Nové regulační požadavky na přepravu lithiových baterií a článků od 1. ledna 2020

Lithiové baterie a články musí před přepravou splnit určité testy. Tyto zkoušky simulují různé podmínky týkající se například tlaku, teploty a nárazu, které mohou nastat během přepravy.

1. ledna 2020 vstoupí v platnost přísnější požadavky, které se týkají všech druhů přeprav  lithiových baterií a článků po celém světě. V budoucnu bude nutné pro všechny lithiové baterie a články vyrobené po 30. červnu 2003 (tj. UN3480, UN3481, UN3091, UN3090) předložit souhrnné zkoušky vyhovující UN 38.3.5, jakož i pro všechna vozidla poháněná bateriemi vyrobená po 30. červnu 2003 (tj. UN 3171). Za tato opatření mají společnou odpovědnost výrobci a distributoři tohoto zboží.

Podle informací leteckých a přepravních společností lze tuto dokumentaci vyžadovat od společnosti DACHSER, a proto žádáme naše zákazníky, aby nám poskytli tyto dokumenty pro všechny uvedené lithiové baterie a články, aby byly dostupné v celém dodavatelském řetězci. Rádi bychom informovali naše zákazníky, že od 1. ledna 2020 již není možné přepravovat toto zboží bez příslušné dokumentace. Více informací o tomto tématu získáte na tomto odkazu.

V případě dalších dotazů kontaktujte prosím svého obchodního zástupce.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova