zpět
Novinky Tiskové zprávy

„Nyní nejvíce záleží na kvalitě, spolehlivosti a transparentnosti“

Úzká hrdla a narušení globálních dodavatelských řetězců znepokojují světové trhy. Plánování dodavatelských řetězců se stalo záležitostí vrcholového managementu. CEO koncernu DACHSER Burkhard Eling krátce pohovořil o měnících se požadavcích na logistického partnera.

Burkhard Eling, CEO koncernu DACHSER

Ohrožují úzká hrdla a narušení globálních dodavatelských řetězců hospodářské zotavení? Na světových trzích každopádně panuje vysoká míra nejistoty. A z dobrého důvodu: okolo 40 procent našich zákazníků s komplexními mezinárodními dodavatelskými řetězci již utrpělo významné ztráty, ať už z důvodu stop-and-go zásobování nebo vynuceným zastavením výroby.

V této situaci není překvapením, že 70 procent našich zákazníků zvažuje strukturální změny svých dodavatelských řetězců. Takový záměr se neskuteční přes noc a bude vyžadovat spoustu úsilí, ale už nyní vidíme konkrétní kroky, které se začínají realizovat. Společnosti si v Evropě vytvářejí vyrovnávací zásoby, rozšiřují svoji dodavatelskou základnu pro meziprodukty nebo stále častěji vyrábějí tam, kde se nacházejí největší prodejní trhy.

Být zárukou spolehlivosti

Tento vývoj posunul plánování dodavatelského řetězce na úroveň nejvyššího managementu. V současné situaci je přitom rozhodujícím kritériem pro úspěch kvalita, spolehlivost a transparentnost. Ale větší odolnost také dělá dodavatelské řetězce mnohem složitější. Zvyšuje nároky na logistického partnera, jeho sítě, IT systémy a také lidi, kteří službu poskytují. U nás v DACHSERU tvrdě pracujeme a investujeme do toho, abychom dostáli těmto nárokům a splňovali naše poslání: být zárukou spolehlivosti a vrátit našim zákazníkům určitou jistotu.

Kontakt Lenka Demlova