Novinky

DACHSER 10 let oficiálním logistickým partnerem Vuelty

DACHSER se stal již podesáté v řadě výhradním logistickým partnerem a jedním z hlavních sponzorů známého cyklistického závodu Vuelta. Celkem 31 DACHSER vozidel a na čtyřicet zaměstnanců doprovázejí Vueltu po celé její cestě Španělskem a Andorrou.

DACHSER 10 let oficiálním logistickým partnerem Vuelty

Od 25. srpna do 16. září bojuje 176 cyklistů o první příčky závodu, který zahrnuje i náročné horské etapy jako Les Praeres de Navas v Asturii a Balcón de Bizcaia v Baskicku.

Od roku 2009, kdy DACHSER poprvé úzce spolupracoval s Vueltou, poskytuje společnost organizátorům závodu speciální flotilu kamionů, které slouží jako pódium, kontrolní bod, stanoviště pro lékařskou péči, novinářská zóna nebo zázemí pro zaměstnance závodu. Nechybí ani dva chladírenské návěsy a kontejnerová kuchyně pro catering. DACHSER je také odpovědný za přepravu veškerého materiálu pro každou etapu závodu, jako jsou billboardy, kilometrovníky nebo sponzorské reklamní stojany. Předpokládá se, že během letošního závodu DACHSER přepraví celkem 350 tun a jeho vozy urazí 6 000 km

Rok co rok překonávají

Rok co rok překonávají pracovníci DACHSERU s veškerou výbavou po tři týdny horské masivy a průsmyky se stoupáním až 30 % a čelí i výzvám, které přináší přístup velké vozové techniky do center velkých měst. V letošním ročníku projede Vuelta kromě Andorry i přes 11 španělských regionů – v těch má DACHSER více než 60 svých poboček. Společně s dalšími pobočkami ve Španělsku a Portugalsku tvoří na Pyrenejském poloostrově hustou logistickou síť, která umožňuje přímé a rychlé spojení s dalšími evropskými zeměmi i se zámořskými destinacemi. DACHSER tedy pro tak náročný závod, jakým Vuelta bezesporu je, nabízí unikátní integrované řešení, které umožňuje poskytovat profesionálním cyklistům i fanouškům ten nejlepší sportovní zážitek.

Působení DACHSERU na Vueltě se nese ve znamení týmového ducha, a tak i letos stejně jako v předchozích ročnících předá společnost cyklistům cenu za nejlepší tým.