Petr Svozílek bude řídit kontraktní logistiku ve společnosti DACHSER v České republice

DACHSER Czech Republic jmenoval nového managera pro kontraktní logistiku. Stal se jím Petr Svozílek, specialista na tuto problematiku z DACHSER Břeclav. Na své nové pozici bude zodpovědný za strategické i operativní řízení projektů kontraktní logistiky v celé České republice.

Petr Svozílek, Contract Logistics Manager DACHSER Czech Republic
Petr Svozílek, Contract Logistics Manager DACHSER Czech Republic

Petr Svozílek (38) vystudoval Střední průmyslovou školu, obor Management přeprav, a absolvoval řadu odborných profesních a manažerských kurzů. Jeho kariéra je úzce spjata s logistikou již od samého počátku. Svoji profesní dráhu zahájil v roce 2002 ve společnosti ČSAD Hodonín, kde ve středisku TOPTRANS pracoval jako dispečer pro kusové zásilky. Ve společnosti DACHSER Břeclav působí od roku 2007, kdy nastoupil na pozici dispečera pro celovozové pozemní a námořní přepravy, od té doby Petr Svozílek působil hned na několika pozicích. Svoje zkušenosti úročil v komplexním logistickém provozu DACHSER Břeclav a v provozovnách společnosti DACHSER ve Frenštátu pod Radhoštěm a v Letohradu. Na své nové pozici Contract Logistics Manager Czech Republic bude mít na starosti strategické i operativní řízení projektů kontraktní logistiky po celé republice, rozšíření klientského portfolia, odborné poradenství pro služby kontraktní logistiky na všech českých pobočkách a interní vzdělávání v této oblasti. Kromě toho i nadále zůstává v rámci skupiny DACHSER voleným zástupcem zaměstnanců za oblast střední a východní Evropy.

Kontraktní logistika je jedna z oblastí, ve které chceme i v následujících letech významně posilovat. Petr Svozílek se již řadu let podílí na nastavování vysoké kvality služeb naší kontraktní logistiky a je tedy osobou nejpovolanější k řízení této oblasti v celorepublikovém měřítku.

Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic

„Kontraktní logistika je jedna z oblastí, ve které chceme i v následujících letech významně posilovat,“ říká Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává, „Petr Svozílek se již řadu let podílí na nastavování vysoké kvality služeb naší kontraktní logistiky a je tedy osobou nejpovolanější k řízení této oblasti v celorepublikovém měřítku.“

„DACHSER Břeclav, kterého jsem již třináct let součástí, poskytuje komplexní služby v oblasti kontraktní logistiky, takže s novou pozicí nevstupuji do neznámých vod,“ vysvětluje Petr Svozílek, a upřesňuje, „řídit celorepublikové projekty kontraktní logistiky pro mě představuje velkou výzvu, do které se s radostí s naším výborným týmem pouštím. Prioritou pro následující období bude vývoj komplexních zákaznických řešení a integrovaných procesů pro naše zákazníky s cílem zlepšit jejich dodavatelský řetězec a konkurenceschopnost na trhu.“

O DACHSER Czech Republic

Společnost DACHSER Czech Republic poskytuje  komplexní služby pozemní, letecké a námořní logistiky. DACHSER má v České republice celkem osm poboček rovnoměrně rozmístěných po celé republice. Pobočky v Kladně, Brně, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Ostravě poskytují komplexní logistické služby divize European Logistics. Pobočka v Břeclavi se specializuje na kontraktní logistiku. V Praze na letišti Václava Havla sídlí pobočka Air & Sea Logistics. A pobočka DACHSER Cargoplus zajišťuje přepravu zásilek pro speciální trhy v SNS, zemích Maghrebu a Turecku.

DACHSER disponuje v České republice více než 60 500 m² skladovacích a překládkových ploch. Společnost DACHSER Czech Republic přepravila v roce 2019 1,12 milionů zásilek o celkové tonáži 648 tisíc tun. Ve všech svých pobočkách zaměstnává v současné době téměř 600 lidí. 

Kontakt Lenka Demlova