DACHSER DIY-Logistics má nový management

Mezinárodní logistický provider DACHSER každý rok odbaví pět milionů zásilek pro segment DIY a zahrada.

Od začátku roku má oddělení pro oborové řešení DIY-Logistics nové vedení. Ralf Meistes, který řešení pro tento významný a specifický segment založil, rozvíjel a vedl po více než dvacet let, na konci roku 2019 odešel do penze. Na pozici Department Head DACHSER DIY-Logistics ho nahradil Jens Wollmann.

Jens Wollmann
Jens Wollmann

Řešení DACHSER DIY-Logistics existuje od roku 1998. „Za posledních dvacet let se na trhu dobře etablovalo a objem zásilek, který v současné době čítá pět milionů, jasně podtrhuje význam tohoto logistického řešení, které je speciálně vytvořené na míru požadavkům globálního segmentu DIY a zahrada,” říká Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development, který je zodpovědný za globální byznys společnosti DACHSER v oblasti průmyslových řešení.

Průmyslové řešení DACHSER DIY-Logistics se za posledních dvacet let na trhu dobře etablovalo a objem zásilek, který v současné době čítá pět milionů, jasně podtrhuje význam tohoto logistického řešení, které je speciálně vytvořené na míru požadavkům globálního segmentu DIY a zahrada.

Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development

Úspěšný model DACHSER DIY-Logistics, který kombinuje standardní služby sítě DACHSERU se specifickými službami a expertními znalostmi DIY segmentu, je nastavený pro další růst. „Požadavky na DIY-Logistics řešení přicházející od dodavatelů, retailu a spotřebitelů se dynamicky mění více než kdy před tím, proto se soustředíme na spektrum logistických služeb na míru a rostoucí internacionalizaci průmyslového řešení,“ popisuje Jens Wollmann hlavní úkoly na své nové pozici.

Nástupce Ralfa Meistese

Jens Wollmann (43) má téměř dvacet let zkušeností v logistice, přičemž přes polovinu z nich strávil ve společnosti DACHSER. V roce 2004 po studiu v oboru specialista pro spediční činnost zahájil svoji kariéru v DACHSERU. Devět  let pracoval na různých pozicích v obchodní divizi DACHSER  Air & Sea Logistics, včetně sales a key account managementu. V roce 2013 společnost opustil a pracoval na několika pozicích ve společnosti DHL, naposledy jako Head of Business Development & Account Management South. Na jaře 2018 se do společnosti DACHSER vrátil a připravoval se na převzetí role Ralfa Meistese v čele oborového řešení DACHSER DIY-Logistics.

Kontakt Lenka Demlova