DACHSER zajistil dlouhodobou kapacitu pro letecké cargo

Dachser Air & Sea Logistics rozšiřuje svůj charterový program na trase mezi Šanghají a Frankfurtem nad Mohanem na období od května 2022 do dubna 2024. Společnosti to umožní i nadále nabízet svým zákazníkům spolehlivé přepravní kapacity. Dachser létá dvakrát týdně na trase mezi Asií a Evropou se širokotrupým letadlem, které najednou přepraví 33 tun nákladu.

Charterový program společnosti Dachser nabízí zákazníkům využívajícím letecké přepravy dodatečnou kapacitu, na kterou se ve svém plánování mohou spolehnout.

Charterový program společnosti Dachser nabízí zákazníkům využívajícím letecké přepravy dodatečnou kapacitu, na kterou se ve svém plánování mohou spolehnout – zejména nyní, kdy jsou obchodní trasy mezi Asií a Evropou vážně zasaženy důsledky lockdownu v Šanghaji a válkou na Ukrajině a souvisejícími sankcemi. „Poptávka našich zákazníků po charterové kapacitě zůstává stále vysoká,“ říká Timo Stroh, Head of Global Air Freight skupiny Dachser, a dodává, „proto jsme vytvořili naši vlastní přepravní síť s pravidelným spojením mezi Asií, Evropou a Severní Amerikou, abychom na těchto trasách mohli nabízet flexibilní řešení.“

Možnost pro náročné období

Dopady, které má současná situace na světové trhy, pociťuje i letecká nákladní doprava. Nedostatek kapacit už byl na trhu před vypuknutím pandemie koronaviru, současná situace se však nedávno výrazně zhoršila. Uzavření vzdušného prostoru kvůli válce na Ukrajině prodlužuje lety přibližně o dvě a půl hodiny. To znamená, že musí být přepravováno více paliva, jehož cena se zvýšila a jeho hmotnost snižuje kapacitu pro letecké cargo.

„Provozováním našich vlastních charterových spojení se nám otevírají kapacitní možnosti a dává nám to jistý stupeň nezávislosti s ohledem na manipulaci,“ uvádí Timo Stroh. Letecká síť nákladních přeprav společnosti Dachser je také úzce napojená na evropskou síť pozemních přeprav společnosti, takže její zákazníci mohou profitovat z realizace leteckých zásilek mezi Evropou a Asií od začátku až do konce. „Dokonce i v těchto turbulentních ekonomických časech se držíme vlastních charterů  a zajišťujeme pro naše zákazníky předvídatelné přepravní kapacity,“ uzavírá Timo Stroh.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova