Novinky

Péče o teplotní komfort

Tepelná čerpadla společnosti Ochsner přinášejí do bytů i domů příjemný teplotní komfort. Aby se rakouské výrobky dostaly k zákazníkům v celé Evropě i v zámoří, vsází tento technologický lídr už celých deset let na svého logistického partnera společnost DACHSER.

Společnost Ochsner se sídlem v rakouském Linci je v této branži jedním z mezinárodních technologických lídrů.
Společnost Ochsner se sídlem v rakouském Linci je v této branži jedním z mezinárodních technologických lídrů.

Všechno začalo v roce 2009. Specialista na tepelná čerpadla společnost Ochsner chtěl zmodernizovat svůj logistický řetězec a začal proto hledat nového poskytovatele sběrné služby, který by uměl více, než jen přepravovat zboží z bodu A do bodu B. Ve společnosti DACHSER Austria našel výrobce čerpadel toho pravého partnera. Ochsner chtěl začít využívat všechny svoje plochy pro výrobu, a proto se rozhodl outsourcovat svůj in-house sklad. „Tehdy to pro nás byl obrovský krok, protože jsme se na našeho logistického partnera intenzivně navázali,“ vzpomíná Marco Schäfer, Managing Director rakouského výrobce tepelných čerpadel společnosti Ochsner. Společně s většinovým vlastníkem a společníkem Karlem Ochsnerem vsadil Marco Schäfer na růst, který prospívá životnímu prostředí: „Proto jsme chtěli logistického partnera, který téma udržitelného rozvoje bere vážně a také do této oblasti investuje,“ vysvětluje Marco Schäfer. DACHSER Austria optimálně splňuje tyto požadavky – od využívání alternativních pohonů přes neustálou optimalizaci ložného prostoru v přepravách až po minimalizaci výfukových zplodin.

Perfektně propojené IT

Každý pracovní den jsou vyrobená tepelná čerpadla vyzvednuta, přepravena na pobočku DACHSER, kde jsou skladována až do finální přepravy k zákazníkům z celé Evropy. DACHSER Austria je se svými šesti rakouskými pobočkami důležitou platformou pro přepravy do celé Evropy. Z toho profituje také společnost Ochsner, která zejména na starém kontinentu vykazuje stálý růst. IT systémy pro management skladování a přeprav obou rodinných firem jsou přitom tak vzájemně propojené, že spolu komunikují zcela automaticky. Ochsner tak má kdykoliv přístup k aktuálnímu stavu svého zboží na skladě nebo na cestě, a to mu umožňuje dodávat tepelná čerpadla k zákazníkům po celé Evropě doslova až k jejich dveřím a přesně načas.

"Tepelná čerpadla jsou naším klíčovým byznysem. Ale na všechno ostatní potřebujeme silné partnery a integrované procesy,“ říká Marco Schäfer, Managing Director rakouského výrobce tepelných čerpadel společnosti Ochsner

„Naše spolupráce je v současné době silně poháněná informačními technologiemi. Ale vyhovujeme si velmi dobře i po lidské stránce,“ vysvětluje Günther Plank, Sales Manager  DACHSER Austria z pobočky Hörsching. Součástí spolupráce jsou pravidelné osobní porady na nejrůznějších úrovních – ať už se jedná o vyhodnocení činnosti, budoucí rozšíření spolupráce nebo další zlepšení kvality. A právě toto téma je pro společnost Ochsner velmi důležité.

Společnost Ochsner dosáhla významného tržního podílu v oblasti tepelné a chladicí ekologicky šetrné techniky v Rakousku, Německu, Švýcarsku a mnoha dalších zemích západní a východní Evropy.
Společnost Ochsner dosáhla významného tržního podílu v oblasti tepelné a chladicí ekologicky šetrné techniky v Rakousku, Německu, Švýcarsku a mnoha dalších zemích západní a východní Evropy.

Společně do Číny

Marco Schäfer zdůrazňuje, že DACHSER plní svoji roli k plné spokojenosti společnosti Ochsner. A z toho profitují oba obchodní partneři. Už byl totiž učiněn další krok spolupráce: DACHSER bude podporovat společnost Ochsner na čínském trhu. První tepelná čerpadla značky Ochsner tam byla dovezena již před třemi lety, ale teprve v roce 2019 byly zahájeny pravidelné dodávky do této nejlidnatější země na světě. „Pro společnost Ochsner nabízíme celou paletu našich služeb: od přepravy do Číny přes skladování a proclení až po distribuci,“ uvádí Günther Plank. Z Rakouska odcházejí zásilky do Hamburku, odkud potom putují po moři až do Šanghaje.

Celosvětová síť společnosti DACHSER je jednou z dalších předností, které si Ochsner na svém logistickém partnerovi cení. Logistické systémy DACHSER jsou v Číně stejné jako v Evropě – jediný rozdíl je v tom, že se distribuční sklad nachází nedaleko Šanghaje a ne v rakouském Hörschingu. „Jedná se o zcela jinou kulturu a jiné časové pásmo, ale základní procesy DACHSERU fungují všude stejně. To je pro nás ideálním předpokladem k tomu, abychom náš úspěšný model přenesli i na jiné kontinenty,“ vysvětluje Marco Schäfer. V následujících pěti letech plánuje společnost Ochsner investovat do svých poboček deset milionů euro a mělo by přitom dojít k ještě větší integraci DACHSERU jako logistického partnera.

„Tepelná čerpadla jsou naším klíčovým byznysem. Ale na všechno ostatní potřebujeme silné partnery a integrované procesy,“ říká Marco Schäfer. Günther Plank z DACHSER Austria k tomu dodává: „Příklad společnosti Ochsner ukazuje, že společně lze dosáhnout velkého pokroku. Když zákazník svému logistickému providerovi důvěřuje je možné úspěšně optimalizovat logistickou bilanci.“ A to platí jak pro pozitivní vývoj hospodářských výsledků, tak i v oblasti udržitelného rozvoje.

Kontakt Tereza Valentova