In-house logistika potřebuje inteligentní řešení

DACHSER v České republice poskytuje služby interní logistiky společnosti OEZ ze skupiny Siemens. To zahrnuje skladování, interní přepravy, včasné dodávky do výroby a služby s přidanou hodnotou, jako je například vzorkování apod. Kratší vzdálenosti, rychlejší reakční časy a nižší náklady na logistiku přináší tato spolupráce společnosti OEZ.

DACHSER v České republice poskytuje služby interní logistiky společnosti OEZ ze skupiny Siemens.

Výpočet je jednoduchý: kratší vzdálenosti vedou k rychlejším procesům. To šetří čas, zvláště cenný zdroj, pokud se pohybujeme v elektrotechnickém průmyslu, jako je to právě u společnosti OEZ. Koneckonců, čas jsou peníze. S ohledem na tuto skutečnost se společnost OEZ rozhodla hledat logistického partnera, který by mohl optimalizovat skladové procesy v místě výroby a nakonec za ně převzít plnou odpovědnost. Společnost DACHSER získala tuto zakázku v roce 2016 a poté měla rok na spuštění projektu. „Během implementace projektu muselo být zvládnuto mnoho specifických požadavků a výzev,“ říká Tadeáš Kos, Contract Logistics Manager ve společnosti DACHSER Czech Republic. Společnost přijala nové zaměstnance a poskytla jim důkladné zaškolení. Samostatný trojrozměrný model skladu, který byl použit poprvé, usnadnil vizualizaci procesů. Když byl nový sklad v sousedství výrobní haly v areálu OEZ v Letohradu dokončen, musel být provoz zahájen co nejrychleji. „Dle původního plánu jsme měli začít v únoru 2018, ale ve skutečnosti se nám podařilo začít s provozem již v prosinci 2017," říká hrdě Tadeáš Kos. Dnes zde DACHSER pro svého zákazníka zpracovává téměř 1 400 objednávek denně a skladuje zhruba 8 000 položek na ploše 5 300 metrů čtverečních. 410 interních pohybů retraků denně zaručuje, že položky jsou do výroby dodávány podle potřeby.

Optimalizace pomocí inteligentních řešení

DACHSER Břeclav poskytuje společnosti OEZ kompletní interní logistiku se vším, co s tím souvisí: příjem zboží, skladování, vzorkování, příprava kanbanových dávek, většina interních přeprav a samozřejmě i včasné dodávky materiálů do výroby. Proces Kanbanu umožňuje rychlé dodávky materiálu do výroby v přesně definovaném množství a obalu a také snižuje nároky na  podlahovou plochu. Sklad je  vybaven nejmodernějšími technologiemi. Práci zaměstnancům usnadňují elektrické ruční paletové vozíky a DACHSER také testuje nové technologické pomůcky, jako jsou prstové skenery (finger scanners) nebo exoskeletony. Sofistikovaný systém pro řízení práce retraků přímo podle dat ze systému Mikado optimalizuje jednotlivé trasy retraku tak, aby při co nejkratší ujeté vzdálenosti vyskladnil nebo zaskladnil co nejvíce palet.

„Cílem společnosti OEZ bylo zkrátit vzdálenost ze skladu do výroby a tím i zrychlit reakční časy a snížit náklady na logistiku, a to integrací skladu do našich vlastních provozních prostor a outsourcingem provozovaných služeb,“ shrnuje požadavky zákazníka Ing. Roman Schiffer, generální ředitel OEZ s.r.o. „Využíváme jednotné procesy našeho integrovaného softwaru MIKADO, ale jsme dostatečně flexibilní, abychom dokázali zvládnout také in-house logistické projekty,“ říká Alexander Tonn, Corporate Director Corporate Contract Logistics ve společnosti DACHSER. Vynikající koordinace mezi týmy DACHSERU v České republice a Německu a otevřená komunikace se zákazníkem znamenala, že procesy bylo možné optimalizovat na obou stranách. Tento koncept je pro OEZ opravdu přínosný, kromě úspory času a peněz je výhodou transparentnost v poskytování služeb, procesů a nákladů. Aby to tak bylo i nadále, OEZ a DACHSER pravidelně přezkoumávají nastavené procesy a neustále zdokonalují vzájemnou spolupráci.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova