„Dodavatelské řetězce čelí obrovským výzvám“

V roce svých 50. narozenin je výměnná nástavba žádanější než kdy dříve, protože nákladového prostoru je v současné době velký nedostatek. To platí nejen pro Evropu, ale zejména pro mezikontinentální obchod.

Burkhard Eling, CEO společnosti DACHSER

Tento rok přejeme všechno nejlepší k padesátým narozeninám výměnné nástavbě – skutečné inovaci od DACHSERU. Stala se inovací, která ve své době změnila celý svět logistiky.

Dodnes  představuje jako náš standardní kontejner měřítko efektivity. A vzhledem k trvale vysokým počtům zásilek v naší evropské logistické síti je v každém případě ještě žádanější než kdy dříve – což je situace, která se příliš nezmění ani v druhé polovině roku.

Společné úsilí všech hráčů

Kromě toho čelíme dalším výzvám: nedostatek řidičů se v důsledku koronakrize zhoršil. Vysoká cena dřeva způsobuje nedostatek palet. V námořních přepravách i nadále rapidně rostou ceny přepravy kontejnerů. Problémy s manipulací v důsledku pandemie způsobily ohromné množství nevyřízených zakázek stojících v přístavech, které je možné odbavovat jen postupně. A v letecké nákladní dopravě stále chybí značná část kapacity.

Přesto, pokud logistika v minulosti něco prokázala, tak je to fakt, že dokáže extrémně flexibilně a robustně reagovat na měnící se tržní podmínky. Zvládneme to i v letošním roce, ale bude to chtít velké úsilí ze strany všech hráčů v dodavatelském řetězci.

Kontakt Lenka Demlova