příštího roku přibližně 1 300 bavorských skleněných desek zdobit určitě nejznámější věž v Anglii. „Přepravní řešení pro tyto velmi specifické požadavky vyvíjíme společně s našimi zákazníky,“ říká Angela Puchtler. „A samozřejmě jsme také trochu pyšní na to, že jsme jako logistická firma přispěli svou částí k renovaci věže Elizabeth Tower.“

Kontakt Tereza Valentova