Olympijské a Paralympijské hry 2024 – Důležité informace a dopad na dodavatelské řetězce

Francie se připravuje na pořádání dvou největších světových sportovních událostí. Letos v létě se v Paříži a několika dalších francouzských městech budou konat letní olympijské a paralympijské hry. Dopravní omezení se očekává  především v hlavním městě od 26. července do 8. září.

Tímto bychom vás chtěli informovat o nedávných rozhodnutích francouzské vlády a regionů o omezeních pro logistiku, která ovlivní naše dodávky v pařížském regionu od července do září 2024 v souvislosti s pořádáním olympijských her.

Dopady na dopravu a logistiku:

  • Štafeta olympijské pochodně, první část těchto událostí, začala v Marseille 8. května 2024. Pochodeň bude procházet několika městy až do 26. července, kdy dorazí do Paříže. Tato událost zablokuje přístup pro doručování a vyzvedávání zásilek v dotčených městech. Podrobnosti o trase podle měst najdete zde.
  • Vzhledem k tomu, že většina sportovních událostí se bude konat v Paříži mezi 26. červencem a 8. zářím, je k dispozici interaktivní mapa zobrazující blokace silnic před, během a po událostech.

Jak můžete omezit dopad těchto událostí na vaše dodavatelské řetězce?

DACHSER klade důraz na spokojenost zákazníků a kvalitu dodávek. Jsme si vědomi významu naší role při efektivním řízení toku zboží, přepravy a distribuce v tomto období. Proto již nyní pracujeme na tom, abychom co nejlépe reagovali na požadavky na přepravy a logistiku, které budou tyto události provázet.

Jak nám můžete pomoci?

  • Komunikujte prosím se svými dodavateli a zákazníky, abyste zajistili včas dostatečné skladové zásoby a zvládli jejich požadavky.
  • Během dotčeného období plánujte pouze nezbytné objemy zboží do relevantních destinací.
  • V případě potřeby navyšte své zásoby před prvními pařížskými událostmi v termínu mezi pondělím 12. srpna a úterým 27. srpna.

Pokud máte k tomuto tématu jakékoli dotazy, obraťte se prosím na svou kontaktní osobu na příslušné pobočce společnosti DACHSER.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova