DACHSER se stal strategickým logistickým partnerem skupiny Euro Craft

Členové přední nákupní skupiny užívají výhod husté evropské sítě pozemních přeprav a přes 20 let zkušeností oborového řešení DACHSER DIY-Logistics.

Mezinárodní logistický provider DACHSER se stal preferovaným logistickým partnerem společnosti Euro Craft, přední evropské nákupní skupiny pro odborné markety pro stavbu a průmysl s více než 2 250 pobočkami v celé Evropě. Díky svému globálnímu řešení DIY-Logistics nabízí DACHSER přes 20 let zkušeností v uspokojování speciálních logistických požadavků odborných prodejen, DIY marketů a zahradních center.

DACHSER se stal strategickým logistickým partnerem skupiny Euro Craft
DACHSER se stal strategickým logistickým partnerem skupiny Euro Craft

Každý rok DACHSER přepraví cca 5 milionů zásilek ze segmentu DIY a denně zaváží na 18 000 DIY marketů po celé Evropě v pevně stanovených časových oknech. To snižuje provoz na rampách a optimalizuje toky zboží. „Výrobci se mohou spolehnout na stejnou, vysokou kvalitu dodávek ke všem svým obchodním zákazníkům po celé Evropě. Tímto způsobem také můžeme usnadnit přístup dodavatelům a partnerům skupiny Euro Craft na nové trhy,“ vysvětluje Jens Wollmann, Department Head DACHSER DIY-Logistics. Euro Craft General Manager Peer de Lange k tomu říká: „Získání společnosti DACHSER za našeho evropského logistického partnera je klíčovým strategickým krokem, který našim partnerům nabízí velké synergické efekty. Ve společnosti DACHSER máme po boku důvěryhodného partnera, který poskytuje špičkovou kvalitu, spolehlivost a hustou evropskou logistickou síť. Na naši spolupráci se velmi těšíme.”

Výrobci se mohou spolehnout na stejnou, vysokou kvalitu dodávek ke všem svým obchodním zákazníkům po celé Evropě. Tímto způsobem také můžeme usnadnit přístup dodavatelům a partnerům skupiny Euro Craft na nové trhy.

Jens Wollmann, Department Head DACHSER DIY-Logistics

Kooperativní nákupní uskupení Euro Craft se sídlem v Paříži bylo založené v roce 1995 a v současné době jeho síť zahrnuje šest evropských partnerů, přičemž každý z nich je na svém domácím trhu špičkovou nákupní skupinou pro odborné prodejny pro stavbu a průmysl. S více než 2 250 přidruženými obchodními společnostmi a více než 4 100 pobočkami ve více než 25 zemích dosahuje celkový obchodní objem všech partnerských organizací kolem 8,5 miliardy euro. Posláním společnosti Euro Craft je sdružovat jejich zájmy, dodavatele, služby a logistiku s cílem optimalizace nákladů a maximálního využití synergických efektů v nákupu. Tento přístup vytváří podmínky pro zlepšení tržních pozic a příležitostí k růstu každé členské organizace.

DACHSER DIY-Logistics Pipeline

S DIY-Logistics vytvořila společnost DACHSER oborové řešení, které je přesně na míru požadavkům segmentu DIY a segmentu zahradnických potřeb. Dosáhla toho kombinací standardizovaných klíčových služeb sběrné služby – přepravy, skladování, služeb s přidanou hodnotou a integrovaných IT řešení – se službami na míru DIY segmentu. V kanálech tzv. DACHSER DIY-Logistics Pipeline zboží proudí dle požadavků od dodavatele na místo prodeje a, pokud je to zapotřebí, také zpět do výchozí základny, tím je zajištěna neustálá dostupnost zboží, jež je skladem. Navíc také DACHSER dodává zboží z DIY segmentu a zahradnické zboží přímo koncovým zákazníkům, což jeho zákazníkům pomáhá realizovat koncepty omnichannel prodeje. Evropské pobočky DACHSERU disponují týmem oborových specialistů, kteří jsou k dispozici pro odborné konzultace jak výrobcům, tak i retailovým společnostem.

Kontakt Lenka Demlova