DACHSER kupuje poskytovatele logistiky potravin společnost Brummer

Mezinárodní logistický provider DACHSER posílil akvizicí společnosti Brummer, partnera aliance European Food Network pro přepravy potravin s řízenou teplotou mezi Německem, Rakouskem a sousedními zeměmi, svoji logistickou síť pro přepravy a skladování potravin v Evropě.

DACHSER kupuje poskytovatele logistiky potravin společnost Brummer
DACHSER kupuje poskytovatele logistiky potravin společnost Brummer

DACHSER akvizicí získává německou společnost Brummer Logistik GmbH a rakouskou společnost Brummer Logistic Solutions GmbH & Co KG. Akvizice zahrnuje všechny provozní aktivity skupiny Brummer Group. V podmínkách transakce se společnosti smluvně dohodly, že nebudou zveřejňovat kupní cenu. Akvizice ještě podléhá schválení německých a rakouských úřadů pro hospodářskou soutěž.

V roce 2023 dosáhly tyto rodinné společnosti obratu přibližně 128 milionů eur, čímž se zařadily mezi přední poskytovatele logistiky potravin ve střední Evropě. Oba vlastníci a jednatelé Brummer Group, Hans Brummer a Simone Brummer-Leebmannová, se rozhodli zaměřit své obchodní aktivity na správu a rozvoj v real estate, zejména v oblasti logistiky. V tomto podnikání je bude podporovat jejich dcera Valerie Brummerová.

Brummer Logistik GmbH byla založena v roce 1977 ve městě Neuburg am Inn v německém Bavorsku, kde vlastní 40 000 m2 prostor pro chlazené a mražené potraviny. Brummer Logistic Solutions GmbH  & Co KG zahájila svoji činnost v roce 2021 a ve svém areálu v Rakousku v St. Marienkirchen má k dispozici 45 000 m2 skladových prostor. Zbožové toky z celé Evropy jsou tedy strategicky konsolidovány přímo poblíž hranic, což umožňuje efektivní využití přepravních kapacit a lepší optimalizaci přepravních časů. Na svém klíčovém trhu v jižním Německu a Rakousku skupina Brummer v současné době zaměstnává na 950 lidí.

Ve skupině Brummer získáváme společnost, která má vynikající reputaci jako lídr v oblasti kvality.

Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER

Jako vysoce výkonný poskytovatel komplexních logistických služeb se Brummer zaměřuje na přeshraniční přepravy, skladování a kontraktní logistiku potravin mezi Německem, Rakouskem a sousedícími zeměmi. Brummer při poskytování těchto služeb pokrývá celé spektrum teplotních režimů, včetně mražených potravin s teplotou pod −18°C. Kromě toho společnost Brummer nabízí komplexní logistická řešení pro zákazníky z oblasti retailu a průmyslu. 

Vynikající pověst lídra v oblasti kvality

Společnost Brummer byla v roce 2013 jedním ze zakládajících partnerů aliance European Food Network, která zahrnuje 34 evropských zemí pod systémovým vedením společnosti DACHSER. To podtrhuje vysokou kvalitu, kterou skupina Brummer může svým zákazníkům nabídnout na klíčových trzích v jižním Německu a Rakousku. V rámci této aliance mají výrobci, dodavatelé a maloobchodní společnosti na trhu s potravinami přístup k unikátnímu síťovému pokrytí přepravami sběrnou službou v rámci Evropy.

Akvizice využije značný růstový potenciál skupiny Brummer. „Brummer byl po mnoho let jedním z lídrů na trhu logistiky potravin v Rakousku a jižním Německu,“ uvádějí před dokončením akvizice Hans Brummer a Simone Brummer-Leebmannová, společní jednatelé a vlastníci skupiny Brummer, a dodávají k tomu, „začlenění do evropské logistické sítě společnosti DACHSER nám otevírá další možnosti růstu. Proto posouváme naše partnerství, které se vyvíjelo řadu let, na další úroveň. Posilujeme naši dlouhodobou pozici na trhu a nabízíme našim zákazníkům nové možnosti pro přeshraniční přepravy potravin sběrnou službou a pro služby kontraktní logistiky. Také tím vytváříme jistotu a stabilitu pro naše zaměstnance.”

Zákazníci společnosti DACHSER budou mít naopak přístup do přepravní sítě skupiny Brummer v jižním Německu, Rakousku a Slovinsku. Společnost obsluhuje svoji síť primárně s více než 350 řidiči a vlastní flotilou přes 300 chladírenských nákladních vozidel.

„Ve skupině Brummer získáváme společnost, která má vynikající reputaci jako lídr v oblasti kvality. A také nás těší, že můžeme rozšířit naši vlastní síť logistiky potraviny ve střední Evropě. Spolu s našimi nedávnými akvizicemi, společností Müller Fresh Food Logistics v Nizozemsku a Frigoscandia v severní Evropě, posilujeme naši pozici jednoho z předních poskytovatelů logistiky potravin v Evropě,” uvedl Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER.

Navýšení přepravních kapacit

Pro DACHSER představuje akvizice skupiny Brummer také významný krok v dalším navýšení svých přepravních kapacit pro vysoce kvalitní služby na klíčovém, německo-rakouském trhu s potravinami. „Blízkost hranic obou lokalit skupiny Brummer – ve městě Neuburg am Inn a v St. Marienkirchen – představuje ideální polohu pro optimální konsolidaci nákladů a další optimalizaci přepravních časů. Navíc obě lokality disponují dalšími pozemky vhodnými pro výstavbu dalších skladových a manipulačních ploch,” vysvětluje Alexander Tonn, COO Road Logistics a Managing Director DACHSER Food Logistics ze skupiny DACHSER. Skupina Brummer každý rok realizuje více než 75 000 přeshraničních zásilek napříč všemi teplotními režimy.   

Po dokončení akvizice bude skupina Brummer plně integrována do sítě DACHSER Food Logistics. Provozní činnost skupiny Brummer bude nadále řídit Max Reih a jeho zkušený manažerský tým. Současný COO skupiny Brummer Max Reih bude v budoucnu přímo podřízen Alexanderu Tonnovi a Stefanu Behrendtovi, Deputy Managing Director DACHSER Food Logistics skupiny DACHSER.

„V průběhu našeho partnerství vybudovaly společnosti DACHSER a Brummer spolupráci založenou na oboustranné důvěře. Spolehlivost a kvalita jsou pro společnost Brummer nejvyššími prioritami. Vedle hodnot, které vyznává jako rodinná společnost, je to další významná podobná vlastnost, kterou společně sdílíme,“ uvádí Alexander Tonn. Největší devizou společnosti Brummer jsou však její lidé, k tomu Alexander Tonn poznamenává: „Zaměstnanci skupiny Brummer v kancelářích, logistických provozech i za volantem jsou vysoce kvalifikovaní a motivovaní. Svými osvědčenými odbornými znalostmi zejména v oblasti přeshraničních přeprav mezi Německem a Rakouskem jsou zárukou kontinuity a budoucího růstu v regionu. Jsme rádi, že je můžeme v naší rodině DACHSER přivítat.”

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova