Nové číslo DACHSER magazínu je tady!

Ekonomika, logistika a lidé po celém světě – bez ohledu na to, kam se podíváte, všichni nadále procházíme velmi nejistými časy. Koronavirus stále není pod kontrolou, jak nedávno ukázala masivní vlna epidemie v mezinárodním obchodním centru HongKong. Celý svět mezitím nevěřícně pozoruje to, co se děje v srdci Evropy. Na Ukrajině zuří krutá válka, která vyhání mnoho lidí z jejich domovů.

DACHSER magazine 01/22

Tento vývoj s sebou přináší velké utrpení a nejistotu, což má také masivní dopad na globální dodavatelské řetězce. Předpovídat budoucnost, nebo dokonce jen několik příštích týdnů, je těžší než kdy jindy, a toky zboží stále čelí velkému množství organizačních výzev. A stejně tak vzniká mnoho kreativních řešení, která se musejí vyrovnat s nesčetnými problémy – a to  je něco, v čem je DACHSER obzvláště dobrý.

DACHSER se také zavázal řešit a utvářet hlavní směry vývoje  v logistice. V aktuálním vydání DACHSER magazínu se odvážíme podívat daleko dopředu. Náš úvodní příběh na pěti konkrétních tématech popisuje milníky, které nás v logistice z dlouhodobého hlediska čekají, a to, jak jich můžeme dosáhnout. Je zcela jasné, že zatímco udržitelnost, digitalizace, spolehlivost a agilita jsou zásadními pojmy,  tak klíčovou roli budou hrát lidé.  Naši zaměstnanci jsou a zůstanou pilířem našeho podnikání – protože logistika je záležitostí lidí. Přečtěte si o tom více od strany 6.

Alexander Tonn, Chief Operations Officer Road Logistics, také zdůrazňuje klíčovou roli kvalifikovaného a motivovaného týmu. V rozhovoru začínajícím na straně 20 vysvětluje aktuální výzvy v logistice, včetně prohlubujícího se nedostatku řidičů, a také se ohlíží za svou dosavadní cestou ve společnosti DACHSER. Jak může úspěšně fungovat nábor mladých talentů, ukazuje kariérní portrét na straně 24. Představujeme v něm mladého kolegu, který i přes svou vrozenou omezenou pohyblivost důsledně realizuje své plány.

Váš DACHSER magazín

Tyto a mnohé další příběhy najdete v aktuálním čísle našeho čtvrtletníku, který má mimochodem novou svěží podobu. Přejeme zajímavé čtení.

Doufáme, že se vám nové číslo bude líbit. Stáhněte si DACHSER magazín v souboru PDF.

DACHSER magazine 01/22 - anglická verze PDF (10,80 MB)
Kontakt Lenka Demlova