Informace z trhu

Koronavirová pandemie: Dopad na provozní operace v USA

Jak je známo z tiskových zpráv, americké úřady s účinností od 13. března 2020, 23:59 hod. přijaly opatření, které zakazuje vstup do Spojených států amerických všem návštěvníkům z Evropy. Kromě toho již existuje zákaz vstupu pro návštěvníky z některých asijských zemí.

To vede k velkému počtu zrušených letů na trasách mezi Evropou a USA. Tato zrušení letů se dotýkají nejen cestujících, ale představují i významnou část nákladní kapacity, a proto mají obrovský dopad na dostupný nákladový prostor a sazby za přepravu.

Náš tým odborníků i nadále intenzivně pracuje na alternativních možnostech a letových trasách, které nám umožní přepravit urgentní náklad. Snažíme se poskytnout našim zákazníkům prioritní přístup k dostupným kapacitám. Stejně jako v případě úspěšné implementace našeho charterového programu mezi Čínou a Německem nyní prověřujeme podobná řešení pro přepravu mezi Německem a USA.

Naše týmy po celém světě s vámi zůstávají v kontaktu, ale neváhejte kontaktovat svého obchodního zástupce společnosti DACHSER a projednat s ním konkrétní situaci, pokud by bylo třeba přijmout další opatření pro vaše zásilky.

Kontakt Lenka Demlova