„Vysoký stupeň stability a spolehlivosti“

I když jsou konkrétní předpovědi v současné době obtížné, existuje důvod k opatrnému optimismu. Burkhard Eling, CEO společnosti DACHSER, o trendech a výhledech do roku 2021.

Burkhard Eling, CEO společnosti DACHSER

DACHSER uzavřel rok 2020 v silné pozici. Jen před rokem, když se počet zásilek propadl v důsledku tvrdých uzávěr v jižní Evropě, nebylo myslitelné předvídat takový pozitivní výsledek za celý rok.

O rok později, v prvním kvartálu roku 2021, byla obchodní situace velmi odlišná: objem zásilek v evropské síti sběrné služby byl vysoký. Společně s leteckými chartery můžeme našim zákazníkům nabídnout spolehlivé přepravní kapacity mezi Asií, Evropou a USA. Ovšem globální nejistota pramenící z pandemie onemocnění COVID-19 je stále relevantní. A předpovídá náročný letošní rok. My jsme přesto optimističtí a věříme v návrat do normálnější situace v druhé polovině roku 2021.

Inteligentní kombinace dodavatelských řetězců

Dodavatelské řetězce se do určité míry také vrátily do normálu. Na základě našich zkušeností s koronavirem, pozorujeme trend směrem k více regionálnějším strukturám v některých segmentech, například v segmentu Healthcare (zdravotní péče). Ovšem nevidíme odklon od globalizace, jak bylo předpovídáno. Místo toho pracujeme s našimi zákazníky na vytváření inteligentních kombinací regionálních a globálních dodavatelských řetězců, které nabídnou vysoký stupeň stability a spolehlivosti. Jedno je jisté: toto úsilí zajistí, že i rok 2021 završíme v silné pozici.

Kontakt Lenka Demlova