DACHSER a charitativní organizace terre des hommes rozšiřují spolupráci

Mezinárodní logistický provider DACHSER a mezinárodní organizace pro pomoc dětem terre des hommes rozšiřují své dlouholeté sociální působení v regionech jižní Asie, jižní Afriky a Latinské Ameriky. Trpělivost, neúnavnost a vytváření lokálních a kulturních kořenů jsou klíčem k úspěchu společných rozvojových projektů.

Albert Recknagel, výkonný mluvčí terre des hommes (vlevo) a Bernhard Simon, CEO DACHSER (vpravo)
Albert Recknagel, výkonný mluvčí terre des hommes (vlevo) a Bernhard Simon, CEO DACHSER (vpravo)

V centru pozornosti všech projektů, které jsou organizované podle principu „Pomoc ke svépomoci“, stojí boj proti porušování lidských práv, zejména v podobě násilí páchaného na dětech a ženách, aktivity pro zdravé a čisté životní prostředí a také vzdělávání mladých lidí, především dívek a mladých žen, a jejich podpora na cestě k nalezení zaměstnání.

Aby rozvojová pomoc skutečně mohla něco změnit, potřebujete neutuchající sílu a hluboké zakořenění sociální odpovědnosti v místních komunitách.

Bernhard Simon, CEO skupiny DACHSER

Speciální pozornost je věnovaná ochraně klimatu a odpovídajícím kompenzačním opatřením, protože právě rozvojové a rozvíjející se země hrají rozhodující roli v boji proti změnám klimatu. Každý ze tří projektových regionů – jižní Asie, jižní Afrika a Latinská Amerika – podpoří DACHSER v následujících pěti letech darem ve výši 200 000 eur ročně.

„Aby rozvojová pomoc skutečně mohla něco změnit, potřebujete neutuchající sílu a hluboké zakořenění sociální odpovědnosti v místních komunitách,” říká Bernhard Simon, CEO skupiny DACHSER, a dodává, „potom jsou podporovány oblasti, které jsou skutečně potřebné. Terre des hommes a její místní partneři zaručují, že skupiny mladých lidí a žen mají příležitost vyslovit své obavy a s naší pomocí se zasadit o udržitelný sociální a ekologický rozvoj své lokální komunity.”

Nové projekty v Indii a Nepálu

DACHSER a terre des hommes spolupracují v severoindické spolkové zemi Uttarpradéš už od roku 2005 a za tu dobu se jim podařilo dosáhnout skvělých výsledků: téměř 32 000 dětí bylo informováno o jejich právech proti násilí, dětské práci a sexuálnímu zneužívání. Přes 18 000 dětí bylo připraveno na pravidelnou školní docházku, 5 400 mladistvých, především dívek, se vyučilo v jednoduchých činnostech, jako jsou krejčovství, šití nebo tkaní, aby si mohly vydělávat vlastní peníze a tak finančně podporovat své rodiny. 5 000 mladých lidí se angažovalo v pouličních divadlech nebo ostatních aktivitách, aby upozornili na násilí na dětech a ženách. A přes 4 000 mladistvých se zúčastnilo workshopů na téma ochrany životního prostředí a v rámci obnovy lesních porostů vysadilo skoro 50 000 stromů.

Kromě projektů ve dvou distriktech v Uttarpradéši a dvou městských slamech v Novém Dillí, které budou i nadále podporovány, přibydou pro období let 2020–2025 následující nové projektové oblasti:

  • V severoindickém státě Bihár žije každý třetí člověk na hranici chudoby, to znamená bez přístupu k čisté pitné vodě a sanitárnímu zařízení, bez bydlení, vzdělání nebo práce. Zejména násilí na ženách a dívkách je široce rozšířené: na denním pořádku je prodej a únos dívek pro vynucené sňatky. V obzvláště postižených distriktech Katihar a Munger bude DACHSER v následujících pěti letech podporovat dvě lokální organizace, aby tam poskytovaly dívkám lepší ochranu.
  • Distrikt Bajura v nejzápadnější části Nepálu trpí stále více suchem a nedostatkem potravin, lidé přežívají jen díky zemědělství. Vzdělání a šance na nějaké pracovní příležitosti téměř neexistují, takže mladí lidé se často musí vystěhovat do indických velkoměst, aby zde našli práci. Do roku 2025 zde bude DACHSER podporovat jednu lokální organizaci v tom, aby se zlepšilo vzdělávání a životní podmínky celkem 600 rodin.

Kromě toho budou pokračovat a dále se rozvíjet i stávající společné projekty s terre des hommes v jižní Africe a Latinské Americe.

 

Více informací o závazku společnosti DACHSER a terre des hommes k sociální odpovědnosti je k dispozici na webových stránkách: https://www.dachser.com/campaigns/terredeshommes/en/index.html.

Kontakt Lenka Demlova