Ty správné šrouby pro úspěšnou logistiku

Šrouby, nářadí, montážní a instalační materiál vyžadují dodání přesně v termínu. Společně s DACHSEREM vyvinul celosvětový lídr v distribuci montážního a instalačního materiálu, společnost Adolf Würth GmbH & Co. KG komplexní koncept přímé distribuce, jež šetří skladové kapacity i náklady na logistiku. DACHSER má na starosti distribuční logistiku.

Komplexní koncept přímé distribuce společnosti Adolf Würth GmbH & Co. KG garantuje, že bude po celé Evropě dodáno vše přesně na čas.
Komplexní koncept přímé distribuce společnosti Adolf Würth GmbH & Co. KG garantuje, že bude po celé Evropě dodáno vše přesně na čas.

„Méně mluvit, více jednat – jen tehdy je možné zjistit, co zákazník skutečně potřebuje,“ říká profesor Reinhold Würth, který věří, že porozumění zákazníkovi je alfou a omegou úspěšného řízení společnosti. Finanční ukazatele tohoto velkoobchodu se šrouby a maticemi založeného v roce 1945 v Künzelsau v Německu potvrzují, že se tato filozofie vyplatí. To, co kdysi bylo firmou o dvou lidech, se změnilo na skupinu Würth Group, globálního lídra v oblasti prodeje spojovacího a instalačního materiálu se 3,6 miliony zákazníků po celém světě.

Pro společnost s portfoliem přes 125 000 produktů představuje závazek vůči zákazníkům především logistickou výzvu, zejména co se kombinovaných dodávek z různých distribučních center týče. Snahou je zajistit co nejlépe, aby zákazník nemusel čekat na jednotlivé dodávky z různých směrů, od různých poskytovatelů přepravních služeb a s rozdílnými termíny dodání. Na to existuje řešení: přímá distribuce z centrálního skladu v Künzelsau na zákazníky do celé Evropy. Jochen Höschle, který řídí supply chain ve společnosti Adolf Würth GmbH & Co. KG, tento koncept vysvětluje takto: „Ze skladu v Künzelsau obsluhujeme zákazníky z 23 národních poboček na severu, jihu, východě a západě Evropy. Aby tento náročný proces probíhal efektivně a úsporně, potřebujeme vysoce výkonného, spolehlivého a flexibilního partnera. A toho jsme našli ve společnosti DACHSER.“

Důvěryhodná spolupráce

Spolupráce mezi společnostmi Würth a DACHSER byla zahájena v roce 2006 a oba obchodní partneři ji postupně od roku 2009 rozšiřovali. DACHSER pro Würth realizuje přepravy paletových zásilek ve vybraných regionech Německa a do vybraných evropských zemí. Každý den opouští centrální sklad společnosti Würth přibližně 50 000 balíků – to představuje 75 až 80 výměnných nástaveb jen pro přímou distribuci k zákazníkům po Evropě, a tato čísla dále stoupají. Tonáž zásilek za poslední období vzrostla o 9 procent. Společnost Würth se na DACHSER obrací také se zásilkami s nebezpečným zbožím.

Marc-Oliver Bohlender, vedoucí pobočky DACHSER Öhringen vysvětluje že v průběhu posledních deseti let DACHSER a Würth úzce spolupracovaly a společně zavedly mnoho inovací, jako je například sledování zásilek nebo struktura sběrných zásilek pro přímé spojení k zákazníkům jednotlivých společností ze skupiny Würth.

DACHSER je také již mnoho let partnerem pro takzvaný dropshipping, který spojuje dodavatele s Würth Logistics. Společnost Würth představuje širokou paletu logistických výzev. „Země A například požaduje full delivery service, zatímco země B potřebuje pouze výrobky z určité prodejní pobočky a země C potřebuje jen výrobky s pomalou obrátkou. Vše musí být nastaveno na míru každému z evropských trhů. Zákazníci a také jednotlivé národní pobočky společnosti Würth profitují  z přímých dodávek z Německa. Nám to umožňuje snížit náklady na logistické procesy a uvolnit skladové kapacity v národních pobočkách pro jejich budoucí růst tím, že se sníží množství zásob, které si drží skladem,“ vysvětluje Jochen Höschle.

Zleva – Jochen Höschle, vedoucí supply chainu pro Adolf Würth GmbH & Co. KG a Marc-Oliver Bohlender, vedoucí pobočky DACHSER Öhringen
Zleva – Jochen Höschle, vedoucí supply chainu pro Adolf Würth GmbH & Co. KG a Marc-Oliver Bohlender, vedoucí pobočky DACHSER Öhringen

Nastavení ideálních procesů

Společnosti Würth a DACHSER neustále procesy tohoto modelu vylepšují. „Některé z našich bezpočetných distribučních míst stále nejsou synchronizovány a nacházejí se nejen v Künzelsau, ale i v externích skladech vzdálených až 80 kilometrů,“ vysvětluje Jochen Höschle. Požadavek na zabezpečení včasných dodávek podle plánu je výzvou pro oddělování nebo konsolidaci materiálových toků a pro velmi dobře organizovaný pohyb ve výrobě. Navíc společnosti stále sledují situaci na cestách, aby se vyhnuly dopravním kolonám, kde je to možné, nebo jely objízdnou trasou. Centrální automatické potvrzení zakázky s daty té nejvyšší kvality je ideálním procesním schématem budoucnosti.

Tým expertů z DACHSER Öhringen a společnosti Würth se společně takovými tématy zabývají. „Bez ohledu na to, zda se jedná o distribuční místo nebo přepravní kontrolní centrum u společnosti Würth nebo jde o dispečink a tracking & tracing u DACHSERU – vše je propojeno se vším,“ říká Jochen Höschle. Nový centrální externí sklad Adolf Würth GmbH a Co. KG, který byl nedávno uveden do provozu, připravil podmínky pro moderní manipulaci a představuje základní premisu pro ideální nastavení procesů v budoucnu.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova