Státní svátek Golden week 2023 v Číně

Během 29. září až 6. října 2023 bude většina podniků a továren v Číně uzavřena. Týdenní dovolená v jedné z nejvýznamnějších světových ekonomik má dopad na mezinárodní dodavatelské řetězce. Abyste minimalizovali možná narušení svého dodavatelského řetězce, připravte se včas.

Co je Golden Week?

Golden week (Zlatý týden) je 7 nebo 8 denní státní svátek v Číně. Každý rok 1. října slaví Číňané založení Čínské lidové republiky – Národní den. Letos připadá tento svátek na 29. září, kdy se Národní den spojí se Zlatým týdnem na celý 8 denní svátek. Číňané tradičně využívají této příležitosti k cestování za zábavou a návštěvám svých rodin v jiných částech Číny.

DACHSER v Číně, stejně jako mnoho dalších společností, bude během Zlatého týdne uzavřen a běžný provoz bude obnoven 7. října.

Co se bude dít během svátku Golden Week?

Většina podniků a továren bude během týdenního svátku zavřená, což znamená, že výroba bude zastavena. Letiště a námořní přístavy zůstanou v provozu, ale se sníženou pracovní silou kvůli nízkému objemu výroby z továren. Za normálních okolností budou vládní instituce, jako jsou celní úřady, uzavřeny od 1. do 3. října 2023.

Vzhledem k tomu, že Čína, jedna z největších světových ekonomik, se na celý týden zastaví a továrny nemusí po skončení oficiálních prázdnin fungovat na plný výkon, může dopadat pokles objemu výroby na celosvětový dodavatelský řetězec.

Jak minimalizovat dopad svátku Golden Week?

I když se ze všech sil snažíme minimalizovat všechna možná přerušení vašeho dodavatelského řetězce, můžete nám sami pomoci tím, že zvážíte následující:

  • Komunikujte se svými dodavateli a zákazníky, abyste zajistili dostatečné zásoby
  • Proberte s námi své plánované přepravy zásilek v dlouhodobém horizontu, abychom vám mohli nabídnout nejvhodnější řešení, které odpovídá vašemu rozpočtu a harmonogramu
  • Proveďte rezervaci dříve a věnujte pozornost termínům uzávěrky
  • U letecké přepravy se doporučuje rezervace 1 – 2 týdny před začátkem svátků

Máte-li jakékoli dotazy, obraťte se prosím na svou místní kontaktní osobu společnosti DACHSER, která vám ráda pomůže a společně s vámi naplánuje další kroky.

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova