Kontraktní logistika je důležitý, zajímavý a náročný obor

Petr Svozílek, Contract Logistics Manager ve společnosti DACHSER Czech Republic

Petr Svozílek je již téměř dva roky manažerem kontraktní logistiky ve společnosti DACHSER a je zodpovědný za celou Českou republiku. Povídali jsme si s ním o tom, jaká byla jeho cesta k této logistické specializaci a jaké projekty v posledních letech se svým týmem realizoval.

V České republice nebývá studium logistiky pro mladé lidi tou první volbou, Vy jste se však pro ni rozhodl a založil na ní svoji profesní kariéru. Jak se vyvíjela?

Máte pravdu. Vystudoval jsem dopravní management a do svého prvního zaměstnání v logistice jsem nastoupil v roce 2002 jako dispečer v české dopravní společnosti zaměřené na tuzemskou sběrnou službu. Když jsem v roce 2007 nastoupil do DACHSERU v Břeclavi, mojí hlavní zodpovědností byla přeprava eskalátorů a travelátorů. Od té doby jsem vystřídal několik pozic – byl jsem vedoucí oddělení balení a nakládky, poté manažer provozu skladu a od poloviny roku 2020 zastávám pozici Contract Logistics Manager ve společnosti DACHSER Czech Republic.

Kontraktní logistika je specifická disciplína. Kdy jste se s ní poprvé dostal do kontaktu a co Vás na ní nejvíce baví?

Důkladně jsem se s kontraktní logistikou seznámil v roce 2009, kdy jsem začal působit v oddělení kontraktní logistiky. V té době jsme připravovali první projekt vnitropodnikové logistiky v České republice, ve kterém jsme převzali interní logistické aktivity našeho zákazníka – inbound, skladování a zásobování výroby just in time. Poté jsme s naším týmem kontraktní logistiky spustili další vnitropodnikové logistické projekty, v roce 2014 ve Frenštátě pod Radhoštěm a před pěti lety v Letohradě. A co mě na ní baví? Je to důležitý, zajímavý a také velmi náročný obor, který nabízí spoustu výzev. Musíme vždy vzít v úvahu celou složitost dodavatelského řetězce, všechny aspekty a vlivy projektu a v neposlední řadě důkladně pochopit potřeby zákazníka, abychom pro něho mohli najít to nejlepší řešení.

Co v oblasti kontraktní logistiky v České republice plánujete?

V České republice už nějakou dobu pozorujeme velký potenciál kontraktní logistiky a rostoucí požadavky na skladování, proto je naším cílem rozšířit skladové kapacity a otevřít další multi user sklady. Naším nejnovějším projektem je nové logistické centrum v Českých Budějovicích, kam se naše pobočka před pár týdny přestěhovala, a nově nabízí zákazníkům v regionu jižních Čech 7 000 paletových míst. Rozšíření skladovacích kapacit pak ještě letos plánujeme i v pobočce DACHSER v Hradci Králové.

Společně s tím bychom se chtěli zaměřit na další posilování dlouhodobé spolupráce a partnerství s našimi zákazníky. Našimi hlavními tématy jsou vývoj logistických řešení a integrovaných procesů za účelem zlepšení jejich dodavatelského řetězce a konkurenceschopnosti na trhu.

Děkujeme za rozhovor.

Interview with: Petr Svozílek

Contract Logistics Manager ve společnosti DACHSER Czech Republic

DACHSER celosvětově
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Demlova