DACHSER & Fercam Italia – akvizice většinového podílu dokončena

DACHSER získává většinový podíl v joint venture pro sběrnou službu a kontraktní logistiku v Itálii

S účinností od 28. března 2024 získal mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER 80 procent akcií v joint venture DACHSER & Fercam Italia. Společnost tím dokončila akvizici většinového podílu v divizích sběrné služby a kontraktní logistiky italské logistické společnosti Fercam. 

DACHSER & Fercam Italia – akvizice většinového podílu dokončena
DACHSER & Fercam Italia – akvizice většinového podílu dokončena

Po přezkumu práva hospodářské soutěže a schválení Evropskou komisí v listopadu 2023 zahájila společnost Fercam proces vyčlenění dvou svých obchodních divizí – Distribuce a Logistika s téměř
1 000 zaměstnanci a 43 pobočkami v Itálii – ze zbytku společnosti a vytvoření nezávislé organizace pro sběrnou službu a kontraktní logistiku v Itálii. Joint venture s názvem DACHSER & Fercam Italia zahájil činnost na začátku letošního roku. Po přechodném období se společnost DACHSER připojila k firmě 28. března 2024 a akvizice byla dokončena.

Kromě 20 procent akcií společného podniku si společnost Fercam S.p.A. plně ponechá divize Fercam Transport (vnitrostátní a mezinárodní silniční a železniční přepravy), Fercam Air & Ocean a Fercam Special Services (logistika specializovaná na umění, veletrhy a akce, stěhování a relokační služby, archivní služby a správa dokumentů) včetně všech mezinárodních dceřiných společností, a tyto jednotky se nestanou součástí nového společného podniku.

„DACHSER & Fercam Italia doplňuje naši evropskou síť pro přepravy a skladování průmyslového a spotřebního zboží,“ říká Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER, a dodává, „tato akvizice posiluje naše odborné znalosti v oblasti poskytování služeb zákazníkům v celé Evropě s jednotnými standardy kvality a výkonnosti. Proto také budeme v Itálii investovat do logistických kapacit, digitalizace, opatření v oblasti klimatu a zejména do našich zdejších zaměstnanců.“

Tato akvizice posiluje naše odborné znalosti v oblasti poskytování služeb zákazníkům v celé Evropě s jednotnými standardy kvality a výkonnosti.

Burkhard Eling, CEO of DACHSER

„Pokračování sběrné služby a kontraktní logistiky pod hlavičkou sítě DACHSER je správným krokem k zajištění pozitivního vývoje a budoucího růstu v Itálii a Evropě,“ říká Hannes Baumgartner, Managing Director společnosti Fercam, a doplňuje, „důvěryhodná spolupráce, ze které jsme se těšili v uplynulých desetiletích, podtrhuje skutečnost, že obě rodinné společnosti, Fercam a DACHSER, plánují dlouhodobě a sdílejí stejné hodnoty. To nám na všech úrovních usnadnilo vytvoření nové společnosti DACHSER & Fercam Italia.“

Zahájení plné integrace do sítě DACHSER

Společnosti DACHSER a Fercam se mohou ohlédnout za 20 lety partnerství, v jehož rámci italská rodinná společnost se sídlem v Jižním Tyrolsku distribuovala sběrné zásilky průmyslového a spotřebního zboží z evropské sítě DACHSER v Itálii a odpovídající zásilky z Itálie posílala do evropské sítě tohoto logistického providera. Nyní může začít plná integrace do systémů a procesů společnosti DACHSER.

„Společnost DACHSER & Fercam Italia má na italském trhu se sběrnou službou a kontraktní logistikou velmi dobrou pozici díky zkušenému manažerskému týmu v čele s generálním ředitelem Dr. Gianfrancem Brillantem, dobře vyškoleným a motivovaným zaměstnancům a moderním logistickým provozům a systémům,“ vysvětluje Alexander Tonn, COO Road Logistics skupiny DACHSER, a říká: „Jako součást evropské a globální logistické sítě DACHSERu má nyní tato společnost zcela nové možnosti pro růst exportu. To pro zaměstnance společnosti DACHSER & Fercam Italia znamená jistotu a stabilitu. Zákazníci v Itálii a v celé Evropě budou zase díky integraci těžit z konzistentních a standardizovaných systémů.“

Pokračování sběrné služby a kontraktní logistiky pod hlavičkou sítě DACHSER je správným krokem k zajištění pozitivního vývoje a budoucího růstu v Itálii a Evropě.

Hannes Baumgartner, Managing Director Fercam

Dokončení evropské sítě

Převzetí většinového podílu sběrné služby a kontraktní logistiky společnosti Fercam je po společnostech Graveleau (Francie, 1999) a Azkar (Španělsko, 2013) třetí nejvýznamnější akvizicí, kterou společnost DACHSER uskutečnila za účelem rozšíření své přepravní a logistické sítě v Evropě. Obchodní divize European Logistics společnosti DACHSER nemá v Itálii žádné vlastní pobočky, takže nevznikají žádné duplicitní struktury. Všichni zaměstnanci divizí Distribuce a Logistika společnosti Fercam přešli do společného podniku DACHSER & Fercam Italia.
 

V obchodní divizi Food Logistics, která se zabývá přepravou a skladováním chlazených potravin, je společnost DACHSER v Itálii zastoupena od roku 2017 třemi pobočkami a zaměstnává přibližně 270 pracovníků. Společnost DACHSER Italy Food Logistics bude na trhu nadále působit samostatně pod vedením svého Country Managera Roberta Specose.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Eva Dlouhá