DACHSER Czech Republic má nové vedení IT oddělení

DACHSER Czech Republic jmenoval Petra Holubovského IT manažerem pro Českou republiku. Na své nové pozici bude zodpovědný za vedení IT oddělení a implementaci korporátních IT systémů i správu digitálního rozhraní se zákaznickými systémy.

Petr Holubovský, IT Manager DACHSER Czech Republic

Ing. Petr Holubovský, MBA (35) vystudoval Systémové inženýrství a Informatiku na ČZU v Praze a MBA Business Institut, obor Řízení informačních technologií, a již při studiu na vysoké škole pracoval ve společnosti DACHSER Czech Republic jako Trainee v programu pro studenty vysokých škol. Po zakončení studia jeho profesní dráha ve společnosti DACHSER dále úspěšně pokračovala, působil na pozicích juniorního a později seniorního IT koordinátora. V letech 2021–2022 pracoval jako IT Manager přepravní společnosti VCHD Cargo. Na své nové pozici IT Managera společnosti DACHSER Czech Republic bude zodpovědný za vedení týmu IT koordinátorů, implementaci IT řešení dle požadavků lokální organizace nebo IT centrály. Bude mít na starosti mimo jiné také správu elektronické komunikace mezi systémy zákazníků a systémy společnosti i podporu uživatelů DACHSER IT systémů v běžném provozu.

„S rozvojem naší sítě v České republice a stále vyšším stupněm digitalizace je zkušený Petr Holubovský v čele našeho IT na pravém místě,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic, a doplňuje, „je nejen specialistou ve svém oboru, ale má i hluboké znalosti o všech našich vlastních IT systémech a specifických řešeních.“

Petr Holubovský mluví anglicky, kromě toho jako IT specialista ovládá i řadu programovacích jazyků, jako například  PHP, SQL, Java Skript HTML či CSS a další. 

Digitální transformace, inovace, orientace na zákazníka

DACHSER rozpoznal hodnotu inteligentního propojení fyzických toků zboží s digitálními datovými toky již na konci 80. let. Od té doby hrají pro společnost DACHSER digitální inovace důležitou roli v rozvoji a mezinárodním růstu. Ve svém korporátním IT oddělení DACHSER v současné době zaměstnává více než 600 lidí, kteří vyvíjejí a poskytují digitální infrastrukturu pro komplexní logistické služby společnosti DACHSER s vlastními klíčovými systémy pro přepravu a řízení skladů a úzce integrovanými nejlepšími softwarovými produkty a systémy. O IT systémy se na pobočkách společnosti po celém světě stará také kolem 270 IT koordinátorů. Pro společnost DACHSER má bezpečnost nejvyšší prioritu: centrální systémy společnosti a vývoj softwaru tak mají certifikaci ISO 27001.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova