Robert Erni se stavá finančním ředitelem skupiny DACHSER

S účinností od 1. ledna 2021 převezme Švýcar Robert Erni (54) pozici CFO od Burkharda Elinga, který se poté stane CEO rodinné společnosti DACHSER.

S Robertem Ernim jmenoval DACHSER zkušeného CFO pro logistiku, který nahradí Burkharda Elinga. Robert Erni začíná své působení již 1. září 2020 jako jeho zástupce.

Robert Erni, CFO skupiny DACHSER od 1.1.2021
Robert Erni, CFO skupiny DACHSER od 1.1.2021

Robert Erni (54) ze Švýcarska naposledy působil ve společnosti Panalpina, kde byl jako CFO odpovědný za finanční záležitosti tohoto poskytovatele logistických služeb kotovaného na burze. Na této pozici také vedl fúzi s dánským logistickým koncernem DSV, úspěšně dokončil dvě významné SAP implementace a s nimi spojené organizační změny a nejrůznější akviziční projekty a podpořil tak globální strategii růstu společnosti. Svoji kariéru zahájil Robert Erni v logistické společnosti  Kühne+Nagel, kde měl po působení v zahraničí – v Hongkongu, Indii, Argentině a USA – na starosti globální controlling v sídle společnosti ve Švýcarsku.

Robert Erni je mimořádně zkušený finanční ředitel, který působí v oblasti logistiky více než 30 let. Jsme rádi, že se stane součástí našeho představenstva a těšíme se na spolupráci s ním při řešení budoucích výzev způsobem, který bude ve společnosti dále vytvářet hodnotu a generovat růst.

Burkhard Eling, CFO skupiny DACHSER

CEO skupiny DACHSER Bernhard Simon, který bude stát od roku 2021 v čele dozorčí rady skupiny, k tomu dodává: „Být finančním ředitelem rodinné společnosti, jako je DACHSER, je mnohem více než zvládnutí obchodních čísel: náš finanční ředitel udržuje úzké vztahy s našimi jednateli, formuje strategii procesů a tím také hraje významnou roli v operativním řízení. V Robertu Ernim jsme našli CFO, který dokáže tyto požadavky od 1. ledna 2021 dokonale naplňovat.“

31 000 zaměstnanců, čistý obrat 5,7 miliardy euro

Díky 31 000 zaměstnancům na 393 pobočkách po celém světě vytvořil DACHSER v roce 2019 konsolidovaný čistý obrat ve výši přibližně 5,7 miliard euro. V témže roce zrealizoval přepravu 80,6 milionů zásilek o celkové tonáži 41 milionů tun. Společnost DACHSER má zastoupení ve 44 zemích.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova