"Všichni jsme na jedné lodi"

Po více než rok nám v uších rezonuje prohlášení, že koronavirus vedl k velkým změnám. Co se však skutečně změnilo? Pohledy a perspektivy z firemní kultury společnosti DACHSER.

Pandemie přinesla konkrétní změny a přiměla lidi přizpůsobit se mimořádným situacím.

Globální pandemie onemocnění COVID-19 se stala zlomovou událostí. Co bychom si před tím ani netroufali představit, je nyní realitou ovlivňující jak naše soukromé tak naše profesionální životy. Mnoho způsobů práce, zejména způsobů spolupráce, se velmi liší od toho, jaké byly před více než rokem. Nespočet procesů, které nebyly řízeny počítačově nebo se stále prováděly tváří v tvář se od té doby digitalizovalo. Tady je jeden příklad z reálného života: v únoru 2020 se v DACHSERU konalo asi 400 virtuálních schůzek v podobě videokonference. V listopadu toto číslo vyletělo na hodnotu 28 tisíc. A přes 5 tisíc zaměstnanců na začátku roku 2021 pracovalo z domova.

Nalezení odolnosti a smyslu v každodenní rutině

Pandemie však také zvýšila povědomí veřejnosti o důležitosti logistického průmyslu. Koncept odolnosti se v souvislosti s COVID-19 objevuje znovu a znovu. Jak se lidé přizpůsobují mimořádným situacím? Zaměstnanci společnosti DACHSER v obrázkové galerii popisují, jak se nyní na svou práci dívají jinýma očima a jaké konkrétní změny jim pandemie přinesla. Proklikejte obrázky.

Kontakt Lenka Demlova