První nahlédnutí do digitální DACHSER platformy

Společnost DACHSER přenáší svou nabídku logistických služeb do digitálního světa.  Platforma DACHSER je jako celofiremní projekt digitalizace ústředním stavebním prvkem pro zásadní změnu zákaznické zkušenosti. Na veletrhu transport logistic mohli zákazníci a další zájemci poprvé nahlédnout do platformy, která bude od roku 2024 k dispozici všem zákazníkům společnosti DACHSER.

Od konceptu k platformě: rozhraní nové platformy společnosti DACHSER
Od konceptu k platformě: rozhraní nové platformy společnosti DACHSER

Společnost DACHSER již řadu let vyvíjí vlastní software a systémy, které jsou zcela přizpůsobeny potřebám zákazníků. Platforma DACHSER je logickým pokračováním této filosofie. Platforma je v současné době vyvíjena v agilním projektovém nastavení tj. v přímé součinnosti s vybranými pilotními zákazníky.

Transparentní řešení z jednoho místa

Platforma DACHSER spojuje služby v oblasti pozemní logistiky a letecké a námořní logistiky v uživatelsky přívětivém a moderním rozhraní. Je doplněna o inovace, jako je kontinuální sledování podle principu „end-to-end“ na všech trasách nákladní dopravy, což pro zákazníky vytváří individuálně přizpůsobená digitální řešení z jednoho místa. Společnost DACHSER tak činí významný krok směrem k naprosto transparentním tokům zboží a dat, zejména pokud jde o mezikontinentální přepravy s využitím různých druhů dopravy.

Platforma DACHSER je vyvíjena iterativně a v přímé součinnosti se zákazníky.

Vývoj produktu probíhá v rámci iterativních fází testování a vývoje. Od začátku projektu se používají intenzivní výzkumné fáze, jejichž cílem je dotazovat se na potřeby zákazníků a získat zpětnou vazbu k návrhům produktů. Od dubna 2023 již pilotní zákazníci pracují s první verzí platformy. Všechny výsledky výzkumu jsou vždy zapracovány do následné fáze vývoje. Tento způsob myšlení a práce je výrazem agilního digitálního myšlení, které společnost DACHSER prosazuje v rámci své strategie digitalizace v celé společnosti.

Ralf Messing, Team Leader eLogistics Consulting společnosti DACHSER, předvádí dashboard (digitální „nástěnku“) na veletrhu transport logistic v Mnichově
Ralf Messing, Team Leader eLogistics Consulting společnosti DACHSER, předvádí dashboard (digitální „nástěnku“) na veletrhu transport logistic v Mnichově

Nejdůležitější informace z veletrhu transport logistic 2023

Nahlédnutí do nové platformy bylo poprvé nabídnuto na předním veletrhu transport logistic, který se konal v Mnichově. Zákazníci společnosti DACHSER, zájemci a média se mohli na interaktivních obrazovkách seznámit s vizí projektu, jeho vývojem a časovým plánem.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova