DACHSER udává nový směr pro letecké a námořní přepravy

Dr. Tobias Burger nahradí na pozici COO Air & Sea Logistics Edoarda Podestu s účinností od 1. ledna 2024. Nástupci jsou stanoveni i pro řízení obchodních jednotek ASL EMEA a ASL APAC.

DACHSER dlouhodobě naplánoval nástupnictví na klíčových řídících pozicích své obchodní oblasti Air & Sea Logistics (ASL) a udává tak směr pro její budoucí růst.

Dr. Tobias Burger nahradí Edoarda Podestu na pozici COO Air & Sea Logistics a také jako člena představenstva s účinností od 1. ledna 2024.
Dr. Tobias Burger nahradí Edoarda Podestu na pozici COO Air & Sea Logistics a také jako člena představenstva s účinností od 1. ledna 2024.

Dr. Tobias Burger (45) nahradí Edoarda Podestu (60) na pozici COO Air & Sea Logistics a také jako člena představenstva s účinností od 1. ledna 2024. Edoardo Podestà po dvacetileté kariéře ve společnosti DACHSER, z toho více než čtyři roky v čele obchodní oblasti ASL, odejde ke konci roku 2023 do penze.

„Dr. Tobias Burger je zkušený logistický stratég a my mu pomáháme připravit se na jeho pozici v představenstvu DACHSERU. S jeho holistickým a prozíravým logistickým přístupem bude cenným obohacením našeho týmu představenstva,” uvádí Bernhard Simon, předseda dozorčí rady skupiny DACHSER, a dodává, „Tobias Burger bude zodpovědný i za veškeré marketingové aktivity společnosti. To znamená, že budeme mít tu nejlepší pozici k tomu, abychom proaktivně přistupovali ke složitým tržním změnám, zejména v oblasti leteckých a námořních přeprav, a abychom se na ně mohli odpovídajícím způsobem připravit.”

Bývalý manažerský konzultant Dr. Tobias Burger nastoupil do společnosti DACHSER v roce 2009. Před tím než převzal odpovědnost za oddělení Corporate Governance, pracoval v oddělení controllingu a strategického rozvoje. Již v té době se podílel na dalším rozvoji bezproblémově fungující celosvětové sítě letecké a námořní přepravy. Od roku 2019 působí Tobias Burger na pozici zástupce ředitele Air & Sea Logistics jako pravá ruka Edoarda Podesty. Na této pozici byl poprvé pověřen vedením globálních prodejních aktivit obchodní oblasti ASL, což je pozice, která v současnosti zahrnuje strategický rozvoj celé této oblasti podnikání. Kromě toho od roku 2021 také vede obchodní jednotku ASL EMEA.

Dr. Tobias Burger je zkušený logistický stratég a my mu pomáháme připravit se na jeho pozici v představenstvu DACHSERU. S jeho holistickým a prozíravým logistickým přístupem bude cenným obohacením našeho týmu představenstva.

Bernhard Simon, předseda dozorčí rady skupiny DACHSER

V čele DACHSER Air & Sea Logistics pro region EMEA je od 1. ledna 2023 Marc Meier

S účinností od 1. ledna 2023 předal Tobias Burger roli Managing Directora ASL pro oblast EMEA Marcu Meierovi. Aby se Marc Meier (53) připravil na řízení této regionální obchodní jednotky, nastoupil do společnosti DACHSER již 1. října 2022. Jako manažer logistiky, jehož zkušenosti zahrnují letecké a námořní přepravy, pozemní přepravy i skladování, získal v logistice více než 30 let mezinárodních zkušeností. Působil jako CEO letecké nákladní společnosti Senator International se sídlem v Hamburku, dokud ji v roce 2021 nezískala společnost Maersk. Předtím strávil více než pět let jako CEO spediční společnosti Fr. Meyer’s Sohn specializující se na námořní přepravy. Svoji kariéru zahájil ve společnosti Kühne+Nagel, kde zastával různé manažerské pozice, naposledy jako prezident kanadské dceřiné společnosti.

DACHSER dlouhodobě naplánoval nástupnictví na klíčových řídících pozicích své obchodní oblasti Air & Sea Logistics a udává tak směr pro její budoucí růst.
DACHSER dlouhodobě naplánoval nástupnictví na klíčových řídících pozicích své obchodní oblasti Air & Sea Logistics a udává tak směr pro její budoucí růst.

„V Marcu Meierovi jsme získali zkušeného manažera leteckých a námořních přeprav s mezinárodní reputací, který povede naše podnikání v oblasti ASL v regionu EMEA k úspěšné budoucnosti,“ říká Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER, a dodává, „a propojení této naší obchodní oblasti s naší evropskou sítí pozemních přeprav povede k dalšímu růstu."

V Marcu Meierovi jsme získali zkušeného manažera leteckých a námořních přeprav s mezinárodní reputací, který povede naše podnikání v oblasti ASL v regionu EMEA k úspěšné budoucnosti.

Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER

DACHSER Air & Sea Logistics pro region APAC převezme od 1. ledna 2024 Roman Müller

DACHSER již také naplánoval nástupnictví ve své obchodní jednotce ASL pro region Asie a Tichomoří. Roman Müller (41) nahradí s účinností od 1. ledna 2024 Edoarda Podestu, který od roku 2014 s velkým úspěchem tuto regionální obchodní jednotku vedl (od roku 2019 zároveň s pozicí COO ASL). Švýcarský rodák Roman Müller působil po celou svoji kariéru v Asii. V posledních 15 letech působil ve společnosti DACHSER také na těchto pozicích – Country  Manager pro Koreu či Senior Sales Manager pro celý region APAC. Od července 2021 působí jako zástupce ředitele pro Asii a Tichomoří v obchodní jednotce ASL APAC a reportuje Edoardu Podestovi.

„Roman Müller dokonale zná asijské trhy a jejich požadavky. Na všech svých předchozích pozicích – zejména na těch v oblasti prodeje – dosáhl vynikajících úspěchů a pomáhal posilovat naši přítomnost na asijských trzích,“ říká Burkhard Eling, a doplňuje, „má tedy ideální pozici nejen k tomu, aby pokračoval v úspěšném rozvoji obchodní jednotky ASL APAC, ale také aby ji posunul na zcela novou úroveň tím, že se ještě více zaměří na nabídku integrovaných služeb. V roce 2023 bude úzce spolupracovat s Edoardem Podestou, aby společně určili směr pro takový úspěch v budoucnu.“

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova